Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

A trebalo mozda kod rajka da cekam sat vremena da me udostoji ishajpovanim mlevenim obojenim hlebom? Jebote vi ko da ste u meku odrasli.

Btw. meni u kg-u jedino zelengora pristojno mesto bez iznenadjenja. Ostalo su rupe. Kodi milutina jeo masnu i hladnu prasetinu prvi put, drugi put vepra, a ne prase. Narucili i muckalicu jednom prilikom - pola keramicke posude ulja u koje pliva nekoliko krupnih komada mesa i paprike. Ambijent nevidjen. Lovac prosecni rostilj, a divljac nejestiva. Stara srbija - sve pliva u ulju. Pecenjare lose.

Link to comment

uzo bečku u lokalu do grmeča (makedonska) - ogromna, super tanka, raspada se u ustma

 

200 dinara

 

Realno, najedeš se k'o stoka za male pare. Jedino što lokal katastrofalno izgleda, sa sve miroslavljevom ćirilicom u nazivu. Probaj pohovani pileći batak, 200 dindži takođe.

Link to comment

A trebalo mozda kod rajka da cekam sat vremena da me udostoji ishajpovanim mlevenim obojenim hlebom? Jebote vi ko da ste u meku odrasli.

Btw. meni u kg-u jedino zelengora pristojno mesto bez iznenadjenja. Ostalo su rupe. Kodi milutina jeo masnu i hladnu prasetinu prvi put, drugi put vepra, a ne prase. Narucili i muckalicu jednom prilikom - pola keramicke posude ulja u koje pliva nekoliko krupnih komada mesa i paprike. Ambijent nevidjen. Lovac prosecni rostilj, a divljac nejestiva. Stara srbija - sve pliva u ulju. Pecenjare lose.

 

hvala. u zelengori sam bio, bilo je skroz OK.

Link to comment

A trebalo mozda kod rajka da cekam sat vremena da me udostoji ishajpovanim mlevenim obojenim hlebom?

 

Ako si bio samo tada i nikad vise predlazem da mu das jos jednu sansu. Zbog tebe, ne zbog njega.

 

U Kg sam jeo odlican rostilj u Avali, ali druge kafane tamo nisam pohodio pa ne mogu da poredim.

Link to comment

Bili za vikend u Sidru u Beškoj. I dalje najjednostavnija moguca priprema sveže rečne ribe, uz Cigane tamburaše i večito fijukanje vetra ispod mosta. Troje da se najedu za 2 hiljade, trojica za 3.

 

Edit: Izvinjavam se, pogrešan topik, povukla me ova gornja diskusija o Nišu i Kragujevcu.

Edited by clandestino
Link to comment

Ako si bio samo tada i nikad vise predlazem da mu das jos jednu sansu. Zbog tebe, ne zbog njega.

 

U Kg sam jeo odlican rostilj u Avali, ali druge kafane tamo nisam pohodio pa ne mogu da poredim.

Bio sam 3 ili 4 puta kod rajka, bas zbog slicnog argumenta. Uvek bio zajeb.
Link to comment

nadam se da si jeo stuku na grilu, to je tamo najbolje.

Na zalost, jok. Kada smo dosli oko 16h ostao samo saran, som i smudj. Moguce je da je sve ostalo pojela grupa penzionera koja je tamo dosla organizovano, sa povratkom u 18h. Stalno su jedan drugog pitali kol'ko je sati i oko pet su otisli da razgledaju vikendicu nekog budzovana uz Dunav (valjda je bilo ukljuceno u aranzman). Smudj bio dozlaboga dosadan, takva riba, saran standardno dobar, nema pohvale, nema kritike, sve po PS-u.

 

Sledeci put cu da zovem telefonom da mi ostave tu stuku na grilu.

Link to comment

Smuđ dozlaboga dosadan, takva riba?

Aj kad već pišemo, da prenesem da sam po jugu uglavnom jeo mesišta dokm sam po vojvodini i bg okolini pravio komparativnu analizu smuđa. 

 

Najbolji je kod Goce i Renata, tamo kod Pančevačkog mosta. Zatim u Dolini lopova u Novom Sadu kod Bate Pežoa, Veneciji u Zemunu. Najlošiji u Čardi kod Petrovaradina i u Sidru.

Edited by pacey defender
Link to comment

Smuđ dozlaboga dosadan, takva riba?

 

Aj kad već pišemo, da prenesem da sam po jugu uglavnom jeo mesišta dokm sam po vojvodini i bg okolini pravio komparativnu analizu smuđa. 

 

Najbolji je kod Goce i Renata, tamo kod Pančevačkog mosta. Zatim u Dolini lopova u Novom Sadu kod Bate Pežoa, Veneciji u Zemunu. Najlošiji u Čardi kod Petrovaradina i u Sidru.

Za mene je smudj olicenje neutralnog ukusa, e sad, ako ga mariniras, punis bademom ili kestenom, prelivas vinom i sl to moze da bude carolija ukusa. Ako ga samo uvaljas u prezle i isprzis kao u Sidru za mene je potpuno nezanimljiv, dok saran ima prepoznatljivu aromu i onu slatkocu bez ikakvih dodataka.

 

Edit: stvarno smo zastranili na topiku o brzoj hrani, da predjemo negde drugde.

Edited by clandestino
Link to comment

samo da kazem, sve sto sam pisao o smudju je bilo vezano za spremanje na zaru. dakle, nista fileti, nista przenje. 

 

ja volim smudja, volim taj ukus cistog mesa, ali ga diskretno doteram limunom, muljem, blukom i persunom.

 

bas je trolololo, izvinjavam se. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...