Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Papriche se može opisati jednom rečju - dosadno.

 

Koncept su preuzeli od Chipotlea sa dodatkom, po meni nepotrebnog, meksičko-srpskog spoja koji se ogleda u braku ćevapa s jedne, i salse i čedara s druge strane. Naručio sam XL varijantu tog ćevapa. Ispostavilo se da je samo ciabatta bila XL dok je ćevap, odnosno cevUP, kako ga oni "duhovito" nazivaju, bio upola manji pa je pola ciabatte zvrjalo prazno. Ćevap sam po sebi nije loš, nije ni slatkasto-ljuta salsa, ali cela ta priča nagomilana na jednom mestu me nije ubedila da bi sve to trebalo ponovo da naručim.

 

Probao sam i burrito sa spržom (svinjsko meso na froncle). Prvo, posluženi burrito nema oblik cilindra, već je spljošten, prilozi bivaju neravnomerno raspoređeni, pa je samim tim i svaki zalogaj drugačiji; s jedne strane imate, recimo, meso i pirinač, a sa druge pasulj, čedar i salsu. Drugo, tortilja je kupovna, ili kao kupovna, 'ladna i nikakva. Treće, kada će kod nas meksička hrana prestati da se interpretira kao nešto što je samo ljuto i ništa više? Gde je tu cimet, kumin, meksički origano, karanfilić, jamajčanski biber... Gde je čitava paleta meksičkih čilija sa svojim različitim karakteristikama (voćkasti, slatkasti, dimljeni ili ljuti)?

 

 

papriche_zpscc59ee23.jpg

 

Generalno, da se stvari od samog početka ne odvijaju u dobrom pravcu videlo se već po ovoj cover fotografiji koja se nalazila nekoliko dana na njihovom Facebook profilu (sva sreća pa su je makli). U pitanju je fotografija začina jugoistočne azije sa fokusom na bird's eye čili papričice koje se ni ne koriste u meksičkoj kuhinji. Jedini začin sa ove fotografije, koji je u Meksiku u sporadičnoj upotrebi, je korijander.

Edited by rezwalker
Link to comment

Baš sam mislio na semenke, mlevene, ali sam naveo da se koriste sporadično, obično u pripremi soseva, poput molea, za mariniranje mesa... Mleveni korijander je odličan u paru sa kuminom, a kumin je uz čili papričice osnovni meksički začin. S druge strane, svež korijander se koristi intezivno.

Link to comment

naravno, cilantro.

 

super recenzija reza  :thumbsup:

 

Nakon što sam im po prvi put posetio Facebook stranicu, video cover fotografiju i prošitao one trapave rime, poprilično sam bio siguran šta mogu da očekujem tamo. Pretpostavio sam da je taj cover morao da odobri gazda, što me je navelo na zaključak da će se u njegovom lokalu služiti hrana o kojoj on, zapravo, nema pojma.

Link to comment

Baš sam mislio na semenke, mlevene, ali sam naveo da se koriste sporadično, obično u pripremi soseva, poput molea, za mariniranje mesa... Mleveni korijander je odličan u paru sa kuminom, a kumin je uz čili papričice osnovni meksički začin. S druge strane, svež korijander se koristi intezivno.

 

hvala, ovo nisam znao!   :)

Link to comment

bio i ja konacno u toj klemenci, i apsolutno nisam shvatio sta je povod za ovoliki hajp.

 

crno pivo mi je bas leglo, doduse, pa nisam otisao skroz razocaran. ali ne verujem da ce jesti ponovo tamo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...