Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

karamelizuj luk na tiihoj vatri pre do li ga zajedno sa uljem u kome se brčkao, umuljaš u meso, pa na gril ja u smesu rkam i i sitno seckanu pančetu - daje šmek, a i jači soft

Link to comment

ae! (sic) pomozite coveku sa suvotinjom pljeske, a ne sa zacinima. ja kad sam pravio kombinu stavljao sam i malo kisele i sode bikarbone, i uvek ostavljao da lezi bar nekoliko sati u frizideru

Link to comment

pa neka obrati paznju od kod dela mu ide meso. ako je samleo samo but onda ce naravno da mu bude suvo. ima na netu dosta uputstava od cega treba da se pravi burger. idealno je plecka plus neki masniji deo (pauflek i slicno). plus da se ostavi da odlezi, ali za to ce morati sam da melje sto kapiram da je prekomplikovano. ta smesa za burger mora da izgleda masnjikavo da bi bila OK kad se spremi. vlada u zapletu stavlja kockice govedjeg loja i u burger i cevap, zato mu i jedno i drugo sabija.

Edited by gazza1
Link to comment
nabacio sam električni roštilj za terasu. zadovoljavajuće peče vratove i ne baš sjajno povrće, ali me burgeri žešće jebu.išao sam pola svinjsko, pola juneće, 10% cluka i par grama bibera. nabacim na roštilj i ispadne žešće suvo. pritom vrat vrišti od sokagde je problem? receptura ili gril?
Meso se prvi put melje na krupno, začini se, dobro umesi i ostavi da odstoji preko noći u frižideru. Mojne nakon prvog mlevenja da dodaješ so jer će da ti izvuče sokove iz mesa tokom boravka u frižideru. Naredni dan ga samelji na sitno, posoli, dobro umesi, oblikuj i to je to. U smesi moraš imati oko 20% masti kako ti pljeke ne bi bile suve. Ja nikada ne koristim svinjsko za pripremu pljeskavice. Ako ga već koristiš, mislim da je bolje da ga ima u znatno manjem procentu nego junećeg. Edited by rezwalker
Link to comment

hvala na savetima. probaćemo par ponuđenih alternativamislio sam da svalim sve na el. roštilj (iako sam znao da je verovatnoća toga nula), tako da teret neuspeha moram preuzeti na sebe. inače nevera da se roka tolika masti

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...