Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Byblos Express ubija. U-b-i-j-a!Pileci file, mali - ne znam kako se zove, valjda tawuk neki qrac, je toliko dobar ako se napravi dobra kombinacija priloga (sve sem luka, vise humusa, plus tahini) da to daleko prevazilazi standarde brze hrane u Beogradu.

Link to comment

Meni je taj Byblos Express potpuno razočarenje. Bukvalno sve što sam probao bilo je prosečno do mestimično ogavno. Falafelom možeš da ubiješ napaljenog slona koliko je tvrd. Sudžuk, iako ukusan, je u teško pregrizivom crevu, a onaj spanać-sušeni paradajz, tako nešto, koji mi je bio i najinteresantniji, je klasična prevara pošto ne stavljaju sušeni već svež paradajz. Usluga je usporena i smotana...Za dobru kombinaciju priloga se potpuno slažem jer ume bito da utiče na konačni rezultat. Kad sam prvi put jeo u Intergalacticu nije mi se dopao ni milimetar burgera jer sam naručio neku njihovu predloženu kombinaciju, pretrpanu dosadnim i bezukusnim povrćem. Baš bezveze bilo. Međutim, naredni put sam odradio samostalno frikombinovanje - blago pečena pljeka, sir, slanina, grilovan luk, barbeque sos. Za mene je to bio čist pogodak. Obavezno ih zamolim da mi ne stavljaju onu nesretnu šačicu zamrznutog pomfrita kao prilog, sve sa ona dva onion ringsa koji skupa sa pomfritom deluju kao da su zalutali u tanjiru. To je kombinacija koju sam preselio i u BH.

Edited by rezwalker
Link to comment

Dobar je pomfrit. Ja sam ih konačno juče overio, prilično sam zadovoljan. Dobili su suncobran, finally. Nisam čekao 20 minuta, bliže je bilo do 10. Fini ljudi, uslužni. Juneći burger (standardni) je zadovoljavajući, malo mi je bilo suviše elastično i gumeno meso. Kao da ima tu još nečega sem goveđeg mesa, skoro kao neka pljeska. U svakom slučaju, preporuka, najeo sam se od manje porcije koja je sa koka kolom oko 500 dindži.

Link to comment

nema tu nista sem mesa, ne brini.mada se slazem da je tacka razlike pomfrit. ja na svoju no-go listu stavljam svaki lokal koji prodaje mc bain ili bilo koji drugi smrznuti.

Link to comment

Bravurozan pomfrit u BH!Ako imam zamerku na njih, onda je to pljeka. Šteta što je melju na sitno, 'nako "po naški", mada je i takva, sama po sebi, bolja od svake BG-kios-ponude. Najbolje o kvalitetu njihove pljeskavice svedoči to što nema podrigivanja nakon konzumacije + sok koji curi iz njih nakon svakog ugriza - dakle, čisto juneće meso, bez greške. Pa ipak, ako su želeli da odrade čistu American style burger priču (tako deluje), mogli su da povedu računa i o mlevenju mesa pa da sve bude full. Američke pljeke se melju na krupno (kalup od 8mm).Ali, i ovako je sve kako valja. Zaista... Svaka preporuka!

Edited by rezwalker
Link to comment

nabacio sam električni roštilj za terasu. zadovoljavajuće peče vratove i ne baš sjajno povrće, ali me burgeri žešće jebu.išao sam pola svinjsko, pola juneće, 10% cluka i par grama bibera. nabacim na roštilj i ispadne žešće suvo. pritom vrat vrišti od sokagde je problem? receptura ili gril?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...