Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

jokic i drvce na prvom mestu.

 

a sis je tu zbog nostalgije i navike. jbg nekad je bio prvi i jedini pa su se ljudi navikli. i dokle god ne zajebu bas bas kolosalno i u isto vreme izdivljaju sa cenama (pogledati pod Loki) ima da stampaju novac. nikad veca guzva iza kase a sve rade kao na traci.

Link to comment

Mislim da nije u pitanju samo nostalgija, nego i ime, s obzirom da tu davno više ne jedu samo ljudi iz kraja, već praktično čitav grad. Šiš je stvarno mator, otvoren je još negde u prvoj polovini osamdesetih godina prošlog veka. :) Običan crveni kiosk se nalazio na suprotnoj strani ulice, otprilike tamo gde je danas bašta Good Fooda. I čini mi se da mu se hrana nije promenila ni do danas. Ja sam tamo, pošto sam probao osnovne stvari, samo jeo pileću džigu sa jajetom, to je bio dobar fazon, mislim da i danas to imaju. Inače, to nije bio prvi fast food u kraju, prvi je bio znameniti Boban kod starog Merkatora koji je imao rendani kačkavalj kao besplatan prilog uz hamburger.

Link to comment

Loki

a kad je to bilo ok mesto?

 

sredinom devedesetih si imo orao, nišliju, bucka... an' that's about it a propos kasnovečernjeg/ranojutarnjeg "sneka" posle ubijanja od alkohola, a loki je u tom žanru

 

ti si bio malac kasuse kod "dede" (ne onaj nadrk iz takovske) klopale pica pljeskavice

Link to comment

pa sigurno da je i brend. do skoro se za celu goce delceva govorilo "idemo do shisha" iako se jelo kod turaka ili u poncu. a i rekao bih da je ubedljivo najjeftiniji tamo sa 180 kinti po komadu.

Link to comment

 

ti si bio malac kasuse kod "dede" (ne onaj nadrk iz takovske) klopale pica pljeskavice

Dok je deda bio živ i dok je firma radila pošteno, to je bio vrhunac pljeskavičarstva u Beogradu. Posle dedine smrti su se pokvarili i zasluženo pukli.

Link to comment

a kad je to bilo ok mesto?

 

sredinom devedesetih si imo orao, nišliju, bucka... an' that's about it a propos kasnovečernjeg/ranojutarnjeg "sneka" posle ubijanja od alkohola, a loki je u tom žanru

 

ti si bio malac kasuse kod "dede" (ne onaj nadrk iz takovske) klopale pica pljeskavice

 

Loki nikad nije bio neki extra kvalitet (prosek), a lepinje su mu bivale ispodprosecnog kvaliteta (to nisam nikad razumeo, zar je tesko "otvoriti se" par dinara vise i imati postenu lepinju/somun?). Ali lokacija i radno vreme su doprinele stvaranju legende. 

A od kada je presao u lokal preko puta, i digao cene...  postao je jednostavno yet-another-pljeska-place, i nista vise od toga. 

Link to comment

Ja ih cesto vidjam tamo u lokalu tako da nisu digli ruke od te lokacije.

 

Kad se vec prisecamo da li je moguce da se niko ne seca Bam Bam-a ispod Tasa? Dok su oni postojali Nislija je jedva zivotario. Fenomenalno mesto al ih dusmani izbacise i srusise kucicu gde su bili :(

 

Probalo se nesto novo :)

 

ognjiste.jpg

 

 

Piletina lepa ali nista spektakularno. Dojmilo me se sto je pilece belo rolovano u slanini i sto uz njega ide dzabe jako lep krompir. Odlicna pita sa visnjama. Lokacija je Trg Nikole Pasica.

Edited by katamaran
Link to comment

zabagovao sam se na gajbi, roknucu se koliko sam gladan a ne znam gde da overim neko meso sada u okolici kalenca.

dvoumim se izmedju pileta i praseta na bulevaru, mek deka i mare ako to uopste radi duze od 10

Link to comment

zabagovao sam se na gajbi, roknucu se koliko sam gladan a ne znam gde da overim neko meso sada u okolici kalenca.

dvoumim se izmedju pileta i praseta na bulevaru, mek deka i mare ako to uopste radi duze od 10

 

mara radi do 22h.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...