Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

super je klopa, al mogu zamisliti kako skace tenzija kad ima red, pa kad ga sa kraja gledas kako se zlopati sa testerom.danas srusio onaj pleh za meso na pod.mislim da cirkaju on i debeli.i jasno, cumur rula, to im daje na kvaliteti.

Link to comment

Overio danas taj giros, solidno. Veoma mi se dopala skalamerija. Deda koji me je služio je malo nagluv, ali mi je spakovao sasvim solidnu porciju. Gužve srećom nije bilo.Sad mi je žao što to nikad u Grčkoj nisam probao.

Link to comment

pa da nadjes giros sa cumura u grckoj, u velikom gradu treba da znas gde ides, ili da se molis da u brdima nadjes selendru koja ga ima. u svakom slucaju, ne nalazi se na svakom koraku. ja mislim da sam iz svojih recimo 6-7 odlazaka u grcku to video samo jednom, da izgleda kao ovo, tj da nije sastavni deo velike pecenjare gde se vrti nekoliko razanja u isto vreme sa kokorecom, komadima marinirane svinjetine na raznju, pilica, pa i pragnjeta.... ovaj radstock-photo-meat-for-gyro-roasting-on-spit-in-greece-44331505.jpgdobra stvar sa ovim novim girosom je sto se ne ponasa kao betonska bomba u stomaku kao vecina beogradskih - nije preslan, nije premasan i nije prezacinjen. inace majstori su u solidnom amaterskom raspolozenju - ne znam da li ste provalili da uopste nemaju onu klasicnu grcku pitu za giros nego koriste ove meksicke tortilje iz maxija. meni to ne smeta - manje leba, manje cu da se svinjim - ali sam, uz sporost u usluzi i redovne nestasice svega i svacega sto reklamiraju, sve vise uveren da je ovaj grk koji je to otvorio u svom bivsem zivotu verovatno radio na benzinskoj pumpi ili u banci pa ostao bez posla i dosao ovde sa idejom da proba da radi nesto sto nikada ranije nije.da ne gresim dusu, giros je stvarno ukusan i mozes da ga nastimujes skroz po zelji sa cacikijem i prilozima, pa je vredan i ovih nadam se pocetnih neusaglasenosti,

Link to comment

naravno, grk je jos od svih koji rade za skarom najsmotaniji. i fond reci srpskog mu je krastavac i paradajz. mladji je od ovih usporenih seniora, otprilike 45 god. i najmanje mesa tura u giros, pa je dobro zaobici ga. najbolji je ovaj najsporiji matorac (pod uslovom da mu pola girosa ne ispadne iz tortilje, i to sam video)

Link to comment

a, kul.najsporiji rula, izgleda da je jeo kod dede pljesku, danas je kenjao nesto protiv kecapa i bio zadovoljan sto sam reko da necu da mi mece isti u giros.uspeo da prevrne pleh sa mesom.

Link to comment

za one koji su se vidim zabrinuli na prethodnim stranama, giros čale sa ćerkom u bul z.đinđića opet radi, biće da je u pitanju bila pauza. jeo sam neko neopisivo neukusno govno sastavljeno od grilovanog povrća, mlevenog mesa i pirinča i zaliveno sa raznim sosovima, trenutno podrigujem kao kamila. ono što je važnije, ćerka i dalje ima cirkon iznad usta, lagano je preplanula na moru i trenutno je brineta sa svetlim pramenovima, dobro joj stoji. što je, manje više, jedini razlog da se ovde jede.

Link to comment

Overio i ja ovaj giros na BajlonijuDobar ali nista spektakularno. Najveca zamerka je sto stavljaju crni umesto crvenog luka.Plasio sam se da mi jedan nece biti dosta ali sam ga na kraju jedva pojeo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...