Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

ja pre 45 minuta andjelinu. neko spominjao da se boji da će smanjiti ljute priloge za samousluzivanje A likovi danas još ubacili dodatni luizijana tabasko

Link to comment

Ja ih cesto vidjam tamo u lokalu tako da nisu digli ruke od te lokacije.

 

Kad se vec prisecamo da li je moguce da se niko ne seca Bam Bam-a ispod Tasa? Dok su oni postojali Nislija je jedva zivotario. Fenomenalno mesto al ih dusmani izbacise i srusise kucicu gde su bili :( 

 

 

 

Secam se ja, iza ugla takovske i ilije garasanina, odlicne i velike pljeske, a priloge dodajes iz ogromnih tegli na pultu. Cenim da ima jedno devet - deset godina kako ih nema.

 

Sta mi radite sa ovim Klemencom, vadio umnjak, treba da cekam desetak dana za takve kombinacije, a vi zatrpavate topik fotkama.

Link to comment

Ako ne i jace od deset godina. Gone but not forgotten :(

 

Bas me je cudilo sto ih se niko ne seca jer je za vreme njihovog postojanja Nislija jedva zivotario.

 

ja pre 45 minuta andjelinu. neko spominjao da se boji da će smanjiti ljute priloge za samousluzivanje A likovi danas još ubacili dodatni luizijana tabasko

Ja se i dalje plasim :)

 

Pokusao sam da ispitam chef-a gde su uzeli taj sos ali nije hteo da mi kaze :(

 

518R6ZRKQRL._SX425AA425_PIbundle-12,TopR

 

Nekako mi bio lepsi kubana sa rozbratnom prosli put sa hajncom orange habanero.

Link to comment

Dobra juneca rozbratna kod brata Klemencare (obicna, ne tostirana). Bas dobra i prilicno izdasna. Jedino sto ja ne volim nista od onih sosova pa sam jeo suvo, ali ni tako nista nije hvalilo.

Link to comment

Juce sam prvi put naleteo na onog grka kod bajlonija a da je otvoren. Cini mi se da je isto sve jer je ime i dalje Akropolis a i gazda je sve vreme cavrljao preko moba na grckom.

 

Batak je ok ali ga npr Mikanov dimljeni batak i dalje sije za dve duzine.

 

 

A sad ono bitnije, video sam sinoc na cosku skadarlije i strahinica bana vijetnamsku sendvicaru, reklamiraju i Banh Mi izmedju ostalog. Sad ne znam da li radi ili je vec otisla pod katanac i jel bio neko mozda?

Link to comment
  • 2 weeks later...

1. Real India, Novi Sad

- krenuo kod Janisa na giros, Maksima Gorkog, kad vidim nova fastfudarnica: Real India. Gledam ponudu ispisanu po zidu, otvara se šalter, devojka pruži flajer: evo ti cene, uđi... (odzvanjalo mi to uđi u glavi posle)

- uđem ja, kuhinja se vidim retko pali, unutra sede dve devojke i neka žena, jedna prilazi, u duksu crnom, ispranom i istegljenom. Tika Masala može? Može, 7 minuta... i podigne tog momenta ruku u kojoj je očigledno odranije držala  čačkalicu, zine, pročačka zube, pogleda me, zafrljači čačkalicu iza pulta, zavrne rukave i prione na posao. dumam ja, biće to termičiki obrađeno, nema veze

- seo na šank stolicu, brljam po telefonu, posle 10 minuta podignem pogled, a ona po nekom tanušnom teflon tiganju varjačom kotrlja tri tužne ćufte i jednog momenta, Hare mi Krišne, prstićima neopranim otkida komad ćufte i stavlja u usta. promrlja ga, zguta, uzme tetrapak sa slatkom pavlakom i krne u tiganj jedno dva deci, doda vode i nastavi da mrlja ono. posle sam shvatio da je proveralava da li je gotovo.

