Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

:lol: Pa kako to, ne kontam? Na kojem si spratu? :D
Na prvom.Ispod terase mi prolazi gasna instalacija, Lik prislonio štaflu sa obližnjeg gradilišta, malo se uspentrao uz nju, dohvatio gasnu instalaciju, podigao se, preskočio na terasu, bacio bicikl dole i spustio se istim putem. Žena i ja bili u stanu, ona sedela nešto za kompom, ja kunjao na krevetu, u prostoriji koja izlazi na tu terasu. Čuli neku buku, ali pošto su se tih dana neke komšije useljavale nismo obraćali pažnju.Kasnije uveče, žena izađe na terasu i pita "Gde si ostavio bicikl?", ja kažem "Pa na terasi." Kaže ona, "Pa nije tu?", i ja shvatim šta je bila ona buka od pre par sati.Sad nam je ta terasa zastakljena da ne bi nekome još palo na pamet da uskače,Inače, žena otišla da prijavi krđu, pa je posle morala da ide ne sud i da svedoči, kad su nahvatali likove (imali su taj dan 30-ak komada, maknutih). A lepo sam joj rekao da se mane prijave.Bicikl više nemam, Lakše mi je tako nego da patim kad mi ga ukradu. Ja svoje stvari jako volim.
Link to comment

ima osiguranje. ali je skupo, plus gledaju da razvuku i otezaju koliko god mogu, pa se ne isplati. dzaba ti nov bicikl posle 3 meseca.u stvari, ja ne znam nikog da placa to osiguranje a da nije zena :lolol:

Link to comment

A kako se stite od fingiranih kradja? Dzaba im sto je skupa premija i sto odugovlace sa likvidacijom stete, ako na kraju moraju da plate.

Link to comment

pa toga uvek ima, kod svakog osiguranja. al ako navuku ljude da placaju 10 evra mesecno osiguranje, onda mogu da iskersiraju tu i tamo koju laznu kradju.

Link to comment

Pa nije bas tako sa svakim osiguranjem. Kola ne mozes da skonis u spajz i kazes da su ti ukradena. Ovo mi bas deluje kao naslikan primer rizika koji ne treba prihvatiti u osiguranje, jer je nemoguce spreciti prevaru. Ali mozda su po tim tvojim Holandijama ljudi posteniji nego ovde, otkud znam.

Link to comment

Ma de Srbin bi non stop slao bicikle za Srbiju i prijavio da su mu ukrali. Ustvari Miralem to radi 100% nema šanse da bi tako miran podneo tolike krađe.

Edited by Moća
Link to comment
Držao ja na terasi. Misliš da je pomoglo? Odneli mi ga, dok sam bio u stanu.
au jebotebtw ja sam u Bg na 6tom spratu pa nema teorije ni sa terase :), a u jednom drugom stanu gde sam isto držala bicikl nisam ni imala terasu (a i bila sam na trećem spratu)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...