Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

takodje..imama blatobrane,osim prednjeg i jos letos sam u seconhandu uzela oodlicne kabanice/vetrovke za sitne pare koje sluze kao da su prave :D

 

srecom sledece nedelje ne moram svaki dan na posao..a dokle cemo ovako videcemo.nije problem kontam dok ne zaveje a ni tada samo prva dva dana dok ne ociste pa posle redovno..

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

sta bi,malo zazimilo i odma niko ne vozi?

 

pfff

 

 

kod mene u dolini u 6ujutu ozbiljni minusi ovih dana al ne mari ja vozim,doobroo se upakujem za pocetak pa se posle kojeg km razpakujem i raskopcavam lagano..skroz mi zabavno :lol: ..lepo je oko podne kad se vracam tu uzivam i za taj uzas ujutru

Link to comment

sta bi,malo zazimilo i odma niko ne vozi?

 

Ja sam za sada samo rukavice nabacio. Mada, sinoć je bilo i za šal.

 

 

 

 

Novi namet - porez na stalak za bicikle

Gradska uprava Zrenjanina uvela je novi komunalni namet – naknadu za stalak za parkiranje dvotočkaša ispred lokala u centru grada od 10 dinara dnevno.

Stratezi novog komunalnog uređenja grada na Begeju utvrdili su ekstra i još četiri zone u kojima mogu da se postavljaju nosači i, naravno, plaća taksa. Ona dnevno iznosi 10 dinara po nosaču za centar grada, od pet do devet dinara za ostale ulice i tri dinara za naseljena mesta.

Sprovođenje odluke o postavljanju nosača nadziraće komunalna policija, koja će prvo opominjati vlasnike ukoliko ne poseduju odobrenje, a kasnije i uklanjati "divlje" nosače bicikala.

:frust:

Edited by salerokada
Link to comment

Ja sam se skroz vratila u formu. 

našla sam posao u jove ilića, malo posle autokomande, pa imam tri brda da pređem dok stignem, često i dva puta dnevno. Ali broj vozila zaglavljenih u kolonama pred slavijom i pred kružnim tokom na autokomandi koje obiđem broje se u stotinama, a vreme koje uštedim u satima. 

Biciklom krenem 20 minuta pre početka posla, kad idem prevozom krenem minimum 35 minuta ranije. 

rukavice, slojevito oblačenje i softšel jakna su sveto trojstvo, nikad mi nije prehladno. 

evo rute. 

 

http://ridewithgps.com/routes/11062992

 

11062992.png?secret_hash=b8f1f183d8e5173

 

 

edit

ovako izgleda visinski profil :D

http://ridewithgps.com/routes/11062992/elevation_profile

Edited by belch
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo onda, moja dva poslednja suncana vikenda (kraj oktobra i pocetak novembra) u nekoliko slika :) Bila je prava milina za voznju i boravak napolju uopste. Boje su se vec dramaticno izmenile ovog sada vikenda, svo drvece je golo.
 
Cesto odlazimo do ove recice i bili smo ubedjeni da tamo imamo drugara dabra, koji skoro svaki put pliva na istom mestu. Onda smo ga tog vikenda videli i van vode, i spazivsi taj (ruzni) rep zakljucili da je to nekakav recni pacov, koji se zove nutrija. Moja mama rece da se od tih zivotinja nekada pravilo krzno. Takodje smo tog vikenda videli ogromne labudove, obicno tuda plove patkice tako da je i to bilo lepo iznenadjenje.
 
Nutrija:
Nutrija.gif
 
 
Vikend na recici:
 
P1130537_tn.jpg
 
P1130550_tn.jpg
 
P1130553_tn.jpg
 
P1130558_tn.jpg
 
P1130567_tn.jpg

(Fotke postanu nekako nejasne i dosta losije kada se stave na Pikasu, pa jos onda ubace na forum koji kao da automatski poveca slike, ne znam u cemu je stvar)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

nije mi prijatno.

ujutru minus, uvece mrak.

na nizbrdici mi krenu suze od hladnoce.

 

Ja jedared reko da mi ne pada na pamet da vozim na nula stepeni i sl, ispo tu neka jajara. :(

 

Inače, na bajs nisam seo od one avanture do Vršca. 

 

Ne znam jel ste pratili onog kralja Šibalića što je vozio do Tokija? Lik je lud ko struja, nema gde nije prošao... Ja počeo da pratim negde kod najvećeg pakla, Mongolije... Dođe pre neki dan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...