Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ou yeah
Druga voznja :D

Nije offroad kako sam planirao.. i bila je dosta kraca od prve.. i dosta meksa  :blush:  nabavio sam gacerone :D

Upicanili mi u servisu bajs (reklama za Koletov servis, ljudi su doktori, bukvalno, doktori za bicikle) pa rekoh da ga provozam malo

Uspeo se uz jedno brdo i onda... weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, duuuuuugacak spust :D

Sutra offroad, ako ne budem previse umoran, igra mi GSW veceras od 3h, a posle robujem od 8 pa stizem doma u 16 :/

Link to comment

Vrlo lako moze da se desi da odem po bajk van BG-a. Pretpostavljam da moras da presedis kod vrata ceo put? Da ponesem neku hoklicu :)

 

edit: 99.99% ce biti 29-er pa ce to dodatno komplikovati situaciju zbog velicine.

Edited by katamaran
Link to comment

Mi stavimo na kraj poslednjeg vagona i vežemo pa ih proveravmo tu i tamo. Drugar je doduše tako ostao bez šticne i sica :D

Doduše sad svi ovi novi vozovi imaju i vagon za bicikle

Link to comment
vagon za bicikle 

 

Prvi put cujem za tako nesto.

 

Ako budem isao vozom ima da probdim ka soko nad njom ceo put :) Tacno cu da ponesem hoklicu pa da presedim sat ipo-dva u prolazu uz bajk.

 

Nikako mi se ne svidja sto kod vecine bajkova ona gornja sipka silazi od volana ka sedistu. 

 

Dugacka sipka resava problem visine sedista al mi nekako deluje da bi mi volan bio preblizu

 

9.30.jpg

 

Mnogo bih radije ovaj oblik rama

 

27556nO6x112824967_56b335bb987fb.jpeg

 

Al muka ziva naci ovakav ram sa 29 tockovima, diskovima (muka mi je od gumica) i dobrom vilom (edit: a da mi se uklapa u budzet :) ). Jos kad vidm neki bangavi s ram sa 29 tockovima stomak mi se okrene.

 

edit 2: jel onaj gore deluje ok za visinu 192?

 

edit 3: bas mi se svideo jedan na fazon ovog gornjeg i kod njega pise 

Veličina rama: 21"

 

Taj mi je valjda dovoljan

Edited by katamaran
Link to comment

Neki strani sajt kaze

 

 
Frame sizes to consider:

20", 20.5", 21"

50cm, 51cm, 52cm, 53cm, 54cm

Da znam da preskacem sve manje od 50

Link to comment

Kakva je situacija sa unosenjem bicikle u medjugradski voz? (Bg-NS- SU)

 

U novim vozovima je dozvoljen prevoz bicikla na to predvidjenim mestima i to najvise 3 u elektro, odnosno 2 u dizelmotornim vozovima. Info-klik

 

Za prevoz u ostalim vozovima ti je potrebno umece pregovaranja. Kod beovoz garnitura odes do masinovodje i zamolis ga da smesti bajs u prtljazni deo njemu iza ledja, pri tom ga castis 100-200 din za pivo. Kod klasicnih vagona sa kupeima bajs stavis ispod sedista, a i tu castis konduktera da te ne smara sto nije po propisima. U Vojvodini godinama unazad nikad nije bilo problema, i masinovodje i kondukteri su izlazili u susret biciklistima. Sasvim druga pesma juzno od Beograda gde gledaju na unos bicikla u voz kao da je u pitanju ukradeno nuklearno gorivo za teroriste.  

Link to comment

Ja najčešće prevozim bajs busom i tu isto retko kad imam problema

 

Ja 2 puta, sve po ps-u. Doduše, u one dole pregrade, ne direktiva u bus.  :fantom:

Link to comment

@ KnightLore

 

Hvala na iscrpnom odgovoru :) Verovatno cu se usuditi ako nadjem negde van BG. Malo me plasi kako cu al mi sa druge srane super zvuci da uzmem u nekom gradu koji ne znam pa da se vozam tamo ceo dan.

 

Vrlo dobro znam za prostor iza masinovodje u Beovozu :) Kad sam bio klinac takav je vozio Va-Bg pa sam sa caletom bezeci od guzve slucajno zavrsio u lokomotivi pa su me posle pustili i da vozim voz nekih 30km. Mnogo dobar osecaj i krajnje jednostavno (ubrzavas volanom a kocnicu mi vec nisu dali)

 

Razmisljao sam i da uzmem u NS ili okolini pa da se dobacim biciklom do Bg. Standard mi je 30-ak pa ne znam kako bih prosao sa 96  :cry: Da je put biciklistickom verovatno bih se odvazio al ne bih bas da se premoren druzim sa saobracajem

 

http://www.ciklonaut.com/dunav/04.htm

 

Tuga da ne mozemo da napravimo neku stazu uz Dunav.

 

btw nasao sam odlican vodic za bicikle u vozu :)

 

http://www.ciklonaut.com/Kakovako/transport/transport.htm#voz

 

Autobus bih izbegao po svaku cenu jer ne mogu da ih smislim. Poslednji put sam hteo da riknem do Kragujevca. U povratku sam se vozio na prvom mestu gore dvospratnim Lastinim pa je bila uzivancija ali duze od pola sata u onim uskim sedistima su agonija.

Link to comment

Bem ti, sto nisam pre upoznao biciklizam :)

Uspon uz glupa brda  :mad:  vredi zbog onoga sto sledi posle \o/

Moje gume na MTBu su kao traktorske :D
Uzbrdo gubim dosta snage.. danas je bio konstantan uspon od 3km uz brdo.. ali sam zato posle znatno stabilniji kada se spustamo, narucito sto su nasi putevi puni rupa... ortak malo izleteo s puta ali se snasao kao majstor, ostao na tockovima :)

Obisli smo 21km za 1h15min.. opet me je cekao dok isplaninarim :D

Jedva cekam sutra ponovo da motam... nisam znao da imamo ovako lepu prirodu u okolini :) Jednom sam samo prosao ovom trasom, kolima, uvece... tek sad vidim koliko je lepo

Link to comment

crtaj trase na ridewithgps pa podeli ovde, da vidimo i mi 

ja sam inače naučila da baš volim brda. ne samo zbog spusta, već i zato što ideš sporije pa možeš da razgledaš okolinu, što pri spustu ne možeš baš, pogotovo na drumašu

Link to comment

pokusacu sutra da se igram s tom aplikacijom, snaci cu se valjda :)

nego... gledam sad vremensku prognozu.. ne dopada mi se :/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...