Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Od mojih 30-ak dnevnih kilometara 90% je skroz van saobracaja. Samo prvih 2.5 km do 25.maja vozim kroz saobracaj a u sustini bih i to mogao da izbegnem kad bih do Kralja Petra isao Skenderbegovom. Do NBGD i Zemuna opusteno mozes da izbegnes saobracaj. 

 

Po Beogradu jako lepo moze da se izbegne saobracaj. Barem tamo gde se ja svrckam.

 

Pancevo ne mogu da izbegnem jer bih trebao da doteram bajk iz Smedereva. Preko Panceva mi deluje daleko opustenije nego direktno. Daleko od toga da ne smem da vozim u jacem saobracaju al cu maksimalno da se potrudim da ga izbegnem kad god mogu.

 

@ Belch & Pilots

 

definitivno je taj put za izbegavanje. Pre godinu dana je ovde bila neka prica da je zatvoren zbog renoviranja pa sam se ponadao da su nasi putari poslovicno ekspeditivni :)

Edited by katamaran
Link to comment

To je jedna od opcija al mi voznja do Panceva lepo zvuci :)

 

Ako budem uzeo u Smederevu doteracu je do Panceva pa cu krenuti nasipom. Ako bude mnogo neprijatno na nasipu vraticu se na beovoz.

 

Zapalio sam se za 29-ku a majstori sa kojima pricam su redom zgrozeni tom idejom. Onaj Kasper mi pre neki dan rece da mu je to ko traktor :)

 

edit: od svih pregledanih jedino me ova lepota vuce da ostanem na 26

 

f9b3187be28f-800x600.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

samo pazi, beovoz za beograd ide prilično retko, jednom u tri četri sata. 

ali ako ti se ne vozi pa-bg, možeš bicikl i na bus da spakuješ, niko ti neće praviti problem

Link to comment

Imaš još jednu mogućnost, ako baš hoćeš da voziš: iz Pančeva kreneš nasipom, ali ne uz Dunav, nego uz Tamiš. Voziš do Sefkerina, iz Sefkrerina izađeš na "zrenjaninac" (da nije ovog dela bilo bi idealno :)) i nakon 8km  dolaziš do petlje za Zemun i Pupinov most. A od Zemuna već znaš kako češ. :)

Link to comment

Planiram ko NASA tako da bih definitivno gledao da dodjem u PA otprilike kad ima voz. mada mi po lepom danu ne bi bio problem da izblejim 4 sata sa biciklom na skroz novom terenu :)

 

Ovaj Tamis lepo zvuci al vidim da bih tako polako ali sigurno dobacio do stotke :)

Link to comment

Inače, ko ima dolar dva na računu, može da donira Snežani Radojičić da bi kupila bolji bicikl i bila bezbednija na putu :)

Edited by belch
Link to comment

skupicemo ovih 1000, bez problema. dobar bajk je izabrala.

mene samo cudi jedna stvar: da nijedan srpski proizvodjac/prodavac bicikala nije video priliku za reklamu i poklonio/dao na upotrebu neki bajs koji prodaje. 1000 dolara je smesna cifra za taj broj lajkova&sherova&klikova koje Sneza ima.

 

(pri tome, njega taj bajk ne kosta ni pola od toga, znaci dobio bi sve to za <500 $)

Link to comment

Zar joj nisu troskovi na takvim putovanjima daleko veci od hiljadarke za bicikl?

sad skuplja samo za bicikl. 

kolko sam razumela, ona se na putu finansira tako što izdaje neki stančić na b.brdu i sad prodajom knjiga. kaže - jedna prodana knjiga je jedan dan na putu. jedan prodat par priručnika za kampovanje i pedalanje - dan plus pivo na kraju :)

Link to comment

Svaka cast. Mnogo mi se svidja takav stil zivota al se ja ne bih usudio bez neke masne love.

 

Pre neki dan u medijima prica o nekom liku sto je sa hiljadu dinara proputovao pola Evrope  :ziga:

 

edit: ne uspoevam da izguglam tu pricu al naleteh na ovo

 

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1690872-milorad-je-prvi-srbin-koji-je-proputovao-ceo-svet-i-to-sa-samo-150-dinara-u-dzepu-foto

 

Milorad-Rajcevic-620x350.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

kontaktirala je ona razne institucije koje bi mogle da je sponzorišu ali su je svi redom odbili, glupani. zato i kupuje bicikl iz hrvatske. 

bio je neki lik ja mislim prošle godine koji je išao valjda do tokija, i njemu je telekom dao neku međunarodnu internet karticu, kolko sam razumela. onda je snežana pitala telenor za istu stvar, a ovi su je samo odjebali. kao nemamo mi sad sredstava za tako nešto.

 

inače, kolko sam ja razumela, ona dnevno na putu troši između 5 i 10 evra. 

Edited by belch
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...