Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

He, nisam ni znala da sam kao onaj iz Alana Forda.Btw 4 zemlje, 4 grada + jedan gradić/selo + jedno selo-selo, mali milion puteva i putića i staza i bogaza ukljčuući i penjanje do oko 2k nadmorske visine, i još se nisam samoubila.
мој друг је погинуо на Кошутњаку пар дана пре матуре. спуштајући се на бициклу низбрдо, није могао да савлада кривину, бицикл је ударио у дрвени мостић, он је прелетео и ударио главом у камен на трави. да је имао кацигу био би данас жив и здрав.
Link to comment

Imam posebnu empatiju prema žrtvama na biciklu, ali ako te je taj slučaj naveo da ono napišeš, bolje da si napisao da je neoprezna jurnjava niz Košutnjak dobar samoubilački poduhvat. Da nije jurio preživeo bi i bez kacige, a da je imao kacigu, veliko je pitanje.Izvini što reagujem, ali ne volim da mi se učitava ono što si ti uradio. Mogao si isto tako na topiku o pivu slično da bupneš uz priloženo iskustvo komšije koji je umro od ciroze.

Link to comment

mozda uspemo da sastavimo ekipu iz teretanevise off road i prvo duzinske, a onda visinske i pominje se treca disciplinada li je to setanje?ne, to je pecanje

Link to comment
Imam posebnu empatiju prema žrtvama na biciklu, ali ako te je taj slučaj naveo da ono napišeš, bolje da si napisao da je neoprezna jurnjava niz Košutnjak dobar samoubilački poduhvat. Da nije jurio preživeo bi i bez kacige, a da je imao kacigu, veliko je pitanje.Izvini što reagujem, ali ne volim da mi se učitava ono što si ti uradio. Mogao si isto tako na topiku o pivu slično da bupneš uz priloženo iskustvo komšije koji je umro od ciroze.
наравно да ме није само тај случај навео да напишем ово, тај случај је само најјача и најличнија потврда чињенице да кацига спашава животе бициклистима.као неком ко има јако дугачко искуство у бициклизму, и то rоad и mtb тешко ћеш да ми продаш ту погрешну цирозну аналогију. саветовао бих ти да за почетак изгуглаш статистике о несрећама бициклиста без кациге са смртним исходом.или би можда могао да ми објасниш како се та твоја аналогија слаже са мојим искуством у МТБ где сам неколико пута имао част да ударим главом у дрво при чему ми се кацига разлетела у комаде али ми је глава остала читава.мој пријатељ са МТБ је имао тако јак ударац да услед амнезије није неко време могао да препозна своју девојку.ипак и тај удес остао је без тежих последица само зато што је носио кацигу.и да поновим, такође из искуства, вожња по београдским улицама је јако опасна због тоталног дивљаштва у саобраћају, неприлагођених коловоза, шахтова и опште немарности, док је вожња по истим тим улицама без кациге свесно коцкање са животом.
Link to comment
http://www.youtube.c...qLe4ciCI#t=151sode za nepun minutovim je bilo zakljucano.
To je lako za obiti/pokidati/iseći. Tako nešto sam ja imao na bajsu koji mij je ukraden.Drugi bajs mi je spasilo ovo.@kaciga rasprava: Kaciga je veoma korisna stvar. Obično ne treba godinama, a onda zatreba jednom. Ali i to jednom je dovoljno da opravda nošenje godinama.I sam imam kacigu i ne nosim je jer mi je vruće pod istom, tj. ponašam se neodgovorno.Gradska vožnja ipak ne nosi opasnost poput MTB-a, pa je glupo pričati o planiranju samoubistva, ali je svakako korisno imati kacigu.
Link to comment

Svakako glasam za kacigu, 3opge je potpuno u pravu. Nije obavezna po zakonu, ali je svakako neophodna. Nisam nikada bio u situaciji da bi mi pomogla, ali sam viđao padove koji su mogli da se završe tragično da nije bilo kacige. Meni ne smeta da je nosim i skoro da je i ne primetim za vreme vožnje...

Link to comment

'Ajte da batalimo ovu besmislenu raspravu. Ionako stigosmo od svesnog, pažljivo planiranog samoubistva do puke teze kako kaciga doprinosi ličnoj bezbednosti. Tako je trebalo i da se počne, pa makar tako da završimo.

