Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Mc-BLJAK sve sem sosa.U BH odličan izbor soseva od blagih do ekstra ljutih,plus sam biraš nivo termičke obrade.Idem u Kursulinu u svakom slučaju.

Link to comment

Bilo pre par meseci, sad se setih...

 

Bio sa nekim Čehom tu oko Tašmajdana i predložim mu da klopamo zajedno, a pošto je ostalo malo vremena do polaska aviona moralo je sve da se završi za 45 minuta max. Polazeći od premisa: brzo - domaće - jeftino - sa sedenjem, iskrsnu mi sarajevski ćevap na uglu Vladetine i 27 marta. Jednom davno slučajno svratio na pivo pa me ubedili da zamezetim ćevape i posle sam ih se rado sećao.

 

Ja tražio 5, on uzeo 10, ja mu kažem mi to jedemo sa lukom i pivom, on kaže sve duplo. U 18-om minutu tanjiri već omazani, vidi Čeh ima još vremena, traži još 10, priznaje da je probao kod kuće u Pragu da napravi pljesku i nikad nije imala ukus kao ova u Beogradu, jebote prijatelju da te odvedem u Niš da mi umreš na rukama. Unutra sve nikakvo, skučena drvena galerija sa nekoliko stolova, sve škripi i ugiba se. Kaže Čeh još jednu pljeskavicu od 10 kom al da nosi kući devojci, kažem mu mani se čoveče znaš kakve kerove imamo na aerodromu, jok, insistira. U kuhinji već graja i kikotanje kad su čuli da Čeh traži još, popela se kuvarica da ga vidi i da se upoznaju, ponovila 14 yes na sve što je pitao i sišla dole sva srećna.

 

Ne znam dal je to fast food il kafana, al svakako je moja preporuka za saniranje gladi kad se čovek zatekne u tom kraju. 

Link to comment

to je rupa zvana evergreen. odvratno mesto sa najboljim sarajevskim cevapom u beogradu. ziveo sam 7 godina 100m odatle, jeo sam ih jedno 200 puta ali plafon 2 puta unutra, uvek nosio kuci.

Link to comment

Jeo danas. Ćevapi su stvarno dobri. 250gr ćevapa je 440 dinara. Služe deset upola, ali nisam smeo da jedem luk pa sam uzeo kupus i ljutu tucanu. 

 

Može da se sedne vani, izbacili su neke stolove.

 

Treba voditi računa da na samom ćošku postoji drugi lokal, leskovački. Ovaj sarajevski je u Vladetinoj. 

Link to comment

ja se obicno ne zalim na skupocu ali da li sam ja nenormalan ako primetim da je 440din za 250g cevapa oruzana pljacka. lence ima svemirski cevap i kosta recimo 740din kg, lepinja je recimo 30 din. nema priloga, ima ljute tucane i ponekad luk. tamo 250g ovde za iste pare pola kila cevapa. sad, verovatno je to standardna cena u gradu za ovako nesto. mada i onaj majstor na bajloniju prodaje sarajevski cevap, malo je jace od 800 din. skocic.

Link to comment

lence je mesara na kalenic pijaci, sa strane u njegosevoj ulici. nalazi se proverenom indijanskom metodom, kada pridjes pijaci gledaj u nebo i prati dim. ne mozes promasiti. cevap meso odlicno u ustima iako vizuelno ne deluje toliko dobro koliko je zaista ukusno. nemaju sarajevski, oni su negde dole juzno od nisa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...