Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

pravi savet. ne skidaj pogled sa njega. dobro izgleda bajs sa srecon. Sto se kise i vetra tice to ovde nikoga ne uzbudjujeSent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment

Hvala Hefe:)blago sam popizdeo sto sam propustio ovu jesen bez ikakvog razloga, mogao sam da nabavim nesto slicno jos u prolece jer sada najzad imam gde da drzim bajs a da budem siguran da ga niko nece ukrasti makar dok mi je na gajbi.Vozio ga kejom cetrdesetak minuta, razvalila mi se zadnjica od onog uskog sedista :( sest godina nisam vozio, moram da se navikavam.I tacno, zajebano je voziti po hladnoci bez odgovarajuce opreme (dobra jakna, dobra kapa i tanke rukavice)link jbt koja je ovo hipster industrija :D

Edited by CowBoy
Link to comment

To tanko sediste je prilagodjeno za 60% nagiba tela, tj. za taj bajs. Nemoj to da menjas bice ti jos gore. Danas je ovde padao sneg i duvalo, tad nosim i zute naocare -_-. Vazno je da namestis visinu setista. Ako bole butine 2 visoko, ako bole listovi 2nisko, ili obrnuto proveri.Bice lepih dana, polako.Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Edited by hefestus
Link to comment
šalu na stranu, znam da je teško voziti sa kabanicom, ali je poenta da - voziš. I pored kiše.
Super ako si ti stvarno uspeo da voziš sa kabanicom.Sa druge strane meni je jedan od značajnih faktora pri vožnji i komfor. Komfor mi ne narušavaju recimo hladno vreme i nošenje rukavica, kape i šala. A bi komfor ozbiljno bio narušen kada bih nosio kabanicu. Tako da to nije za mene.
moraju postojati otvori za šrafove na ramu, moj to nema, predviđen je da biciklista bude ko svinja na kraju vožnje -_-
Trebalo bi da možeš plastične da staviš. Što se prednji kači iznad viljuške i zadnji negde ispod šipke sedišta.Meni zbog korpice nije mogao taj zadnji pa nisam hteo ni prednji onda da stavljam.
To tanko sediste je prilagodjeno za 60% nagiba tela, tj. za taj bajs. Nemoj to da menjas bice ti jos gore.
Izbor sedišta je lična stvar. Ja sam imao poluusko, relativno tvrdo sedište. Poprilično dobro sedište. Ali kada sam posle ture od 8h30min vožnje imao razderanu zadnjicu odlučio sam se za nešto veće i mekše. Uzeo sam neko domaće sedište za 900 din. i od tada nemam ni najmanjih problema kada vozim duge ture.Neki ljudi kažu da su široka sedišta loša jer ti presecaju cirkulaciju na butnim venama koje prolaze tu negde oko prepona, ali ja nisam imao nikakvih problema.A što se tiče sigurnosti evo par videa.:( numem da okačim youtube, a ranije sam uspevao.Evo linkova: HOW TO HACK UP A BIKE LOCK
Link to comment

ovo vreme napolju u bg, blizu nule a suncano mi je jedno od najlepsih vremena za duge voznjeostar vazduh puni pluca, treba samo obuci light ali termostabilnu odecu koja ce spreciti znojenje posle veceg napora i to je tomislim da cu sutra da se spicim do ostruznice i nazad

Link to comment
Super ako si ti stvarno uspeo da voziš sa kabanicom.Sa druge strane meni je jedan od značajnih faktora pri vožnji i komfor. Komfor mi ne narušavaju recimo hladno vreme i nošenje rukavica, kape i šala. A bi komfor ozbiljno bio narušen kada bih nosio kabanicu. Tako da to nije za mene.
Ma ne ubedjum te ništa, ako ti se slučajno tako učinilo.Šta je komforno je verovanto subjektivna stvar.Ima raznih kabanica. Reko bi covek, kabanica ko kabanica, ali nije bas tako.Pre ove sam probao dve druge (sreća da sam ih negde zaturio, pa sam kupio ovu) i razlika je drasticna. Te prethodne su bile neudobne za nosenje (eto, razumem sta hoces da kazes) - presiroke, leprsale su okolo dok se vozim; samo sam gledao kad ce se negde zakaciti pa me skinuti s bicikla ;)Ova ima prednji deo veci i stavis ga preko guvernale, zakacis i zategnes (ja imam rogove na guvernali pa mi je jos lakse). Tako zategnuto skoro da pravi aerodinamicni oblik ;) Štiti te od kiše skoro celog (skoro i cipele). A štiti i od hladnoće. A kad smo kod komfora...Pre par dana ovde padao sneg, a ja baš taj dan, silom prilika, morao da idem autom na posao. Od posla do kuće sam putovao više od sat vremena - bio potpuni kolaps, gomila saobraćajki, sve ulice blokirane... Dosao kući sav iznerviran. A biciklom mi od posla do kuće treba 15 minuta (4km); 'ajd' da dodam još 5 zbog snega. A sa kabanicom skoro da ne bih ni znao da pada sneg - uživao bih u snežnoj idili i laganoj vožnji.
Link to comment

uf sto volim kad se dvoumim dal da idem prevozom ili bajsom pa ipak odaberem bajs, i onda naletim na nepomicnu kilometarsku kolonu na brankovom mostu i samo i prozujim poredkao na primer malopre ^_^

Edited by funk soul sister
Link to comment
  • 1 month later...

jel ogranicen broj ucesnika?(nisam videla na sajtu koji si linkovala a gde je i registracija, mozda znas vise)ej, javi mi obavezno da ti posaljem 'biciklisticki vodic kroz istru', sa svim relevantnim podacima , fenomenalno izdanje njihovog turistickog saveza, na talijanskom i hrvatskom je, dzepno izdanje, mekani povezjest da se istra samo zakaci.. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...