Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

A inače još jedan strah mi je upravo da me iznenada i ničim izazvano pokupi auto zdesna.
kolega iz kancelarije doziveo, na pravcu, savrsena vidljivost. vozac cackao telefon, zevao u neke sise, bogtepitajsta.
Takođe i da ću prilikom nekog (bilo kakvog i bilo gde) iznenadnog kočenja pritisnuti jače prednju kočnicu i preturiti se unapred.
been there, done that. prva voznja prosle godine nakon zimske pauze i ja naravno ne proverim kocnice (koje su se u medjuvremenu rastelovale tako da prednja blokira cim je pipnes).u delicu sekunde dok sam padao bilo mi drago sto imam kacigu. srecom, nisam pao na glavu nego sam se samo kotrljao po stazi.
Imam i ja to, i napisah kao preporuko ovde, no onda neki okačili neke videe kako je i to sranje i može se pretesterisati za X minuta :huh:
hm, iz skromnog iskustva rada s bonsekom, ovaj moj se rukom ne moze iseci ni za malo duze vremena.debelo bre, a unutra nije mild-steel(ima abus i onih tanjih&laksih, koji se mozda mogu iseci rukom)a ako dodje do toga da neko uzme brusilicu i agregat (kao sto se desava ponekad), onda ne pomaze nista. nakon minut-dva ce sve da popusti.osim ako lopovi ne vide 10 drugih bajseva sa kilavijim bravama pa rese da je lakse da preseku tih 10 nego ovu jednu ;)
Ovo je kaciga koju ja posedujem i spada u jeftinije kacige (u Capriolu je do skoro bila negde oko 2500 RSD), ali je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta.
iskreno - uzeo bih neku skuplju i od proverenog proizvodjaca. sve ostalo na bajsu sluzi da ti poboljsa komfor voznje (sem kocnica :) ), ovo cuva glavu.+sto je laksa i ima bolju ventilaciju, veca je sansa da ce biti nosena. ova je (bar deluje na fotki) previse zatvorena za moj ukus. Edited by Zverilla
Link to comment
iskreno - uzeo bih neku skuplju i od proverenog proizvodjaca.
Pa daj neki predlog, Beastilla. Ja npr. pojma ne bih imao šta tu treba gledati, prosto bih uzeo onu koja mi se najdopada po pitanju udobnosti & estetike. princess-smiley-face.gif
Link to comment
Pa daj neki predlog, Beastilla. Ja npr. pojma ne bih imao šta tu treba gledati, prosto bih uzeo onu koja mi se najdopada po pitanju udobnosti & estetike. princess-smiley-face.gif
свака је добра ако ти одговара по величини и правилно стоји на глави, важно је да је носиш. немој бацати паре осим ако ти кулост није важна. ово горе је МТБ кацига.To Wear or Not to Wear?Regardless of helmet laws, there are impassioned supporters and opponents of bicycle helmet use. However, the statistics speak for themselves.According to the Insurance Institute for Highway Safety’s report for bicycle fatalities, on average less than 2% of motor vehicle crash deaths involve bicyclists. In 2010, 89% percent of those killed were age 16 and over; the majority sustained serious injuries to the headIn 2009, 91% percent of bicyclists killed were not wearing helmets.Not surprisingly, helmet use has been estimated to reduce head injury risk by 85%.So, though wearing a helmet doesn’t protect one against all injuries, studies (and anecdotal evidence) do suggest that many head, skull and brain injuries (many fatal) can be prevented or minimized with helmet use at the time of a crash.For more information, visit the Bicycle Helmet Safety Institute. Edited by 3opge
Link to comment

Što se udobnosti pri vožnji tiče, jako korisne stvari su šorts sa uloškom (nosim MTB šorts, ne onaj "klasičan biciklistički"), rukavice i biciklistički dres. Kad je u pitanju proizvođač opreme, biram ono što mi je dostupno po ceni i zadovoljava potrebe rekreativnog bicikliste. Ako neko hoće da plati profesionalnu opremu i znači mu da provoza bicikl u njoj, meni ne smeta.

Link to comment
Pa daj neki predlog, Beastilla. Ja npr. pojma ne bih imao šta tu treba gledati, prosto bih uzeo onu koja mi se najdopada po pitanju udobnosti & estetike. princess-smiley-face.gif
ja sam uzeo casco, austrijanci, neki model sto je bio nahvaljen po biking casopisimanesto slicno ovome

71Z1uXTavAL._SL1500_.jpgsamo crni :)

nije kostao bubreg i po, platio sam ga 50ak evra.zauzvrat je lagan i ima izvanrednu ventilaciju i dobro podesavanje, za razliku od jeftinijih, koji su obicno tezi i zatvoreniji (pa se coveku i ne mili da ih nosi kad upece sunce), a neki i ne mogu dobro da se usteluju da dobro pasuju (sto je, ko sto zorge rece prvi i najbitniji kriterijum)

Edited by Zverilla
Link to comment

imao sam onu kinesku gore pomenutu- "Prowell". Teška, ne diše, ne može dobro da se podesi.posle nje sam kupio Uvex-ovu- i progledao. Lagana, diše jako lepo, veoma podesiva. Čak i na 40C se ne oseća da je na glavi. Da ne pominjem ono najvažnije - koja od ove dve ima koji atest na dinamički udar. Nemac Vs. Kinez.kinesku sam nosio 2puta i odmah shvatio da sam se zaebo kupivši je, jer je biciklistička kaciga dugoročna investicija za koju se isplati dati 3-4 hiljade više (mislim da je tada tolika bila razlika između uvexa i ovog jna šlema).

Link to comment

U vezi kacige, pa naravno zavisi gde i kako se vozi bicikl. Ima (barem) 2 vrlo razlicite sorte biciklista, jedni su u punoj ratnoj opremi i voze brze od automobila u gradskoj voznji. Njima svakako da bi bilo vrlo neuputno da izostave kacigu, kao i mauntin bajkerima. Postoji druga sorta koja ne voli opremu, ne voli brzu voznju i izbegava da deli puteve sa cetvorotockasima (koliko god je to moguce). Za takve je kaciga nuzno zlo (mislim tamo gde je po zakonu obavezno). No, ipak, kad je vec stavljaju da ne bi platili 95 dolara policajcu (tolika je kazna), onda ima smisla da je stave propisno, a ne kao sto stalno vidjam, samo je stave na glavu (kao kapu), bez cvrstog vezivanja. To je naravno savrseno beskorisno u slucaju sudara.

Link to comment

fs samo polako sa oporavkom,strpi se,nemoj da zuris i pusti da ti zaraste svojski i idi na sve terapije posle nemoj da imas preca posla ili da te mrzi,jer to je jednom a imas posle svo vreme sveta

Edited by ivy
Link to comment

planirana ruta od 20km se pretvorila u 40+ posto sam ja bio navigator, tako da smo na putu ka jezeru u centru pekinga overili i suburbiju. bice vesela upala misica, posto imam 95kg i 0 kondicije, biciklo kupio pre par dana.voznja je bila od 10 do 15h ukljucujuci 1h pauzu za rucak. sreca da je peking ravan, pa neko kao ja moze da predje takvu kilometrazu u cugu.cVCiU6n.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...