Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

ma da, dok u domaćim pljeskavidžarnicama, prodaju mleveni biftek... važi

 

Ma uopšte ne govorim o kvalitetu mesa, koji može biti svakakav. Nego je Mek kod nas mesto za izlazak gde sitna deca i pubertetlije dolaze na svoju porciju narko vitamina. Bolje da sede negde u parku i vare.

Link to comment

Pošto živim u blizini bio sam par puta tamo, i dešavalo im se da humusa nestane a tahini zaborave da stave iako ste im rekli da ga želite... ;(

Što se tortilja tiče, slažem se 100% - tanke, kupovne, krute a nisu mi ih ni podgrevali pa su zaiste bile ko karton. 

Nadam se da će se ekipa uhodati.

Danas ugrabih vremena da konacno oprobam i ja klopu kod Sirijca.Kuba nisu imali   :( a zbog toga sam prevashodno i dosao.Buckasti kuvar je tek mesio gomilu mlevenog mesa od kojeg ce cenim deo zavrsiti i u kubetu.Zato sam probao humus,falafel i pileci kebab.Humus je zaista carski,kremast,pun susama/tahinija,uzeh i za poneti po kile.falafelcici su takodje odlicni, hrskavi spolja a unutra fantasticno ukusni,Kebab je bio ok ali kolicinski malo mesa.Probao i njihov ljuti sos,mlada snaja koja je radila kaze :to je njihova ljutenica :) Ne preterano ljuto ali slatkasto kiselo,rekao bih sok od nara i limun.Sve u svemu doci cu opet

Edited by Haralampije
Link to comment

4769fef0c256d283b66c6dca86df49da.jpg

 

hteo sam da probam nešto od kineske hrane u gerila kičenu večeras ali sam poljubio vrata, zatvaraju u devet uveče - čudno

 

bing mape su mi greškom pokazale baba višnjinu ulicu negde na dorćolu što bi ukazivalo na šabaniju, her gazler se uvredio na moju konstataciju, entschuldigung sie bitte herr gasler, nadam se da će imati ferštendnis-a 

 

tako sam završio ponovo u al shamu na pilećoj šavarmi, prijatnog ukusa i sve to... ali opet nisu imali kube, opet nisu imali ćuretinu...

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Taj kube izgleda problematican za napraviti. Palestinac ga recimo ima na slici otkad postoji al ga nikad nisu prodavali.

 

Jeo sam jednom iz onog ugasenog restorana na Cukarickoj padini i stvarno je ukusno.

 

edit: moracu da probam da napravim

 

sad sam tek pustio pocetak klipa. Sajko baba.

Edited by katamaran
Link to comment

pa brate komandante markose, uzmi telefon od gerila kična i trazi hilfe, neces se pogubiti.

 

losa vest sa al shamom je sto ozbiljno posrcu sa kvalitetom, svarma pre par veceri je bila skaredno trovacka, koriste neki odvratan somun ispecen prethodne noci koji se u najlon kesi pretvorio u trošnu spužvu. a nisu imali ni humus. dan kasnije je bilo bolje jer sam uzeo falafel koji je odlican ali opet bez lafe ili kako se vec zove ta arapska tortilja, sto ozbiljno smanjuje uzitak. nemam dobar osecaj, matorog nema u radnji, sin koji preuzima posao se ne snalazi najbolje, staf kiksira.

Edited by yolo
Link to comment

Byblos Kalenic uzeo neku savarmu ili nesto sa junetinom, nezacinjeno, mlako, pita hleb hladan. ortak uzeo falafel, isto mlako do hladno. pita koj kurac, obicno kad dobije mu ostane toplo do Merkatora dok se vozi, blentavi prodavac "nemoguce" "nije" "bilo je vruce nego dok ste vi stigli" a sam nam rekao za 10min. ne vredi tih para

Link to comment

pa brate komandante markose, uzmi telefon od gerila kična i trazi hilfe, neces se pogubiti.

 

losa vest sa al shamom je sto ozbiljno posrcu sa kvalitetom, svarma pre par veceri je bila skaredno trovacka, koriste neki odvratan somun ispecen prethodne noci koji se u najlon kesi pretvorio u trošnu spužvu. a nisu imali ni humus. dan kasnije je bilo bolje jer sam uzeo falafel koji je odlican ali opet bez lafe ili kako se vec zove ta arapska tortilja, sto ozbiljno smanjuje uzitak. nemam dobar osecaj, matorog nema u radnji, sin koji preuzima posao se ne snalazi najbolje, staf kiksira.

 

isti slučaj, dva puta za redom. čorbe od sočiva nema nikad, taj somun nisam ni pipnuo, a humusa poslednji put bolje da nije bilo - imao je ukus polukuvane leblelbije i bio sav gromuljičast, kao da je bio bez tahinija. falafel i kube istina jednako dobri.

i smoreni ovi što rade, neka lošta atmosfera...

Link to comment

Probao i ja i zaista nisam odusevljen. Na stranu to sto mi se cini da su najskuplji (bese imaju sendvic za 850dinara?) ali kudos na sosove i sirachu. A od burgera recimo da su mi u Burger store u Kursulinoj bolji iako ponekad variraju. A za pravo burger iznenadjenje preporucujem Tramvaj pre mraka dok ne postane klub ili jos bolje rebarca. Odlicna hrana te vrste za smesne pare.

 

bio u tramvaju i sa žaljenjem izveštavam da ništa od navedenog nije ni za prineti BH.

 

tramvajsko meso je pre svega problem, gromučljice koje se raspadaju i nemaju tu slast, zemička bajata (aj bio vikend, al jebem im miša svejedared), prilozi ništa posebno.

e sada, koliko sam gledao ni cene nisu daleko

Link to comment

E, a sto je sad umesto Jokica u GD - Agropapuk?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

 

To je pitanje koje i mene intenzivno muči već poslednjih mesec - dva. Čini mi se da je meso isto, a da su se pojavili neki Agropapukovi suhomesnati proizvodi. I ljudi koji rade su isti, tako da verujem da je došlo do nekakve dokapitalizacije, tj. da je Agropapuk uleteo kintu samom Jokiću, ma ko on bio. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...