- posle 15 minuta stiže besmisleno ukrašen tanjir sa pirinčem i tim ćuftama, presečem jednu, a unutra divno, rozo, krupno mleveno živo meso. drugu: isto. okrenem se, vratim joj tanjir, primetim da je živo, ona slegne ramenima, slegnem ja i izgubim se u noći....

 

2. Klemenca, Sokolska

- krenem put Bulevara JNA, taman preko Slavije, šta fali da malo skrenem s puta, ionako sam gladan, pa pravac Klemenca i mislim se: Živeo gastro deo PPPa! kad bija inače za ovo saznao?  Gužva u Ruzveltovoj, u kom pravcu je jednosmerna Sokolska?, gde da se parkiram? prvi krug, drugi krug, nabodem se na neki trotoar. Zdravo, šta da uzmem? Ne znam, sve je dobro... Dobro, daj Kubano. Vaistinu dobro meso, vaistinu krckavo pecivo, vaistinu oni ljuti sosevi, vaistinu Kruger und Brent, vaistinu dovoljno za gladnog deliju, pardon, firmaša. Ama ozbiljno mi fali nešto da ga učini sočnijim, neki preliv, prilog, nešto... Možda ovo tako treba, ali meni i dalje suvo. Fino je to, ama nedovoljno da bi se ciljano cimao preko pola grada i kroz onaj Kandahar. Kad me put nanese, svratiću...

 

3. Burito Madre, Terazije

- sinoć žurim peške od Kalemegdana do Ruzveltove, kad ono: evo ga Burito! jel žurim baš jako? pa ajde, zakasniću 10 minuta. šta fali.... unutra solidna gužva, radi turbo ona traka, na traci pametno poređano 4 momka, svaki obavlja po jedan deo procesa, na tabli sve lepo nacrtano kako se poručuje. Uzeo burito sa svinjetinom (ima i pile, i ćufte - to moram da overim, i juneća rozbratna, sve drapano) crni pasulj, začinjeni pirinač, marinirani luk i još štošta pikantno. Ono je izdašno, dosta mesa, meko, toplo, u zagrejanoj tortilji, sveže, dobro začinjeno, ukusno. Smandrljao sam ga u 5 minuta, doći ću opet. Čisto pet! Možda može i bolje, ali ovo je moj prvi ulični burito u životu.

Edited by banatjanin
Link to comment

Overio Klemencu, uzeo po jedan kubano i don porketu [nije bilo junece rozbratne]. Slicni su mi utisci kao i banatjaninu, dobro meso u dovoljnoj kolicini, svezi baget i zemicka, ali bezveze su mi njihovi prilozi. Ren i pavlaka su ok, ali uz onu svinjetinu fale mi jos neke opcije, npr. senf, i odvojeno da se dodaju krastavcici.

Link to comment

Dobro, daj Kubano. Vaistinu dobro meso, vaistinu krckavo pecivo, vaistinu oni ljuti sosevi, vaistinu Kruger und Brent, vaistinu dovoljno za gladnog deliju, pardon, firmaša. Ama ozbiljno mi fali nešto da ga učini sočnijim, neki preliv, prilog, nešto... Možda ovo tako treba, ali meni i dalje suvo. 

ekstra krastavcici (opet Gazina preporuka :) )

 

ja vec dva puta zaboravljam da trazim i definitivno mi je bio najbolji onaj put kad sam se setio 

Link to comment

ekstra krastavcici (opet Gazina preporuka :) )

 

ja vec dva puta zaboravljam da trazim i definitivno mi je bio najbolji onaj put kad sam se setio

Ja kad sam im tražio više krastavaca, pre jedno 2 nedelje, rekli da su već pojačali jer su mušterije tražile :unsure:
Link to comment

Meni uopste nisu spomenuli opciju sa ekstra krastavaca, razumeo sam ih da pored kombinacije ren-pavlaka imam drugu vec gotovu majonez-kecap-krastavac. Ne znam sta imaju protiv senfa.

 

edit: video da su vec pojacali [ako je to pojacavanje mogu da zamislim kako je izgledalo bez toga]

Edited by reg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...