Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Kojim danom je najbolje otici na Bubanj potok za bajk? Svaki dan ili ima veze radni dan/vikend?

 

Pijaca radi samo vikendom. Subotom je klasicni buvljak kada se prodaju i bajsevi, dok je nedeljom autopijaca. Posle 12h prodavci kupe pinkle, tako da je najbolje doci pre 8h.

 

Bonus pitanje oko prevoza. 306 je jedini bus do tamo?

 

http://www.gsp.rs/linija.aspx?id=306

 

Kako saznati koji polasci vode do cilja?

 

Mozda neki znaju, ali za ove druge jedan savet.

 

Pojedini polasci na liniji 306 idu do okretnice ispred ulaza u kasarnu Bubanj potok (250m pre autoputa). Odatle je potrebno pesaciti jos nekih 2km do same pijace. Moze i autostopom. Koji je sad pa tu najveci  problem? Sa Ustanicke je polazak u 8:46 ka Bubanj potoku, dok je povratak u 15:42. Ko hoce ranije da se vrati u grad ima da pesaci 5km do Lestana gde hvata obicni 306. Ili da okusa srecu autostopom.

Link to comment

Velocipede, ja posle Poni bicikla, koristim ili "košarice" ili spd, sad imam kombinirane pedale, i sa fiksiranom nogom je vožnja "lepša", mirnija, efikasnija, i sad su ti dodali još jedan razlog više da voziš spd, - sve to dobijaš "bezplatno", bez dodatnog opterećenja :-)

Link to comment

Onaj gmaz iz Telegrafa se bas iznervirao sto je dobio rampu na nasipu pa je resio da zarati sa biciklistickom visom rasom

 

http://www.telegraf.rs/vesti/2141115-da-li-su-biciklisti-najbahatiji-u-srbiji-i-zasto-njih-niko-ne-kaznjava-video-foto

 

Zato su među najglasnijima kada treba da se udružuju radi ispunjenja raznih zahteva, kao što je podizanje rampi

 

-_-

 

Pozivamo vas da nam u komentarima ostavite vaša iskustva koja imate sa biciklistima, šaljite nam fotografije i snimke bahaćenja biciklista, a Telegraf će se narednih dana baviti ovom temom, apelom nadležnima da se pooštre kazne prema biciklistima koji se bahate i ukazivanjem na sve njihove prekršaje.

 

Kent+panic.gif

 

edit: tu je i anketa

 

http://www.telegraf.rs/rezultati-ankete?poll=2141212

 

edit 2: prva reakcija na rampu

 

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/2013462-rat-zbog-rampe-na-savi-niko-ne-zna-ko-je-postavio-ljudi-ne-mogu-do-svojih-splavova-i-sojenica-foto

 

Ako nadje sliku Hitlera na bicikli sutra ce je staviti na naslovnu (ako se ovaj toalet papir uopste stampa)

Edited by katamaran
Link to comment

evo i politikine bljuvotine 

 

 

 

Vozači bicikala jure i ne gledaju na pešake
Biciklisti na svojim stazama mogu da se kreću brzinom do 35 kilometara na čas, a na mestima gde mogu da se susretnu sa pešacima zakonom je predviđeno da se kreću brzinom pešaka, odnosno do 10 kilometara na sat
Autor: Branka Vasiljevićponedeljak, 02.05.2016. u 19:23

Nasred Terazija, dok je lagano šetala, ispred sugrađanke V. B. iznenada se, bez ikakvog zvučnog upozorenja, u velikoj brzini stvorio biciklista. Ona se u trenutku izmakla korak unazad i izbegla nesreću. Vozač dvotočkaša nije se ni osvrnuo na nju, ali ni na ostale prolaznike. Velikom brzinom produžio je dalje. Ljudi su ostali u čudu razmišljajući šta je sve moglo da se dogodi sugrađanki da ju je ovaj bahati vozač udario.

„Bliskih susreta” biciklista i pešaka ovog proleća za sada nije bilo, ali je zato prošle godine oboreno 13 prolaznika, pokazuju podaci beogradske Saobraćajne policije.

– Najteže je povređena državljanka Nemačke. Na nju je na Beogradskoj tvrđavi i to kod Stambol kapije naleteo biciklista. Tom prilikom žena je polomila kuk. Zbog ove nezgode protiv vozača bicikla podneta je krivična prijava. Osim nje, u sličnim nezgodama teško je povređeno još četvoro pešaka, a osmoro lakše. U 12 slučajeva tužilaštvu smo prosledili izveštaje – objašnjava Radivoje Ninčić, komandir policijske stanice za uviđaje saobraćajnih nezgoda PU Beograd.  

U osam slučajeva učestvovali su biciklisti čiji identitet nije utvrđen jer su pobegli sa mesta nezgode.

„Sukobima” biciklista i šetača u poslednjih nekoliko godina bavili su se i stručnjaci Agencije za bezbednost saobraćaja.

– Radili smo analizu stradanja pešaka zbog biciklista od 2010. do 2014. godine i u tom periodu na teritoriji Srbije poginulo je sedam, a povređeno je 349 pešaka u sudarima sa biciklistima. U istom periodu u Beogradu je poginuo jedan, a povređeno je 48 pešaka – kažu u Agenciji.

Kako nailazi lepše vreme, očekuje se i povećan broj biciklista na ulicama.

