Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Bio danas konacno da probam burek u Dalmatinskoj al nisu imali sa mesom pa me oterase u Ludaru. Ludara je btw bukvalno na 10 metara od te pekare :)

 

Dobar je burito ali bi mi bio mnogo bolji da je sa grilovanom piletinom a ne kuvanom.

Link to comment

brate pisemo o tome evo vec 8 godina na ovom forumu. 

 

prva kafana ili fast food sa niškim kvalitetom skare u ovom gradu će brutalno vladati, ali to očigledno nije moguće, zbog zvezdane konstelacije, sunčevih pega, haarpa i drugih objektivnih problema prestonice. 

Link to comment

ljudima je bitno da pljeskavica bude velika za što manje para i tu se završava bilo kakva priča o šansama da dobijemo kvalitetan roštilj. 

 

solidna potrošnja roštilja je u sitnim satima kada je bitno najesti se da "podmaže".

Link to comment

ako misliš na dedu iz takovske, i on je prehajpovan. 

 

kvalitet njegovih pljeskavica je za beogradske standarde dobar, ali u nišu bi morao mnogo više da se potrudi. nije dovoljno pričati kako su mu preskavice do jaja, idi u mekdonald ako hoćeš kečap, i slično. 

 

edit: kad već pričamo o nišu, u prvoj polovini ove godine sam tamo boravio otprilike jednom mesečno i degustirao restorane, kafane i ulične hasove, i sviđa mi se što grad može da ponudi mnogo više od škare (pretpostavljam da se lokalcima smučilo).

Edited by pacey defender
Link to comment

pa naravno. nis je klasican grad za entoni burdejna. tamo moze svasta da se nadje, govedji repovi, teleca glava, skembe, pite razne (ima ta neka kafana u niskoj banji u kojoj akcenat uopste nije na mesu), gulas od bubaca, gulas od belih bubrega, kuvana ovcetina, salate kakve nema ovde, itd. a tek pekare i bureci razni.

 

fora je u tome sto je tamo uspostavljen nekakav standard kvaliteta. nema sanse da uspes ako krajcujes na mesu, ispadas iz igre koliko odmah ako fulas. tako da bilo gde da sednes, neces proci ne lose nego ni prosecno, raspon je od dobrog do fenomenalnog. da ne pominjem zanat, pa tamo se u dva prva zalogaja oseti da je tacno pogodjena vrsta mesa, tj od kog dela zivotinje za to jelo. u govedji gulas ne ide but nego vrat. tamo kuvare ocigledno uce od pocetka najbitnije stvari, a ne da ove moderne budalastine.

Link to comment

bio sinoć/jutros oko 05 u blizini garašaninove/abardareve; gladan, odem do hot good-a koji je začudom, radio (već neku godinu, 24/7 jednostavno nije tačno); nameračio se na (gistro) polumetarsku viršlu al kupim da probam hipsta burger (slanina, sir, kari kečap, krastavac)

 

pih, bezveze (nije dno, al ne opravdava spram veličine, te pogotovu spram kvaliteta, rsd260)

Link to comment

Imam prijavu za neku dupli burger (ili mozda dupli čiz) u ovom novom burger mestu u Kursulinoj (City Burger?) da je odlican spram cene (nesto tipa 390). Nisam probao, samo prenosim. Ne mogu da eksperimentisem sa burgerima sa takvim procentom promasaja u gradu, kad hocu nesto s nogu jedem u BH, kad hocu vrh onda Dijagonala.

Link to comment

Ja sam jeo tamo pre beki dan. Proširili su meni. Meni su baš dobri. Ima neki sa pohovanim kačkavaljem.

 

Sent from my GT-P6200 using Tapatalk

Link to comment

Ja sam bio kada su tek otvorili i imali 4 burgera koji su bili onako tja. Sad vidim da su uveli jos 11 vrsti i to ih satro geografski raspodelili (Meksiko,USA, Australija, Kina...) deluje zanimljivo pa cu probati opet ionako su mi u kraju.

Link to comment

Izgleda da otvaraju Stepin Vajat u 70.bloku, na stanici kod cvećara (tamo gde je bila pekara Sofronije, koja nije preživela tranziciju). Da li još uvek radi na autokomandi ?

Link to comment

pa sad da je najbolji u univerzumu nije, ali nije ni govno. operacija punjeno belo u 3 nocu je jedna od boljih u gradu, narocito ako ti ugreju lepinju (treba traziti) i narokati tartara i onog persuna u ulju da tiltujes

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...