Link to comment

Žao mi je zbog tvog druga :(, no svejedno ona opaska o samoubistvu je bila preterana pa otud i moja reakcija o Alanu Fordu.Inače nisam čak uopšte tvrdila da je kaciga besmislena, niti slično, samo da ja dosad nikada nisam osetila potrebu za njom + niko me nije savetovao da bi trebalo da je nosim, + niko nikada nije zakonski zahtevao.A zanimalo bi me da čujem zašto mislite da je važna, tj da li za brzu vožnju, ili po prirodi (Zorge je spominjao udarce u drvo), ili u gradskoj vožnji zbog opasnosti od saobraćaja?Btw2 ja <kao što sam već i spominjala> dosta sporo vozim u onosu na većinu ljudi, čak i niz planinu, možda i to utiče.

Link to comment
To je lako za obiti/pokidati/iseći. Tako nešto sam ja imao na bajsu koji mij je ukraden.Drugi bajs mi je spasilo ovo.
cesto su i takve brave kilave - tacno je da ih je gotovo nemoguce obiti na sredini gde je oklopljena sajla, ali znaju da budu lose obezbedjene na spoju sajle i katanca.provalnik treba samo da razlupa plastiku i odsece nezasticenu sajlu.ove neoklopljene sajle mogu da stite samo od dece mladje od 5 godina. ne znam sta je ovaj toliko petljao uopste.

zato ja imam ovo :) 21693_1_ABUS_BUegelschlossGranitX-Plus54%2BUSH54.JPG

@kaciga rasprava: Kaciga je veoma korisna stvar. Obično ne treba godinama, a onda zatreba jednom. Ali i to jednom je dovoljno da opravda nošenje godinama.I sam imam kacigu i ne nosim je jer mi je vruće pod istom, tj. ponašam se neodgovorno.Gradska vožnja ipak ne nosi opasnost poput MTB-a, pa je glupo pričati o planiranju samoubistva, ali je svakako korisno imati kacigu.
ne znam kakvu kacigu imas, meni je moja leti beskonacno prijatnija na glavi od obicnih kapa.kroz one kanale ulazi vise nego dovoljno vazduha da dobro hladi glavu(jedino gde se dosta znoji je obod koji je u kontaktu s kozom)sto se tice gradske voznje i bezbednosti, mislim da su 2 stvari bitne za razluciti:a) nikakva zastitna oprema nas nece zastiti od sopstvene ludosti/gluposti. kaciga nazalost kod nekih proizvodi efekat supermena sto moze da bude kobnob) kaciga u slucaju pada moze da bude presudna da spasi zivot. najtipicniji primer (kazu ljudi) je ako biciklistu pokupi auto sa strane. tipicno se pada haubu i cesto udara bokom glave (koji je mek) u soferku. vrlo vrlo gadne i opasne povrede.bez obzira na opreznost i iskustvo, ne treba zanemariti mogucnost da nam misli odlutaju i da napravimo neku glupu gresku. ili previdimo greske drugih u saobracaju. ili da naprosto nemamo srece i da nas neko pokupi, ni krive ni duzne. + previdjamo koliko je brzo vec i 20kmh. e sad zamislite pad sa 20 na sat (sto je nista) gde glava udara u neku izbocinu.
Link to comment

zato ja imam ovo :)

Imam i ja to, i napisah kao preporuko ovde, no onda neki okačili neke videe kako je i to sranje i može se pretesterisati za X minuta :huh:E sad, ja za bolje od toga zaista ne znam, a ionako nemam poverenja da ostavljam ovaj bicikl mnogo dugo na otvorenom.Jedan drugi (ronđuckavi) bicikl sam ostavljala i po dan-dva na nekom parkingu na ulici sa istom takvom bravom, u gradiću gde se dosta rabi "neko mi je ukrao bicikl da se ne bi osećalo strancom", i nikad se ništa nije desilo.
Link to comment

A inače još jedan strah mi je upravo da me iznenada i ničim izazvano pokupi auto zdesna.Takođe i da ću prilikom nekog (bilo kakvog i bilo gde) iznenadnog kočenja pritisnuti jače prednju kočnicu i preturiti se unapred.Naravno i skretanje pod pravim uglom, mada tu sam se već stropoštala 2x pošteno, sreća živa što se ništa ružno nije dogodilo.

Link to comment

Ovo je kaciga koju ja posedujem i spada u jeftinije kacige (u Capriolu je do skoro bila negde oko 2500 RSD), ali je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta.products_f33_f-r.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...