Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

sve se slažem, probaćemo opet.

 

usput, o ukusima vredi raspravljati, jer hijerarhija vrednosti postoji...

 

:-)

Edited by banatjanin
Link to comment

Nešto za ljubitelje kobaja. U NS-u, na Ribljoj pijaci, Kuća kobasica, ima nekoliko vrsta, sremska, domaća, lovačka, kačkavaljka...ima tabla sa objašnjenjem za svaku, koji odnos junetine i svinjetine, da li je plećka il but, bluk, paprika. Probao domaću, odlična, sočna, taman ljuta, jedina zamerka je što ne peku na ćumuru.

Link to comment

Ne pece ni Rusmir. A ni onolika Nemačka. 

 

Suvoća Klemenca sendviča je dobro opažena a pošto smo ih hvalili možemo i da ih kritikujemo. Jab rekao da to nije zbog nedostatka prilloga nego zbog toga što je meso krtinasto, od praktično dva najsuvlja komada svinje. Kod rozbratne imam utisak da su poskidali sve što bi moglo biti masno. Recimo da bi se to dalo rešiti većim procentom masnih delova ali opet, to je neubičajeno ovde (ljudi se mršte kada vide masno), tako da ne treba zameriti. Posle svega mislim da je to otprilike u domenu njihovog izbora, prosto ti sendviči su takvi, take it or leave it, a da ima prostora za napredak, ima.

Link to comment

Ne pece ni Rusmir. A ni onolika Nemačka. 

 

Suvoća Klemenca sendviča je dobro opažena a pošto smo ih hvalili možemo i da ih kritikujemo. Jab rekao da to nije zbog nedostatka prilloga nego zbog toga što je meso krtinasto, od praktično dva najsuvlja komada svinje. Kod rozbratne imam utisak da su poskidali sve što bi moglo biti masno. Recimo da bi se to dalo rešiti većim procentom masnih delova ali opet, to je neubičajeno ovde (ljudi se mršte kada vide masno), tako da ne treba zameriti. Posle svega mislim da je to otprilike u domenu njihovog izbora, prosto ti sendviči su takvi, take it or leave it, a da ima prostora za napredak, ima.

probala sam rozbratnu kubano. meni je dovoljno pola, pa sam tražila da mi drugu polovinu zapakuju. nemam zamerke i odgovara mi sasvim što nije masnije. dovoljan je onaj sir. još kad bi prodavali činijice neke krckave zelene salate uz sendvič, bilo bi perfektno.

Link to comment

probala sam rozbratnu kubano. meni je dovoljno pola, pa sam tražila da mi drugu polovinu zapakuju. nemam zamerke i odgovara mi sasvim što nije masnije. dovoljan je onaj sir. još kad bi prodavali činijice neke krckave zelene salate uz sendvič, bilo bi perfektno.

 

i meni isto pola dovoljno i isto sam drugu polovinu poneo. generacijo  :wub:

Link to comment

Ne znam da li je ko pisao, Nislija koji je sad u Sarajevskoj je blago receno uzasan poslednjih godinu dve. Od higijene objekta i zaposlenih do kvaliteta mesa. Ne zna se sta je gore. Srecom na 50m (ugao sa visegradskom) je pre par godina otvoren odlican leskovacki rostilj, pa nije velika steta.

 

A kad vec pisem o kraju, dijagonalno od Leskvcanina (suprotan ugao Sarajevske i Visegradske) je otvoren pre manje od godinu dana papasburger. Imaju dobru dimljenu piletinu u tortilji. Nisu se bas pretrgli sa kolicinom mesa, al ponekad i prija tako... Rostilj nikako da im probam.

Link to comment

Probace se :)

U drugim vestima probao sam novi Burger Store u Kursulinoj.

 

Ukratko neko je prolazio pored Intergalaktika i video da tamo super idu burgeri za 500 kinti pa je u glavi nekako spojio da to mora da je zbog ambijenta i da ako on otvori na boljoj lokaciji isti USA fazon dinera sa pljeskavicama koje umanji i nazove burger to ne moze da omane!

 

tako da je ambijent zanimljiv cak i bolji i veci od intergalaktika (ima cak i kul retro pepsi frizider) ali su burgeri zapravo pljeskavice od po 90g i postoje samo 4 vrste (Burger, Cheseburger, Baconburger i Italian) a cene su za burger sa jednom pljeskavicom 200-230 a sa dve tj veliki 300-330

 

Meni su dobri ti burgeri. Čini mi se da su bez luka, a meni luk smeta.

Ne znam da li je ko pisao, Nislija koji je sad u Sarajevskoj je blago receno uzasan poslednjih godinu dve. Od higijene objekta i zaposlenih do kvaliteta mesa. Ne zna se sta je gore. Srecom na 50m (ugao sa visegradskom) je pre par godina otvoren odlican leskovacki rostilj, pa nije velika steta.

 

A kad vec pisem o kraju, dijagonalno od Leskvcanina (suprotan ugao Sarajevske i Visegradske) je otvoren pre manje od godinu dana papasburger. Imaju dobru dimljenu piletinu u tortilji. Nisu se bas pretrgli sa kolicinom mesa, al ponekad i prija tako... Rostilj nikako da im probam.

Preporuka za nisliju, jesti kada je vruć dan. Muka zagarantovana

Link to comment

Ja bio juce i poveo jos 6oro, svi odusevljeni Klemencom. Nakon par probanja svega kubano je ipak na vrhu a od ona druga tri mi je najbolji je porketa mada realno to nema puno veze sa italijanskom porketom.

 

A vadim prosek foruma, posto sam skrao 1,5

Link to comment

Videh danas  :)

 

Ja bih opet omasio papricicu  :isuse:

 

za krastavcice su te vec zapamtili

 

Čekamo te na sendviču! (uz malo više krastavčića)

 

Edited by katamaran
Link to comment

lako je jesti u klemenci i buritu i ostalim kul mestima. čekam da vidim junaka koji će da ode na hamburger preko puta gsp škole. cena 98 dinara.

 

sumnjam da ima jeftinije u Bg. ono što brine je to da je u istom lokalu hot dog 120 a sendvic sa tunom iz konzerve 160 tako da bi bilo interesantno poslati to meso na onu shlomijevu ili bilo koju drugu analizu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...