Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Moj izbor u Vajatu je rolovana pileća džiga sa peršunom i blukom u ulju.

Cimneš ih fonom 10 min pre nego što ćeš da stigneš tamo, preskočiš red, platiš, uzmeš i pališ dalje...

Link to comment

Otkrio sam najgori burger u gradu. Onaj u Kolarcevoj gde je pre bio Goldis giros. Bajat leba u 1 popodne, cene intergalakticke a umesto onion rings sluze kolutice od paprike...

Link to comment

Evo ovako napamet a da se radi o kafanama i restoranima

 

Mrak - odličan biftek, najbolji koji sam jeo u Srbiji

Mehana, ona kod teniskih terena - kuvana jela sa mesom su bila sasvim, sasvim dobra (mislim da sam jeo mućkalicu, ne sećam se).

My Place hotel - odličan gulaš 

Ona žuta kuća iza suda a preko puta pozorišta - dobre tortilja bolonjez rolnice, atipična klopa za našu uobičajenu predstavu o Nišu.

Pleasure (se tako zove?) u kazandžiskom - ne sećam se šta sam jeo ali znam da sam bio zadovoljan

Kod Rajka - nema potrebe da pišem

Irish Pub - jebeni beogradski Irish Pub nema klopu - ovde sam jeo i fish'n'chips i krilca u nekom sosu i klopa je u oba navrata bila sasvim korektna, imajući u vidu o kakvim kulinarskim prohtevima je reč na mestu tog tipa.

Edited by pacey defender
Link to comment

Kod starog kuma - 1 objašnjenje domaće kuhinje

Ne mogu da se setim imena, znaju Nišlije, blizu kliničkog centra

Prekoputa Ćoške ima stara kafana al tu sam mezio i rakiju cepo

 

Ima ih još par al slabo imena pamtim, moram cimam drugara da me podseća gde smo sve to dobro jeli...

Link to comment

Jebem li ga, kako da nazovem neko sranje sto mi ispostavili u fancy restoranu, glavna ulica, pa onda posle sokaceta ili u njemu poprecna. Silazi se u podrum. Kod rajka sam pokusavao 4 puta, svaki put ispostavili smece. Bio sam i po nekim hotelima sto u centru, sto neki izvan - pored onog potocica sto zovu rekom. U italijanskom restoranu me docekala frikomova radost kao minestrone. Secam se samo da je konobar smarao i da se klanjao dok je prinosio komad po komad escajga, da bi mi na kraju stavio kecelju u krilo. Jebote... na stolicama i stolu neki kurcev brokat... Poslednji put sam bio pre 4 godine, na svu srecu.

A mozemo i o kulinarskim carolijama kragujevca grada. Tu imam svezija iskustva, setio bih se i imena lokala.

Ergo imam veci hejt na nis od grunfa na janjetinu u velikom tanjuru. Jebena cubura bi mogla da im bude kulinarska akademija.

Link to comment

A mozemo i o kulinarskim carolijama kragujevca grada. Tu imam svezija iskustva, setio bih se i imena lokala.

 

 

daj kragujevac, to mi treba. prosle nedelje me vodili u hotel zelengoru, mi i gomila italijana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...