Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Pa nisu bas mnoogo velike

 

Al' da vidis samo njega kako tera..kao metak :/

 

Meni bio smor zbog njega jer je morao da me ceka i usporava :(

Prema njemu sam se upravljao pa sam skontao da sam uzas..

 

I h8 f*ckin' Tapatalk >.

Link to comment

Ti si lud, jadno tvoje dupe :lolol:

Prva vožnja u sezoni ne bi trebalo da bude duža od 1km, pa svaki dan po malo više, a ne bre odma 45km.. I da ti je sic od oblaka sad ne bi mogao da sediš :D

Link to comment

pa i ja sam mu to rekao, al` on kao.. "ajde ajde, nije to nista"
posle 10ak km sam hteo da batalim, ali me je vukao sa sobom i bodrio pa sam nekako izdrzao i sad placam sve to

trenutno ne mogu da hodam normalno, a ni da sedim.. postavio sam se u neki lezeci polozaj koji mi jedino odgovara :D

Belch, mogu li na ovaj MTB da stavim te slik gume?
Tako cu po asfaltu biti nesto brzi, right?

Ove kramponke cu naravno koristiti za brda i offroad koji planiram za utorak/sredu, osim ako me vreme ne zezne

Link to comment

trebalo bi da možeš, što da ne 

u utorak/sredu nemoj više od 10km :D

 

a što se tiče one priče od ranije, naravno da među biciklistima ima budala, kolko puta mi na kritičnoj masi dođe da ubacim nekoj budali grane u točkove. ali nije to poenta, ovo sad već postaje organizovana medijska hajka koja se vodi protiv biciklista, dok podjednak procenat vozača automobila i pešaka radi podjednako debilne stvari pa nema baš takvih naslova i tekstova.. 

Link to comment

trebalo bi da možeš, što da ne 

u utorak/sredu nemoj više od 10km :D

 

Hvala :)

 

Ma tad ce biti dosta manja kilometraza, idem do checkiram ovo nase brdasce i zemljani put :)

Malo voznje po prirodi van civilizacije, nista dugacko :)

Link to comment

Ti si lud, jadno tvoje dupe :lolol:

Prva vožnja u sezoni ne bi trebalo da bude duža od 1km

Voznja od 3.5 minuta? Sledeca celih 4?

 

Prva voznja mora da boli al i ja odma krenem standarno 25-30 km. Boli prvi dan u povratku kuci i druga voznja skroz al vec od trece stvari polako dolaze na svoje mesto :)

 

mada sam ove godine izdao hardkor i kupio silikonsku navlaku :)

Link to comment

Kad sam bio mlad i neukusan redovno sam se pridrzavao tog saveta. Sneg, led...

 

Sad sam solarni biciklista. Ako ne sija ne merem se nakaniti da vozim. 

Link to comment

e da, katamarane, imaj na umu da ni premekaon sedište nije najbolje rešenje

 

 

 

Hard or Soft?

When a cyclist finds a saddle uncomfortable, the first impulse is often to look for a soft one. This is often a mistake. Just as the softest mattress is not necessarily the most comfortable to sleep on, the softest saddle is not the most comfortable to cycle on.

The "Two-Bump Problem"

Imagine sitting down on a coffee table. Your weight is concentrated on the two bumps of your "sit bones", also known as the "ischial tuberosities." These are the parts of your body designed to bear your seated weight. Most cases of saddle-related discomfort arise because the load is carried on the soft tissues between the sit bones.

Imagine placing a soft pillow on top of the coffee table. Now, as you sit down on it, the sit bones compress the pillow, which yields until the sit bones are almost on the table surface again. The difference is that now, you have pressure in between your sit bones from the middle part of the pillow.

In the same way, a saddle with excessively soft, thick padding can make you less comfortable by increasing the pressure between your sit bones.

Many cyclists are unaware of this, and many saddles are made to appeal to the purchaser who chooses a saddle on the basis of how easily a thumb can sink into the squishy top. This type of saddle is only comfortable for very short rides, (though an inexperienced cyclist will often find it more comfortable than a better saddle, as long as rides don't exceed a mile or two.)

Saddles with excessive padding are also a common cause of painful chafing of the inner thigh, as rides become longer.

Link to comment

Nije ovo premekano nego savrseno  :wub:  Neuporedivo je udobnija voznja sa tim.

 

edit: ovakvu imam (slika je sa neta)

 

focus-whistler-2.0-slika-64837180.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Palo je vatreno krstenje!

 

 

Za ovakve drumske voznje, ja na MTB 26" mogu da montiram tanje gume, right? Cisto da ga ne smaram da usporava zbog mene :/

 

 

 

Svaka čast! :)

 

Možeš, već sam hvalio jeftine i odlične gume CST City Traveller 26 x 1.6 (par je oko 1500 RSD), ja njih koristim za asfalt. Ne očekuj da posle zamene guma letiš po putu :)

Link to comment

Hvala :)

Upisujem gume :D

Ma ne ocekujem to, bar dok se jos malo ne ustosam :) nego ako je lakse za drum, uzeo bih pa da manjam

Link to comment

stiglo pet velikih kutija delova (preko 60 kila) iz shvice, veza je lik koji radi u bajs servisu a meni ko nova godina...

samo jos da sve razvrstam pa mogu da otvorim ja servis  :misko:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...