Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

ako te bole kolena, nije ti dobra visina sica
Sasvim moguce. Mada mislim da je u ovom slucaju problem sto sam se preforsirao.
Od Obrenovca preko Bariča i do Umke se koristi glavni obrenovački put. Meni je ok za vožnju. Ja taj put koristim kao alternativu Ibarskoj kada idem bajsom za Lz. Ni saobraćaj nije previše gust. Ali, to je glavni put pa očekujte automobile, poneki autobus i kamion.
Steta sto taj put ne moze nekako da se izbegne.
Od Umke do Ade se ide starim obrenovačkim putem koji je pust i super za vožnju.
Ovo vec zvuci mnogo bolje :) Edited by katamaran
Link to comment
мислиш на преста вентиле?
ne, nisu presta, znam da si me i ti učio kad sam se onomad mučila sa mojim (presta) ventilima, ali ovo je sada koalicioni bicikl koji po ovome što je kr en napisao ima engleske dunlop ventile
Amelija, ja samo da vas pozdravim. :-)
dobrodošao :)i hvalabtw slobodno daj i te slovenačke linkove, razumem ja dobro napisano (ali ne govorim)i hvala obojici, a nenormalna sam s tim ventilima, znam :isuse:
Link to comment

Moram da zamenim one gumice na vbrejku, pa sad nesto razmisljam i o paknovima. Kako se kod njih manifestuje istrosenost? Po dubini ovih sara, ili...?

3404106_0.jpg

Iako je bajk star 3-4 godine, dubina je i dalje 2-3mm

Link to comment

Manifestuje se po potrošenosti gume. A to najbolje vidiš kada ti ove rupice nestanu tj. izravanju se celom površinom paknova.Nije ništa čudno da se paknovi malo troše. Jer ima ih raznoraznih, tvrdih, mekših... Mekši bi trebalo da bolje koče, da ti manje grebu točak i da se brže troše. Ako se nisu istrošili za 3-4 godine tvoji su verovatno tvrđi. Npr. ja imam sadašnji bajs 6 godina, godišnje pređem oko 2.000 km, ali još uvek nisam menjao paknove.

Link to comment

aha :)hehe pa videću, ko što rekoh nije moj bicikl, a i on je rekao da je nekada imao bicikl s automobilskim ventilima i da su se jako lako pumpali, a i pumpa se samo zakači za točak, ne moraš da je držiša i kr en je spominjao neki adapter za tona moje Francuze (presta) sam se već manje-više navikla (uz povremene ispade), a inače i za njih su mi neki ljudi rekli da su super-ultra-giga-mega-vrhstra i najbolji

Link to comment

Treba da odmaram zbog kolena al sam morao da skocim do Mirijeva. Bio sam motivisan pa sam celu voznju i povratak odradio u rekordnom roku :) (oko 90 minuta)kolena solidno prezivela uz bol na uzbrdici kod Kluza i nikad mi lakse nije pala voznja i povratak. Motivacija je cudo.Bedak je sto me sad boli misic na desnoj cevanici. Misic koji mi je vec pucao prosle godine. I to kad sam nezgodno stao na pesackom :isuse:jeremija_gallery_image.jpg

Link to comment

Ne radi servis u Goce Delceva. To nesto trajno, ili...?Ima li jos neki tu oko opstine nbgd, da svratim peske? Ili da sacekam ponovo neku voznju, pa da odem u one sto rade pored bic staza

Link to comment
ako te bole kolena, nije ti dobra visina sica
joj oko visine sica sam se svojevremeno raspravljala silno s nekim ljudimameni je najbolje kada je noga skroz ispravljena kad je pedala skroz doleali su neki pokušavali da me ubede da ispravljena noga treba da se osloni na zemlju, da je tako bezbedno a inače nije, i ovo i onošto znači da su kolena non-stop savijena dok vozim, a to je meni grozno i gadno i neudobno i ne mogu uopšte ljudski da vozim
Link to comment
joj oko visine sica sam se svojevremeno raspravljala silno s nekim ljudimameni je najbolje kada je noga skroz ispravljena kad je pedala skroz doleali su neki pokušavali da me ubede da ispravljena noga treba da se osloni na zemlju, da je tako bezbedno a inače nije, i ovo i onošto znači da su kolena non-stop savijena dok vozim, a to je meni grozno i gadno i neudobno i ne mogu uopšte ljudski da vozim
kolko ja znam, koleno ne sme da "lock.uje" u donjoj poziciji pedale.dakle - skoro sasvim ispravljena nogaa ti saveti za nogu na zemlji dok sedis su :frust: (to mozda ima smisla za klince kad uce da voze)
Link to comment
dakle - skoro sasvim ispravljena noga
pa da, ne ono baš da se istegli da bi pritisla pedalu, ali opušteno ispravljenomožda neki ugao od 179 stepeni ;-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...