Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

smederevo kovin nema 10km

pančevo pančevački most je super ako ideš novim putem, koji ima dve trake i kojim je apsolutno bezbedno ići, pogotovo nakon spajanja sa starim putem kad imaš žutu traku kojom motorna vozila jako retko idu.

Link to comment

Smederevo Kovin je kratko ali putem koji mi se nikako ne svidja. Na stranu sto zakonski to nije put za bicikle.

 

Pancevo - Pancevac bih isao iskljucivo nasipom. Znam da moze i novim al mi se nikako tuda ne vozi.

Link to comment

jel si išao nekad tim putevima? 

malo mi je čudan tvoj stav, prešla sam te deonice dosta puta bez ikakvih problema ikad. ne znam zašto misliš da sd-ko nije za bicikle. nije to autoput, običan je put, vikendom gotovo pust (neću da se svađam, tvoj stav je legitiman, samo mi je nerazumljiv) 

hoću reći, oba ta puta su dosta bezbednija od prosečne vožnje po bg ulicama radnim danom :)

Link to comment

 

Pancevo - Pancevac bih isao iskljucivo nasipom. Znam da moze i novim al mi se nikako tuda ne vozi.

 

Išao sam tuda par puta, maksimalno je bezbedno, imaš celu traku za sebe, bukvalno.

Link to comment

@Belch

 

Nema razloga da se svadjamo al smo davno utvrdili da se ne slazemo oko nekih stvari. Koliko se secam ti i Pancevac prelazis kolovozom :)

 

ne znam zašto misliš da sd-ko nije za bicikle. nije to autoput, običan je put

 

Nije. To je put rezervisan za saobracaj motornih vozila

 

Taj put sa sve znakom i pricom o tome na 35:33

 

 

To mozda i odvezem jer je samo oko 5 kilometara kad vec nema alternative.

 

@Mil@n

 

Sve i da je najbezbedniji na svetu odvratna mi je sama ideja takve voznje (iako mi je naravno bezbednost glavni razlog za brigu) Meni je gust da vozim kroz prirodu sto dalje od saobracaja a ne da se druzim kilometrima sa sleperima i autobusima.

Edited by katamaran
Link to comment

@Mil@n

 

Sve i da je najbezbedniji na svetu odvratna mi je sama ideja takve voznje (iako mi je naravno bezbednost glavni razlog za brigu) Meni je gust da vozim kroz prirodu sto dalje od saobracaja a ne da se druzim kilometrima sa sleperima i autobusima.

 

Slažem se, ne bih tuda vozio 100 kilometara, vozi osam BG Pančevo, jednom iz Pančeva do Vršca i jednom do Debeljače, i još jednom ne sećam se gde, ali sigurno mi to ne bi bila glavna ruta. A tih 18ak km do Pančeva ili koliko već se preleti.

Link to comment

Radije bih duplo sporije nasipom uz Dunav :)

 

Sad se setih da bih mogao i na beovoz u Pancevu.

 

Kovin - Pancevo i taj nasip su nesto sto me vuce na tu voznju dok me ove dve deonice odbijaju.

 

edit: cini mi se da je prosle godine ovde bila neka prica o starom putu za PA koji je zatvoren zbog renoviranja mada je to do sad sto puta odradjeno cak i sa nasim rokovima :)

Edited by katamaran
Link to comment

Nasipom od Pančevačkog mosta do Pančeva sam poslednji put vozio, čini mi se, prošle godine ili pre dve, s Geom i nbg4everom. Može da se vozi, ali jeste zarastao u travu i nije baš prijatna vožnja. Mada ni asfaltni, "zvanični" put nije problematičan, mnogo je bezbedniji od nekih regionalnih puteva, jer voziš žutom trakom skoro čitav put.

 

Ako želiš da voziš nasipom, možeš da voziš od izlaska iz Pančeva (južna industrijska zona - imaš stanicu Beovoza skoro na polaznoj tački) pa skoro skroz do Banatske Palanke i skele za Ram i dalje Srebrno jezero, uz kraće ili duže obilaske. Problematično je nekih par km do izlaska na nasip, jer se vozi po skoro čistom pesku, ali kad se dođe do nasipa, onda je put u poprilično dobrom stanju, tj. odličnom stanju ako se gleda sa stanovišta off road-a. To čak nije jedan put, već dva ili tri, jedan ide po najvišoj tački nasipa, jedan ili dva ispod.

 

Deo tog puta smo prešli u pomenutoj vožnji, vozili smo od Pančeva do Ivanova. Pre par godina sam vozio i dalje tim nasipom, preko Dubovca do Kovina.

