Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

u piramidi ka b70 gde je nekad bila nbg banka otvorena kuća kebaba, overio neko?

Davno odmah po otvaranju, i tanko ali sam ubedjen da se drugacije zvala...

Link to comment

cd07a258e6e5471387dde74b180510b9.jpgc3df5d24de75e48a0d339f8dbddc1714.jpg

 

Cureci kebab I humus obrok kod sirijca u 29.novembra

 

Kebab na stranu, humus jako pristojan, ne stedi na tahini ni struji, mutili ga barem 20 min. Za moj ukus fali limuna ali imaju sveze nacedjen pa moze da se doradi... I dzabe, 700 din kg.

 

E da, nisam slikao, ima super corbica of zutog sociva za 170din.... Jeo.

Link to comment

u piramidi ka b70 gde je nekad bila nbg banka otvorena kuća kebaba, overio neko?

 

Da. Kebab house.

 

Uglavnom rade po ps-u: uvoze meso direktno od Turaka, video sam kad im je stizala tura. Sosove prave ovde, ali je receptura ok, i ukusni su. Krompirići, paprike i onion rings su McCain. Jufku prave svoju, a lepinje dobijaju iz pekare. Vlasnik je istu takvu držao u Sloveniji i, čini mi se, Beču, pa je od ondašnjih Turaka pokupio fazone. 

 

Ništa senzacionalno, ali za klasu ispred lokalnih trovača. Za moj ukus malo previše začinjeno. 

 

Mali off: objekat brandiran u Galata bojama, pre poznatih događanja.

Link to comment

u ljubljani ? gde (ako znaš) ?

 

ako je neka koja se nadam da jeste, ima da izađem ranije sa posla :D

Edited by Lezilebovich
Link to comment

veceras trokirao od gladi i najblizi od onoga sto mi se jelo mi bio opet ovaj sirijac u 29. novembar, mislim da se zove al sham. juce sam jeo kube, falafel i humus (sve vrlo ukusno ako se apstrahuje dosta trapav servis itd), danas sam zabo konacno giros  shwarmu. ovo je posle palog grka sa bajlonija drugi takav proizvod u gradu koji se sprema na cumuru, majstori imaju onu spravu gde se cumur redja vertikalno i pece meso. elem, shwarma im je odlicna, za mene osetno bolja nego kod palestinske brace u sv.markovica. sve je za solidan stepen profinjenije, zacini, salate, humus posebno, ali to nije na ustrb velicine. kompletan rol izadje na nekih 400-450 grama, znaci garantuje da ce vas drzati barem pola dana. sad, ne ocekujte cuda u smislu enterijera, servisa, itd, momci se jos uhodavaju i daleko su od ovih sto su u full formi, ali se sve to kompenzuje kvalitetom onog sto jedete. pored toga, na vitrini je i samovar sa gotovim crnim cajem koji mozete popiti dok cekate da vas obrok bude gotov.

 

s obzirom da je meso, samo da pohvalim jako dobar kubbeh koji sluze. mislim da se i to moze spakovati tj zarolati u tortilju tj kako se vec zove na arapskom, isto mnogo bolje nego u njegosevoj u onoj ispostavi hannaha. isto i falafel koji je u odsustvu shlomijevog najbolji u gradu za mene ali vec zvucim pristrasno pa dok neko drugi ne overi, da se ne raspisujem. 

Edited by yolo
Link to comment

samo da prijavim da već oko 4-5 meseci svakog vikenda pocepam jedan veliki juneći u burger house. sada tamo može da se naruči i kabinetovo plavo pivo uz to.

 

probao burger bar, intergalactic i još par mesta, al nisu ni blizu.

Link to comment

samo da prijavim da već oko 4-5 meseci svakog vikenda pocepam jedan veliki juneći u burger house. sada tamo može da se naruči i kabinetovo plavo pivo uz to.

 

probao burger bar, intergalactic i još par mesta, al nisu ni blizu.

 

Probao i ja i zaista nisam odusevljen. Na stranu to sto mi se cini da su najskuplji (bese imaju sendvic za 850dinara?) ali kudos na sosove i sirachu. A od burgera recimo da su mi u Burger store u Kursulinoj bolji iako ponekad variraju. A za pravo burger iznenadjenje preporucujem Tramvaj pre mraka dok ne postane klub ili jos bolje rebarca. Odlicna hrana te vrste za smesne pare.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...