Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

nije ograničen, štaviše prilično su liberalni, može da ide ko hoće, kad hoće, samo treba da se prijavi raniješto se vodiča tiče, imam jedan živi primerak u kući koji će ići sa mnom :Dinače, to se vozi valjda 50 sati, al postoji turist varijanta koja traje nedelju dana, ja ću tako

Edited by funk soul sister
Link to comment
inače, to se vozi valjda 50 sati, al postoji turist varijanta koja traje nedelju dana, ja ću tako
Naravno.Pretprošle godine su se kod nas organizovali brevetaši. Vozili sulude dužine. Najkraća je bila 200 km za jedan dan, a vozili su 400km (tipa za 36 sati), 600 km, a čini mi se i 800km.Ekipa od njih 3-4 je na kraju otišla u Francusku na neki njihov esktremni brevet. Čini mi se da je taj bio 1200 km.Mislim, svaka njima čast na tome što su uspeli, ali meni je to težak mazohizam.Po meni poenta vožnje bajsa jeste uživanje, razgledanje prirode, otkrivanje skrivenih kutaka, a ne mučenje.A čak i ovih 100 km koje ja prelazim neki smatraju za mazohizam.
Link to comment
to each his own, mazohizam ne isključuje uživanje :)
Nije da nisi u pravu
Mazonizam je psihički poremećaj. Rezultat je osjećanja zadovoljstva prilikom izloženosti fizičkoj boli ili poniženju.
:)U svakoj dužoj vožnji ima po trunčica mazohizma, naročito ako ima i neke visinske razlike za izgurati.Moja najduža jednodnevna vožnja je bila oko 160 km. Već tih 160 je bilo dovoljno teško, pa mi je jasno da ni 200 nije lako, a kamoli više od toga.A najteža vožnja mi je bila do Kosmaja i nazad za Bg preko Baba i Barajeva. Tura je izašla tek oko 115 km, ali je imala toliko uspona da su mi se isti smučili i nisam siguran da bih želeo da ponovim tu turu.
Link to comment

nismo došli ovde da se vređamo :mad::Pmeni je najteža vožnja bila na braču, gde smo 1500m visinske razlike prešli za svega 45km. a najteža je bila zato što nisam bila u formi za tako nešto, ni zbog čeg drugog. s druge strane, put nizbrdo ka bolu je jedan od najboljih trenutaka u mom životu - to bi bilo ono uživanje kod mazohizma :Dja sam na kosmaj išla kad je sezona već bila pri kraju, tako da mi nije bilo ni blizu toliko teško, iako je tri puta duža relacija bila. ta vožnja mi je zapravo reper, 130km (sa 1850m visinske razlike) nakon kojih sam realno mogla još dosta da vozim. ovaj vojvođanski brevet ima 200km i 1900m visinske razlike, znači nije visinski toliko zahtevno. a nisam samo mentalno krenula da se spremam - idem i na aerobik a nadam se da ću već u februaru krenuti ozbiljnije da vozim, ako bude suvo..sve u svemu, jedva čekam da krene sezona :)

Link to comment
  • 1 month later...

Jubilarna 24. kritična masa održaće se u subotu, 30. marta, tradicionalno okupljanjem od 17:00 na trgu republike.Kritična masa nije protest, ona je defile koji služi da se provozate u velikoj grupi, da prođete slaviju lagano i bez stresa, da upoznate druge bicikliste i da doprinesete svesti građana o tome da su i biciklisti deo ovog grada.trasa je obično oko 10 km, obuhvata centralne gradske ulice, i vozi se jako polako - u masi učestvuju i deca.pridružite nam se i otvorite biciklističku sezonu :)580515_229492817194884_1566584145_n.jpg

Edited by funk soul sister
Link to comment

Kriticna maso, kakav bajs mogu da uzmem do 100 ojra a da valja necemu? Pre sam imao Capriolo Kobru i bio mi je odlican dok nije ukraden, a sad sam naleteo ovde u SM na nekog lika sto prodaje bas Kobru, ali neku ogoljenu verziju, koliko mi se cini.199118_101863170006215_1534079741_n.jpgJel vredi ovo 65e? Cenim da bi dao za 60, tesko ispod toga.

Link to comment

ja sam za 90 našla bajs koji realno košta oko 500, tako polovantako da se nikad ne zna, polovnjaci su uvek lutrijauvek možeš da kupiš tako neki jeftiniji pa da mu vremenom menjaš opremu, kako skupljaš pare

Link to comment

A vidi, meni bukvalno svaki ukradu tako da mi ne pada na pamet da ulazem :D Kobru sam imao i ostali su mi blatobrani od njega pa mogu da ih montiram po potrebi, i generalno mi je taj bajs ok za te pare nego pitam da vidim jel ima neko bolji predlog za malo vise para.

Link to comment

nema, a obzirom da živiš na ravnom, mogao bi da uzmeš i neki single-speed, oni su po pravilu jeftiniji..www.cikloberza.com ;)

Edited by funk soul sister
Link to comment
A vidi, meni bukvalno svaki ukradu tako da mi ne pada na pamet da ulazem :D Kobru sam imao i ostali su mi blatobrani od njega pa mogu da ih montiram po potrebi, i generalno mi je taj bajs ok za te pare nego pitam da vidim jel ima neko bolji predlog za malo vise para.
што не држиш бајс у стану?
Link to comment

A jebem ga, na trecem spratu sam, cimanje mi je. Mada imamo dole neki podrum i odatle ne moze da nestane ali cesto bude pretrpan pa ja samo zakljucam za stepeniste (sto je dovodilo do kradja, naravno).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...