 

Inače, od Pančeva do Kovina možeš na nekoliko načina, savetujem da izbegneš najkraći put, tj put preko Bavaništa, jer tu prolazi teretni saobraćaj i put je prometan. Alternative su preko Brestovca, Skorenovca ili preko Dolova, Mramorka, Deliblata. Ovim putevima imaš oko 40km od Pančeva do Kovina. prošao sam mnogo puta i jednim i drugim, na putu od Pančeva do Bele Crkve.

 

Evo fotografija nasipa (deo Pančevo - Ivanovo), stare su nekoliko godina, ali nije se tu ništa menjalo. Ako nađem fotografije s drugog dela, do Kovina, okačiću i njih.

 

 

IMG_1869.jpg

 

IMG_2066.jpg

 

IMG_1882.jpg

Link to comment

@ Velo 

 

Hvala na iscrpnom odgovoru :) Verovatno cu da krenem nasipom ka BG pa ako bas bude gadno vraticu se do Panceva na beovoz.

 

Inače, od Pančeva do Kovina možeš na nekoliko načina, savetujem da izbegneš najkraći put, tj put preko Bavaništa, jer tu prolazi teretni saobraćaj i put je prometan. Alternative su preko Brestovca, Skorenovca ili preko Dolova, Mramorka, Deliblata. Ovim putevima imaš oko 40km od Pančeva do Kovina. prošao sam mnogo puta i jednim i drugim, na putu od Pančeva do Bele Crkve.

 

Tako nesto sam i sam odlucio na osnovu google maps. Isao bih Kovin - Skorenovac - Brestovac - Omoljica - Starcevo- Pancevo. Deluje da je minimalno duzi a sigurno je milion puta prijatniji za voznju.

 

Nije prosao google car al se ovde vidi sam pocetak na izlazu iz Kovina. Desno je ta glavna dzada koja je definitivno za izbegavanje (btw to je isti onaj put Smederevo - Kovin)

 

https://www.google.com/maps/@44.7483417,20.9656922,3a,18y,284.62h,84.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1s69lu_X-d4or-SCqHfFgQaw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

edit: i naravno 3 kamioncine cim malo skrenes kameru desno :) Not for me.

 

edit 2: ovi su vozili SD-PA kako bih i ja 12:00 pa nadalje

 

Edited by katamaran
Link to comment

e da

 

edit: cini mi se da je prosle godine ovde bila neka prica o starom putu za PA koji je zatvoren zbog renoviranja mada je to do sad sto puta odradjeno cak i sa nasim rokovima :)

probaj da ne ideš na stari put za pančevo ako možeš, ako ne voliš novi stari ćeš mrzeti pošto je dosta opterećeniji od novog a ima samo po jednu traku po smeru

Link to comment

Starim putem do Panceva, tj preko starog uzanog mosta na Tamisu...nikako nije preporucljivo (eventualno nedeljom pre podne ili tokom dana kada je dosta praznije)

Meni je tamo cesto jezivo kada prolazim (kolima!), upravo zbog biciklista i pesaka koji moraju da idu kolovozom jer trotoara - nema (ima neki uski pokusaj istog koji je neadekvatan za bicikl, most je prosto dosta uzan i tu nema price, sem da ubace neki dodatni pesacki most). Dosta pesaka ide tuda na gradski prevoz za Beograd koji pocinje negde kod restorana Mali raj, cesto se vidi i kolona. I onda je scenario ili da nema mnogo saobracaja pa lepo usporis ili obidjes ljude propisno, ili je iza tebe neki pajser koji trubi i onda divljacki pretice i dovodi sve u opasnost. Tuda takodje voze oni kombiji do PA mosta, koji su vrlo cesto bahati u voznji.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Boj se auta, boj se kamiona, pa kad ću voziti bicikl? :)

 

Ne volim ni ja prometne puteve, trudim se da ih izbegavam koliko god je moguće. 

U subotu sam vozio par km putem Novi Sad - Beograd i nije ni malo prijatno kad pored tebe prođe automobil koji juri bar 100km/h (ograničenje 80km/h).

 

Ali, nemoguće je izbeći saobraćaj. Rizik uvek postoji, posebno sa ovakvim stanjem u saobraćaju. Jedino da se odvezeš autom negde u prirodu, voziš, spakuješ bicikl u auto i nazad kući. Fruška Gora je idealna za to.

 

katamaran, ako nećeš da voziš tamo gde ima malo jačeg saobraćaja, onda bi trebalo da izbegneš Pančevo, jer iz bilo kog pravca da ulaziš ili izlaziš iz Pančeva imaćeš pristojan saobraćaj, proćiće i po koji kamion, autobus...  Možeš da pratiš kad su neka okupljanja biciklista, pa da voziš u velikoj grupi, kod nekih velikih manifestacija policija potpuno zaustavi saobraćaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...