Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

kazu da onaj na uglu vilica i gvucica vlada. ne znam, nikad nisam jeo jer nikad nisam u tom kraju
ja sam jednom iz busa video Grunfa, sa osmehom od uva do uva, kako tu preuzima svoje meso.
Link to comment
  • 3 weeks later...

ovde se u mom zatvorskom odsustvu raspravljalo o ponudi girosa a vidim da niko ne pomenu trenutno najbolje. na bajlonijevoj pijaci, na uglu sa drincicevom ulicom gde je crkva tj bitef teatar, neki grk je otvorio dosta zajeban objekat koji zasluzuje podrsku. u pitanju je grcka mesara plus grill, znaci mozete kupiti sveze meso marinirano na grcki nacin a sve to moze odmah da se baci na rostilj na cumur. a vrhunac je nesto sto sam svega par puta video u zivotu i u samoj grckoj a to je giros na cumur - majstor ima horizontalni giros koji se vrti iznad cumura. ukus je neuporedivo bolji od mahom bezlicnog elektricnog, ima pileci koji je za nijansu suvlji ako vam se zalomi meso sa samog kraja sesije i ima svinjski koji je besprekoran. pored ovoga ima suvlaki, onda bifteki (cevap) i nekakav burger koji nisam probao, sve to u raznim varijacijama, pita, pomfrit, sendvic. dakle kada se dolazi iz pravca botanicke baste, bukvalno prvi cosak pijace na koji se udari, drugi lokal ka crkvi (prvi je neka pekara). ne znam radno vreme.

Link to comment
mozete kupiti sveze meso marinirano na grcki nacin a sve to moze odmah da se baci na rostilj na cumur.
:piggy: sta ima u ponudi svezeg mesa?
Link to comment
ovde se u mom zatvorskom odsustvu raspravljalo o ponudi girosa a vidim da niko ne pomenu trenutno najbolje. na bajlonijevoj pijaci, na uglu sa drincicevom ulicom gde je crkva tj bitef teatar, neki grk je otvorio dosta zajeban objekat koji zasluzuje podrsku. u pitanju je grcka mesara plus grill, znaci mozete kupiti sveze meso marinirano na grcki nacin a sve to moze odmah da se baci na rostilj na cumur. a vrhunac je nesto sto sam svega par puta video u zivotu i u samoj grckoj a to je giros na cumur - majstor ima horizontalni giros koji se vrti iznad cumura. ukus je neuporedivo bolji od mahom bezlicnog elektricnog, ima pileci koji je za nijansu suvlji ako vam se zalomi meso sa samog kraja sesije i ima svinjski koji je besprekoran. pored ovoga ima suvlaki, onda bifteki (cevap) i nekakav burger koji nisam probao, sve to u raznim varijacijama, pita, pomfrit, sendvic. dakle kada se dolazi iz pravca botanicke baste, bukvalno prvi cosak pijace na koji se udari, drugi lokal ka crkvi (prvi je neka pekara). ne znam radno vreme.
Gde je sad taj? Postoji tamo oduvek giros desno od Skočića, ali taj je prevarant, klasični srpski giros. Moraću to da pronjuškam.
Link to comment

ovo je relativno novo. cini mi se da se nalazi na mestu neke stare mesare koja je bila poprilican krsh. zove se nesto tipa "eleniko horiatoko kreopoleio" - grcka tradicionalna mesara i mislim da mozda ima mesec dana kako su otvorili ili cak manje. tehnicki, nije u dzordza vasingtona nego u drincicevoj, to je ona koja upravno izlazi na dz vasingtona i u kojoj je bitef teatar (crkva). znaci to je bocna strana pijace, s tim sto se giros nalazi skoro pa na samom uglu sa dz vasingtona.sad, ne treba ocekivati ne znam sta, ali je mesto dosta drugacije od drugih girosa u gradu, ukusnije je meso zbog tog mariniranja i drugo taj nacin pecenja je stvarno pain in the ass u poredjenju sa elektricnim girosom pa zasluzuje elementarno postovanje.dabovicu, nije neki izbor mesa, zapravo je usmereno na gril - znaci svinja u raznim pojavnim oblicima i mleveno meso. jos nemaju jagnjetinu...

Edited by gazza1
Link to comment
Gde je sad taj? Postoji tamo oduvek giros desno od Skočića, ali taj je prevarant, klasični srpski giros. Moraću to da pronjuškam.
a ne, ti mislis na onaj sto je pored cvecare, ovaj je sa suprotne strane. krenes od skocica ka crkvi, zavrnes iza coska levo ka crkvi, drugi lokal.
Link to comment

inace odmah da opljujem ove grke koje sam 2 posta iznad pohvalio - znaci zaboravite na ideju da tamo kupite meso i odnesete negde na rostilj, to je zamisljeno kao grill i sve sto se nudi je i cenovno i svakojako drugacije u funkciji rostiljanja na licu mesta. matori koji radi na girosu je OK ali su ostala dvojica koja ordiniraju na mesu totalni debili. danas probao da kupim nesto, neuspesno.

Edited by gazza1
Link to comment

ahahajao ovaj giros pa to je urnebesna skupina amatera, danas se umesto matorca koji se jedva naucio nekoj brzini slaganja girosa pojavio za tezgom njegov brat blizanac kome je norma izgleda 5 minuta po girosu, jeste izdasan i tovari koliko hoces i cega god hoces unutra ali je toliko spor da se guzva razilazi samo kada se ortaci iznerviraju i odustanu od cekanja.... ja sam imao srece i naleteo kada je bilo samo dvoje ispred mene, ali pakao koji sam gledao tamo dok sam na obliznjoj klupici konzumirao giros, nema sanse da bih to cekao mada je giros stvarno okej. btw bolji je svinjski od pileceg ymmv

Edited by gazza1
Link to comment

jeo giros, fini ali mali, dasa sto reze zbilja ima motoriku drveta, ko da je prvi put uzo onu testeru za mjeso u ruke.ukusno u svakom sl.edit: dobio flajer za 20 posto popusta, vuhu!

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...