Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

danlop.e jebiga, nemas srece. meni su oni takodje misteriozni. uvek moram da se poigram malo dok se setim kako rade (bese se onaj gornji prsten malko odvrne, pa se pumpa, pa se on zategne skroz)al tog gornjeg prstena nema na ovoj slici pa sam dodatno zbunjen :)

Link to comment

odvrće se taj gornji prsten, ali kad se odvrne onda ventil postane labav, moraš da paziš da ga ne pritisneš na unutra jer se tako ispumpava takav ventil imaju sve 700cc gume (za drumaše)

Link to comment
nemam pojma :lolol:ovako izgleda:p1210507.jpg
зове се Преста вентил и лако се користи али мораш да имаш одговарајућу пумпу.одврнеш ту горњу металну капицу скроз колико иде и малкице притиснеш да ваздух "пође".онда причврстиш пумпу, напумпаш и када си напумпала скинеш пажљиво пумпу и зашрафиш металну капицу.и то је све.Преста је доста осетљивији вентил од оног аутомобилског (Шредер вентил) па се мора пазити да се не уврће много током пумпања.Постоје гуме са дугачким и кратким Преста вентилом, дугачки су згоднији за пумпање.
Link to comment

Samo da prijavim da više nemam bajs.Ukrali mi iz bašte. Stajao na dva metra od ulaznih vrata. Čuvajte svoje ljubimce da ne biste patili kao ja.

Link to comment

'Ajde da pitam i ovde. :) Pitao sam i na specijalizovanom forumu, ali se umalo posvadjase oko odgovora, a konkretan savet nisam dobio. :DIma jedno 20 godina kako sam poslednji put vozio bicikl. Kao klinac sam prokrstario celu Frusku goru, medjutim od tada je proslo mnogo vremena i obaveza, i sada bih ponovo da se reaktiviram.Kako nemam nikakvog iskustva, dobro bi dosli vasi saveti oko nabavke bicikla. Budzet bi bio do 700e, svakako sto jeftinije, to bolje. Visok sam 185cm, tezak 84kg. Vozio bih uglavnom po asfaltu, ali bi bilo dobro da mogu ponekad da sidjem na neki makadam ili neki sumski put.Da li nov ili polovan, zaista se ne razumem uopste, koja oprema, koja velicina rama/tockova, mozda neki konkretan model ili prodavac? Svaka preporuka ce biti dragocena.

Link to comment
bese se onaj gornji prsten malko odvrne, pa se pumpa, pa se on zategne skrozal tog gornjeg prstena nema na ovoj slici pa sam dodatno zbunjen :)
koliko se secam nista se tu ne odvrce.
e, imala sam neki gornji prsten ali na remontu su mi stavili bez njihi pitala sam baš tada da li moraju baš ti ventili jer često zglajznem nešto pa mi rekli da su to super-duper-genijalni ventili najbolji na svetu i reko ajd
зове се Преста вентил и лако се користи али мораш да имаш одговарајућу пумпу.
eh imam pumpu, i što je najgore 80% pumpanja zaista prođe ultra-lakomeđutim s vremena na vreme iz ko zna kojih misterioznih razloga jednostavno ne ide, ne ide i ne ide, pa se onda iznerviram pa valjda onda bude još gore, i onda sve zbatalim i ostavim par dana
Link to comment

Taman krenem na voznju kad provalim da mi zadnji tocak seta :ph34r:Sto volim sto je subota popodne. Ako su lageri zamena ne kosta puno? Ako se menja osovina tu onda ide i pletenje zica pa je to jos zeznutije?Ovo je valjda sve komplet?http://www.sportmani...LAVA_p_915.htmlNije neki krs?edit: jel ovo sve sto mi treba?http://www.cikloberza.com/show.php?id=114634

uz tocak ide i 7 Fazna glava
Edited by katamaran
Link to comment

Sad se nesto mislim da mozda samo treba da stavim monoblok umesto sadasnje osovine. Tu bar nema zezanja sa pletenjem zica.Kud bas u subotu da ovo provalim.

Link to comment

Ne mora da se menja cela nabla ako je samo osovina otisla. Meni je onaj serviser na Savi, iza Autobuske pre par nedelja naplatio 800din za zamenu jedne osovine, podmazivanje obe nable i centriranje oba tocka.

Link to comment

Imam ovakvutnavojkaseta.pngKoliko kapiram ako je osovina onda valjda za hiljadarku + ruke mogu da stavim pristojan monoblok. Ako je komplet ovo cudo sa rupicama (nabla?) onda tu ide i pletenje tocka. u toj varijanti verovatno mi je bolje da uzmem ceo tocak. Nov tocak ide komplet sa tim delom?Danas uopste nisam ni bio siguran da li mi se vozi. Jedva sam se nakanio al sad kad ne mogu da vozim hocu da poludim koliko mi se vozi :)Oteracu ga u ponedeljak u Patrijarha Gavrila. lepo rade a ne deru.

Edited by katamaran
Link to comment

Nabla je na slici ovo sto nije zupcanik :D U njoj imas osvinu, lezajeve... Ako kuciste gde sve to stoji nije napuklo, pojedeno ili sta vec, ostali delovi mogu da se zamene za nevelike novce i ne moras da pletes ceo tocak sa novim zicama.Monoblok ne znam sta je. Tj. znam da je to ona patrona na koju se kace pedale i prednji zupcanik, ali na tockovima ne znam sta je. Bice da si ti nesto pobrkao :)

Link to comment

Mislim da je kod mene ona stara varijanta - osovina + 2 venca sa lagerima. Koliko ja znam monoblok je sve to samo spojeno.edit: bice da sam se ja stvarno istripovao. Monoblok valjda ide samo kod pogona. Pozadi i dalje osovina + lageri?Moguce da meni u stvari samo trebaju novi lageri.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...