Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Hvala, aj bas da vidim nasta lici Mara jedno 10 godina posto sam tamo bio poslednji put. Ma MekDek je nuzno zlo, i ja to mrzim. Ustipci u Piletu i Prasetu mnogo bolji ali mi podaleko.

Link to comment

skoro da je i bilo tako. no ipak sam se uputio da vidim da li radi mara, i ispostavilo se da su produzili radno vreme do ponoci. inace, odlazak tamo je bio skoro pa prustovski - u potrazi za izgubljenim vremenom, da ponovo vidim i pokusam da skapiram sta tu ljudi vole, tj da se podsetim svoje stare neverice u popularnost ovog objekta koju nikad nisam kapirao.

 

sta da kazem, 10 godina kasnije, ista meta isto odstojanje. preskupo i bezukusno, ne neukusno nego bas liseno bilo kakvog ukusa, sve sto je unutra apsolutno sjedinjeno do perfekcije u odsustvu bilo kakve senzacije prave hrane. pljeskavica tanka i mala, po ukusu najbliza mekovoj, pecena na mikro elektricnom grilu, lepinja mekana i gnjecava, majonez, kupus i krastavcici okej za malo zivosti i na kraju najdosadniji moguci kackavalj (tacnije neki trapist ili slicno). imam jednu drugaricu koja jede apsolutno nezacinjenu hranu, sve je istog ukusa i slicnih boja, e ovo je pravo mesto za nju. ova pljeskavica kao da je teleportovana iz nekog doba kada nije bilo fast fooda u srbiji, doba prvih pljeskavica po kioscima gde je cinjenica da dobijas istanjenu sniclu od mlevenog mesa u lepinji bila dovoljna da izazove osecaj da zivis u zemlji zesceg progresa i prosperiteta.

 

300 kinti za sve to. za 2.5e u krojcbergu kod brata turcina dobijas pileci doner koji te pokriva najmanje pola dana da ne pomislis na hranu. ovo je smesno, proizvodna cena tesko da je veca od 50 din. cini mi se da sam poslednji put u piletu i prasetu platio ustipak 290 din ili slicno, to je ozbiljan obrok i kolicinski i kvalitativno za ov.

 

sa druge strane, preterano serem, spava mi se celo vece i da nisam dobio ozbiljan napad gladi uz podsecanje da sam danas zaboravio na rucak, odavno bi vec bio u krevetu. tako da ovo bio idealan lagani obrok za sprecavanje potencijalne nesanice od rostiljske pretovarenosti u sitne sate, pogotovo sto sam pola lepinje bacio.

 

sve u svemu, vidimo se ponovo u mari za 10 godina, ko ziv ko mrtav dotle.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...