Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ja sam prolazio kroz peščaru pre nekih 5-6 godina. Išli smo od Pančeva preko sela Deliblata ka Vršcu. Od Deliblata ka Vršcu smo ušli u peščaru i krenuli nekim manjim putem. Put nije bio toliko loš. Poprilično ispucao, neki delovi bez asfalta, ali moglo se voziti. Bar meni sa maunti bajkom nije bio problem.
Pih, ja bio ubedjen da je to actually pescara - utaban pesak - koridor za kamile... Kad ono asfalt.@Fss: Ja sam se prilicno razocarao u taj put (isao preko pancevca, pa omoljice, kovina...). Medjutim, sledecih dana, voznja okolinom mi bila super, narocito kada se predje Dunav...
Link to comment

ma opušteno,da nije ovog mog sporta ni ja ne bih nikada saznala da Kuštilj uopšte postoji...

Juce odvozali do sela koje se zove Ritisevo, pojedinim forumasima mozda i poznato po tome sto tu prave pivo Kruger & Brent. Pocinjem sam sebe da iznenadjujem idejom da ne bih imao puino zamerki ako bih nakon svijanja porodicnog gnezda prosto izbegao na neko ovakvo mesto. Gomex ima svoju prodavnicu tu..skola je renovirana, Vrsac je na nekih desetak kilometara..a kuca sa sve imanjem ni u snu ne moze preci 15-20 tisuca ojra.

30082012274.jpgseoski bulevar..tipicno sirok sor za sela u Vojvodini30082012271.jpgNe znam na cemu je bio covek koji je dizajnirao eksterijer ove kuce ali ekstremno mi se dopada.30082012280.jpg30082012278.jpg30082012284.jpgGuske u ataku..imaju pik na mene vec neko vreme

a što se tiče tih malih ,,rumunskih,, sela u okolini,nemam pojma..mi smo jednom bili u Jablanci a ona je po izgledu slična ovom selu,bili smo na brdašcetu pored na 4986stepeni C ,popili i iznojali svu vodu i pokupimo sve boce kao idemo do sela da natočimo..a u selu..sve kapije zatvorene,na ulici nigde žive duše..već sam mislila da ćemo umreti žedni nadomak sela kad smo ugledali neku decu,pridjemo da pitamo za vodu,gledali su nas kao da smo,u najmanju ruku zeleni marsovci..jedva su nas odveli do česme...nije nam bilo prijatno,dosta je to bilo čudno...
Link to comment
a što se tiče tih malih ,,rumunskih,, sela u okolini,nemam pojma..mi smo jednom bili u Jablanci a ona je po izgledu slična ovom selu,bili smo na brdašcetu pored na 4986stepeni C ,popili i iznojali svu vodu i pokupimo sve boce kao idemo do sela da natočimo..a u selu..sve kapije zatvorene,na ulici nigde žive duše..već sam mislila da ćemo umreti žedni nadomak sela kad smo ugledali neku decu,pridjemo da pitamo za vodu,gledali su nas kao da smo,u najmanju ruku zeleni marsovci..jedva su nas odveli do česme...nije nam bilo prijatno,dosta je to bilo čudno...
To je zivot na selu..nema spica, nema guzve..ustaje se rano da se namiri stoka i ocisti dvoriste..i negde od 11 do 17 se zivi onako kako Nada Macura zapoveda, strogo zatvoreno, sklonjeno od Sunca i vreline..u to doba neces videti coveka da prodje. Kad Sunce oslabi, stoka se opet dovodi u red, malo se posedi sa komsijama ispred kuce..odgleda se dnevnik i na kunt. Simple life.
Link to comment
@Fss: Ja sam se prilicno razocarao u taj put (isao preko pancevca, pa omoljice, kovina...).
Put jeste jednoličan (kao i svi putevi u Vojvodini :), osim Vršca), ali je super fora da se ode tamo ujutro do nekog malog jezera van grada i tamo se provede dan u kupanju, i onda oko 17-18h nazad za Bg.Postoji još nekoliko fora sa tim dnevnim kupanjima. Postoji jezero malo iza Smedereva, kod Barajeva, a nisam bio ali znam da ljudi idu na neku Tarzan plažu u Deliblatskoj peščari. Sve lepe ture za provozati se, okupati i onda uveče kući.
negde od 11 do 17 se zivi onako kako Nada Macura zapoveda, strogo zatvoreno, sklonjeno od Sunca i vreline..u to doba neces videti coveka da prodje.
Pa nije baš da je tako. U to vreme ne vidiš nikoga da prođe jer su svi ujutro izašli u njive i tamo okopavaju krompir, kukuruz, kose travu, lucerku, kupe seno ili žanju pšenicu.Život na selu jeste lep, ali ne baš tako jednostavan.
Link to comment
Pa nije baš da je tako. U to vreme ne vidiš nikoga da prođe jer su svi ujutro izašli u njive i tamo okopavaju krompir, kukuruz, kose travu, lucerku, kupe seno ili žanju pšenicu.Život na selu jeste lep, ali ne baš tako jednostavan.
Pa nije bas ni da je tako, obzirom da imam blisku familiju na selu. U poljske radove i obilaske po bastama se ide sto ranije i krece oko 5 izjutra, da se zavrsi na vreme i stigne kuci pre nego sto zvezda upece max. Ono sto ne stigne izjutra, doradi se uvece. Kukuruz rucno retko da iko okopava, sve se radi uz pomoc mehanizacije. Ljudi na selu mozda nisu ekstremno obrazovani..ali nisu ni kreteni da po najjacem Suncu bez potrebe budu na ulici ili u polju :)
Link to comment

Imam i ja. I često sam im pomagao u radovima pa zato znam koliko ima posla. Ne mora to da bude posao u njivi. Uvek ima nekog posla i u dvorištu. Očisti štalu, nahrani svinje, piliće, odnesi vode svima, okruni kukuruz, "otkuj" ručnu kosu... Svašta se nađe.Naravno, nađe se vremena i za odmor, često i tu tom periodu koji kažeš, ali nije baš tako simple life.ontopic: Neki ljudi su prelazili rumunsku granicu bajsevima. Kažu da je tu blizu neki nacionalni park. I da je mnogo lepo voziti se.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...