– To znači i povećan rizik od sudara između pešaka i vozača bicikala, zbog čega je u ovom periodu godine potrebno da obrate veću pažnju i vozači bicikala i pešaci. Da bi se izbegli nepotrebni kontakti, vozač bicikla dužan je da koristi biciklističku stazu ili biciklističku traku ukoliko ona postoji. Ako staza ne postoji, trebalo bi da se kreće kolovozom u širini od najviše jednog metra od desne ivice kolovoza. Za to vreme pešak ne sme da ide i da se zadržava na kolovozu i preko kolovoza i biciklističke staze mora da prelazi pažljivo i najkraćim putem, nakon što se uveri da to može da učini na bezbedan način – kažu u Agenciji.

Naletanja biciklista na pešake najčešće se dešavaju na mestima gde se susreću – prelazak pešaka preko biciklističke staze, uz stajalište za javni prevoz, spojenih prelaza preko kolovoza za bicikliste i pešake…

– Nezgode su se događale u Bulevaru despota Stefana, ulicama Svetosavskoj, Gospodara Vučića, Franje Krča u Zemunu, Jurija Gagarina, Dr Ivana Ribara, Cvijićevoj… Sudara je bilo i na Adi Ciganliji i šetalištu na Kalemegdanu – napominje Ninčić.

Prema rečima saobraćajnih stručnjaka, biciklisti takođe spadaju u jednu od ugroženijih kategorija u saobraćaju, ali u odnosu na pešake ipak su u prednosti.

– U poslednje vreme i biciklisti se nažalost ponašaju bahato. Voze brzo, provlače se između vozila, između tramvajskih šina, koriste trotoar i pešački prelaz, što ne bi smeli ako su na dvotočkašu. Oni zaboravljaju da su učesnici u saobraćaju i da je bicikl vozilo. Kada idu trotoarom moraju da guraju vozilo pored sebe, a isto tako i na pešačkim prelazima, što većina njih ne čini. Ipak, treba istaći i da pešaci neretko ne vode računa, pa ugrožavaju bezbednost biciklista jer neoprezno prelaze biciklističke staze  – kaže jedan od saobraćajnih stručnjaka. Prema rečima Radivoja Ninčića, najveći problem predstavlja to što biciklisti nisu svesni da je bicikl vozilo.

Link to comment

Ne verujem "pošaljite nam slike i snimke bahaćenja biciklista" :lol:

Ovako jadni moraju da ilustruju bahatost slikom nekog deteta sto vozi bez ruku po pustom soru. Dobra mi je i slika sa naked bike ride. To valjda da pokaze kakva sodoma i gomora se sprema ako siroti vlasnici nelegalnih vikendica ne stanu u kraj zlim biciklistima.

 

I sve samo da glodur ne prepesaci 500 metara do njegove Save

 

https://www.instagram.com/p/BEjdZmUmJy0/?taken-by=siroliverrr

Edited by katamaran
Link to comment

Ја сам имао у претходне три године три непријатне ситуације са бициклистима. У истом периоду ниједну толико драстичну са возачима.

Бициклисти су углавном ОК, али се појављују ликови који би да се бију и газе све који им се нађу на путу. Обзиром да је на бициклу контакт далеко директнији и лакши него у аутомобилу, ето рецепта за тучу.

 

Да не буде забуне, возио сам бицикл до пре две године кад су ми га украли, купио сам деци бицикле и волим бицикле.

Такође не волим уредника Телеграфа и његову кампању.

Али овај тренд ме искрено забрињава.

 

Кога занимају детаљи могу да испричам.

Link to comment

Palo je vatreno krstenje!

I mislim da cu sad da umrem, pa cu posle da se povampirim da rucam jer umirem i od gladi.. dakle.. 2x cu dumrem™

Drugar me izveo na voznju

Moju prvu u karijeri

45km malo uzbrdo, malo nizbrdo, malo ravnog.. malo je reci da mi noge gore, sapalio sam se, u jednom trenutku ni po ravnom nisam mogao da teram
Dupe mi utrnulo, moram da kupim nesto ili za sediste ili onu normalnu biciklisticku opremu, nisam stigao to da obavim, ova tura je banula pravo niotkuda.. planirao sam prvo bajs da teram u servis da pogledaju da li je sve na mestu i ok, ali on je insistirao, tako da ce cika doca bike da pregleda sledece nedelje pa da budem spreman za sledecu trasu

Obislimo put za oko 2 i po h, i to je moja krivica jer sam usporavao ortaka koji je na trakeru bio mnogo brzi od mene na MTB-u.. a i dobro, u boljoj je formi, ja sam zutokljunac :)

Za ovakve drumske voznje, ja na MTB 26" mogu da montiram tanje gume, right? Cisto da ga ne smaram da usporava zbog mene :/

Sa jedne strane sam happy sto sam obisao ovo i sto sam ponovo fizicki aktivan posle pauze od 6 meseci, jer se nisam bavio sportom od kad mi je otisla tetiva bicepsa u ramenom delu (tek sam ove nedelje zavrsio napokon sve terapije i sad ponovo idem na Banjicu da vide sta cemo dalje).. ponovo dakle imam nesto sto me vuce :)
A sa druge strane sam malo razocaran jer nisam znao da sam u ovako losem stanju :/

Ali dobro, tek pocinjem, vec cu uci u formu.. pa nije bicikla motor da samo sednem i dam gas, moram i ja da dam svoj deo u svemu tome :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...