Jump to content

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

My preciousI promised pedala za nbg. Metalna je sto je kontam najbitnije.Danas sam malo cepao, jedno 20ak km, drzao sam tempo 30ak na sat a utisak dana je definitivno aktivni ves tj majica, znojim se ko konj, pipnem - sve suvo :Hail:Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment

Kako su vam jbte ulickani bajsevi. Moj na slabo dostupnim mestima ima cetvorogodisnje naslage prasine i blata, pomesane sa uljem :DA pedala mi je nazubljenija. Tacnije, zupci su ostriji. I ovaj retrovizor ti je bas dobro cucnuo. Meni bi znacio, pogotovo kad vozim po nasipu, jer slusam ziku, pa svaki cas moram da zveram preko ramena da vidim ide li sta.Evo i moje makine... (od pre dve godine)dsc04541.jpg

Link to comment

Moram da napomenem da je retrovizor praktično neupotrebljiv i baš sam hteo danas da ga skinem ali sam zaboravio. Ortaku nije koristio, a nije ni meni jer ne može da dohvati van tela, ako me razumeš. Dakle, treba neki duži ili sa drugačijom montažom, mada na ćoškovima već imam rogove, no svakako je super korisna stvar i must have alatka na bajku.Edit: Ja instalirao danas mapmyride app, video sam da je koristi milion+ korisnika, rekao bih posle prvog dana da je ok, mada mi deluje da malo bateriju srče sa malo previše apetita...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa, da. To mi je i palo na pamet. Uvek retrovizore postave na same drske, da strce napolje. A to mi je uvek delovalo nezgrapno, te sam se divio tvojoj "kompaktnosti". Izgleda da ne moz i jare i pare :D

Link to comment

U najboljem slučaju, mogu da gvirnem kada malo lakat savijem ka unutra tj ka telu, msm to je minimalni pokret tela koji moram da imam da bacim oko pozadi. :)

Link to comment

Biciklometrija! :s_w:Neverovatno, ali i ja juče uslikah mog žutog drugara sa kojim se intenzivno družim još malo pa 13 godina (krajem juna), po raznoraznim zemljama, gradovima, selima, brdima, planinama, vremenskim uslovima, konfiguracijama terena, dužinama turi. Doživeo je 3 baš velike selidbe + nekoliko malih, kao i jedan ozbiljan remont posle 9 godina (a pre 4 godine).

Link to comment

I da, juče je aktiviran nakon zimske pauze od oko pola godine, zasad čisto malo 5-6km po bližoj okolini da se razmrdamo i on i ja, a onda bi u maju <tehnički i fizički ne može ranije> trebalo da polako krenu ozbiljnije stvari, za početak redovno odlaženje na posao, pa o tom potom.

Link to comment
Danas sam malo cepao, jedno 20ak km, drzao sam tempo 30ak na sat a utisak dana je definitivno aktivni ves tj majica, znojim se ko konj, pipnem - sve suvo :Hail:
Aj pojasni ovo u boldu :)Gde si nasao retrovizor? To prave za bajseve?@ lepi su nam bajsovi Edited by CowBoy
Link to comment

Btw u celom svom biciklističkom životu (a što je otprilike od 4te godine :D) nisam koristila retrovizor i nisam koristila rukavice (i nije mi nikada ni palo napamet da bi mi mogli biti potrebni).

Link to comment

Za voznju po Bg retrovizor (koji nemam) je majka. + ako se nesto slusa od muzike, moze da bude vrlo zajebano - imam malo duzu kosu pa mi je pogled preko ramena samo do 30% efikasan :(

Link to comment
ako se nesto slusa od muzike, moze da bude vrlo zajebano
eh da to svakako, zato nikad ne slušam muziku dok vozim ;)a kosu obavezno dobro vežem :-)
Link to comment
I sa druge strane. 25 maj i dalje potpuno neprohodan od kule nebojše pa do beton hale. Poplavljen i deo od starog ž mosta do ade, manje više. Dosta sam prepešačio i nosio bajs, ali je apsolutno vredelo.
Za profesionalce nije neprohodno -_-Zagaziš u vodu kako se spustiš u rupu kod Nebojšine kule od 25. maja do one krivine ka beton hali. Tamo je preduboko. Tu se treba popeti do pruge.
Link to comment

Mislio sam "neprohodno" za cistu voznju od 25og do Ade.Naravno da sam nosio bajs, u zubima bih ga nosio. I realno, jeste malo cimanje, ali dan na Adi je apsolutno vredeo toga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...