Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Koje gume si uzeo? Ja dve godine planiram da menjam i kako mi se čini i ovu ću pregurati sa kramponjarama.
Schwalbe_Hurricane.gif
Spoljna guma SCHWALBE Hurricane 26x2.0 - 1.500 RSDBrza guma za grad i utabane staze,vanredno dobro kotrljanje je omogućeno malom gaznom površinom koja se ponaša kao da je guma glatka.Kramponi sa strane odlično drže u zahtevnim situacijama. Ima zastitu protiv bušenja.
Link to comment

Stare su klasicne kramponjare, stock varijanta koja je dosla uz bajs. Nikada nisam bio nesto prezadovoljan ali ove godine deluje kao da cu ozbiljno voziti, pa rekao da malo investiram.Utisci stizu koliko veceras.

Link to comment

ma ne :DNego sad su vec ozbiljne vrucine za neko drljanje vanka..a iskustva sa voznjom oko prvog maja i obilazenjima od strane pijanih i uspavanih domacina koji su dan proveli slaveci su mi dovoljna da ovih dana mirujem.

Link to comment

Soma i po komad, plus 500RSD unutrasnje.Spoljne menjam jer je postalo blago besmisleno voziti sa mtb gumama po asfaltu, sa koga realno ne silazim.Unutrasnje sam promenio jer su mi i prednja i zadnja pukle po 2 puta u poslednja 2 meseca voznje (ove i prosle godine).

Link to comment

joj što je oživeo topik, mnogo mi je drago :)ono što mi nije drago su dve stvari koje su mi se desile jedna za drugom pre sat vremenakrenula sam u pančevo drumašem, i u 29. novembra, baš kod supa, vozač busa 23 je svirajući krenuo da me obilazi, i dok me je obilazio baš mi se opasno približio, tolko da zamalo da sam udarila o bankinu. kad smo stigli na stanicu kod pančevačkog mosta, stala sam ispred njega i slikala ga, na šta je krenuo da me psuje i urla. kad smo krenuli, ja sam opet išla skroz desno, kuda je nastavio i on, iako je trebalo da skrene levo, i opet mi se onoliko opasno približio. poludela sam, sva sam se tresla kad sam na kraju uspela da se odvojim živa za most. i onda me na spoju na mostu dočeka rupa od decimetar dubine i 30cm širine, koju nisam uspela da obiđem jer su išla kola pored mene. sreća pa sam uspela prednji točak da podignem da ne lupim njim, al je zato zadnji stradao skroz, iskrivljen je sav.a felne su mi inače sjajne, i toliko mi je sad žao :(ništa, uspela sam da doteram bajs do prve pumpe, vežem ga tamo i ustopiram do pančevavaljda će me dočekati kad se budem vraćala

Link to comment

E. jbga :(Al bitno da si ti ziva & zdrava. Taman sam pomislio da ce se post zavrsiti tvojim prosipanjem na sred pancevca :isuse:Pretpostavljam da je od slike slaba vajda

Link to comment

edit: ne vidim sta citam

IMG_20130430_135607.jpg

a i ne znam kome da prijavim rupu u putu i trazim pare za tocakmajku im, nema dva meseca kako su zavrsili to spajanje

Edited by funk soul sister
Link to comment
Spoljna guma SCHWALBE Hurricane 26x2.0 - 1.500 RSD
A stare su ti bile isto semislik ili ne? Uglavnom napiši utiske kad ih malo provozaš.
Utisci: Wow.Ako oćete detaljnije, evo ovako:Pošto ne znam ništa o bajsovima i gumama, mogu samo da ih poredim sa svojim prethodnim kramponjarkama.Vožnja na betonu je potpuno druga priča. Prvo, jer su semislick (tj. crossover, kako su ih nazvali u servisu). Drugo, jer, za razliku od prethodnih koje su mogle da se pumpaju do 2 bara, mogu da izdrže 4 bara pritiska, što omogućava mnogo lepšu vožnju. Pritom, uopšte nisu "prepumpane", nemam utisak da moram da pazim na svaku izbočinu. Objektivni podaci su sledeći : sa prethodnim gumama mi je normalna brzina na ravnom bila 21kmh. Sa novim gumama je 25kmh, ko od šale.Na identičnoj ruti u kojoj ima malo pešačenja i nosakanja bajsa mi je prosečna brzina skočila sa 11 na 14.5 kmh, uprkos jednoj pauzi kada sam se tek posle 10 minuta stajanja setio da isključim Endomondo.Da se ne bi zadržalo sve na betonu, odlučio sam da se provozam onim puteljkom pored Save, na adi, gde su splavovi. Nije cross country teren, ali nije ni asfalt. Uglavnom, jako dobro utabana zemlja sa malo peska i šljunka, gde sam vozio manje više isto kao i na betonu.Dakle, gumama sam prezadovoljan.Usput, deo zasluge za bržu i lepšu vožnju ide i novim pedalama, koje su veće i samim tim udobnije nekome ko nosi 46 i ima široko stopalo. :)
Link to comment

Ja sam uzeo ove Kenda na snizenjuu za 930d/par i ocekujem isti ako ne i bolji efekat posto su i uze od tvojih - 1,1/5. Samo jos da se nakanim da ih namontiram.17945.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...