Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Uf kako je meni seljački i isforsirano vikanje sportaša po nadimku i to u pisanim vestima.Sad na b92 pročitala kako su "Nole i Ziki" prošli. Baš burazerski i fuj zvuči. I 1 pitanje za one koji prate sport- kad su tačno reprezentativci postali "Orlovi"? I da li ih iko sem sportskih novinara tako zove?

Link to comment
Uf kako je meni seljački i isforsirano vikanje sportaša po nadimku i to u pisanim vestima.Sad na b92 pročitala kako su "Nole i Ziki" prošli. Baš burazerski i fuj zvuči. I 1 pitanje za one koji prate sport- kad su tačno reprezentativci postali "Orlovi"? I da li ih iko sem sportskih novinara tako zove?
03.06.2006Ne, niko normalan ih tako ne zove, osim kad se sprda...
Link to comment

Izgleda da taj sport pratim manje nego što sam mislila- to "orlovi" je tek ove godine počelo da mi upada u oči.Ovo drugo sam pretpostavljala. ^_^danke

Link to comment
Izgleda da taj sport pratim manje nego što sam mislila- to "orlovi" je tek ove godine počelo da mi upada u oči.Ovo drugo sam pretpostavljala. ^_^danke
Pa sad je zbog svedskog prvenstva malo pogurano, ali su novinari krenuli da pričaju o orlovima™ iste nedelje kada je CG proglasila nezavisnost...
Link to comment
03.06.2006Ne, niko normalan ih tako ne zove, osim kad se sprda...
То правац колонизација. Прекалемио се амерички обичај да сваки тим (ака запрега) мора да има неко звучно име, макар да су то само основци... понестаје животиња, изгледа да ће неки морати да се зову по изумрлим врстама.
Link to comment

Pa svaki tim ima ime svuda u svetu. Crvena Zvezda, Mancester Junajted, Krila Sovjetov. Doduse, neki timovi u eropi se zovu po gradu a nemaju dodatno ime - Bolonja, Valensija itd. U americi cesce daju ime kluba po zivotinjama sto je u evropi redje, ali nije potpuno nepoznato da klubovi imaju zivotinje u grbu. Jedino sto, u Srbiji barem, timovi osnovnih skola nemaju imena sto njihovo takmicenje ne mora nuzno da cini zanimiljivijima.Gomila klubova i reprezentacija ima i nadimke po kojima su poznati. Nekada su to novinarske afektacije - gordi albion, a neki deluju arhaicno, parni valjak npr.Hajduk iz Splita ima praktico zvanicni nadimak Bili. Rendzers iz glazgova zovu Gers njegovi navijaci itd itd.

Link to comment
Sad na b92 pročitala kako su "Nole i Ziki" prošli. Baš burazerski i fuj zvuči.
Na sajtu b92 se moze svasta procitati npr. Nole ponizio, tog i tog igaraca. Bilo je jos primera, pa su im ljudi skrenuli paznju da se primire.Jednom su napisali "Monika Seles zaboravila srpski", a ispod dali klip, gde se cuje da govori sasvim korektno za nekoga ko zivi 20 godina u USA. Nakon jedno 20 - 30 reakcija :fur: izmenili su naslov.Dobro, ovo nije jezicki, al je senzacionalisticki. Ustvari, jezicko-senzacionalisticki :P .
Link to comment
Gomila klubova i reprezentacija ima i nadimke po kojima su poznati. Nekada su to novinarske afektacije - gordi albion, a neki deluju arhaicno, parni valjak npr.Hajduk iz Splita ima praktico zvanicni nadimak Bili. Rendzers iz glazgova zovu Gers njegovi navijaci itd itd.
Мислим на те званичне надимке (колико год то нама парадоксално звучало). Да је неко пре три године рекао "вечерас играју Орлови", да ли би било јасно или би било потпитања?
Link to comment
Мислим на те званичне надимке (колико год то нама парадоксално звучало). Да је неко пре три године рекао "вечерас играју Орлови", да ли би било јасно или би било потпитања?
naravno da ne. zato je meni smešno kada se forsiraju novi nazivi. Opet - nova država, novi identitet, idu valjda novi nadimci uz to.kad smo kod reprezentacija, moram ovo da podelim sa vama - srpska reprezentacija u florbolu (floorball) se zovu Florlovi :lol:Inače, moje omiljeno ime jedne sportske ekipe je Minnesota Wild. Super mi je ta apstraktnost :) (Philadelphia Soul je na jakom drugom mestu).ovo je dobar link sa crackeda na tu temu.
Link to comment
naravno da ne. zato je meni smešno kada se forsiraju novi nazivi. Opet - nova država, novi identitet, idu valjda novi nadimci uz to.
Управо су натурени надимци скроз противни обичајима те исте државе. Надимак има да настане случајно, да се надене сам од себе, или никако. Уосталом, погледај постојеће надимке - гробари, цигани, романтичари, све спрдња која се временом, за инат, почне носити с поносом. То нико не би сам себи измислио.То самонадимањерж је амерички обичај који се овде, методом жабе са дигнутом ногом, пресађује. Сад бих се шибеновао на колонизацију, да умем.
Link to comment

benigna stvar koja mi ide na onu stvar : kada u reklami za nagradnu igru kažu "osvojite 100 mobilnih telefona, 20 laptopova i druge, vredne nagrade".prvo, koj će mi moj 100 telefona ? 20 laptopova bih razdelio, ali 100 telefona ?a drugo - "vredne nagrade" je pleonazam, zar ne? "osvojite 100 nagrada, od toga 20 vrednih. Ostatak je smeće."

Link to comment

danas sam na radiju čula vrhunsku vratolomiju, voditelj postavlja pitanje novinaru koji je negde i kaže - to znači da, znači, u sarajevu se govori...dokle tako bre...

Link to comment

Znači, širi se kao virus (tačnije, 1 mem). Dotle je došlo da sam i ja, koji retko čujem srpski u živo, počeo da otpočinjem rečenice sa "znači,..."

Link to comment

"Naprosto". Izraz koji koriste fini gradjani u dzempericima (platanisti) kada govore o nasoj sumornoj stvarnosti, misleci da svojim recenicama daju prizvuk nehajnog i razbarusenog intelektualizma.jos veci hejt zato sto mi je to postala uzrecica. juce sam poceo ozbiljan program odvikavanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...