Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

zadnja guma ispustala polako pa sam hteo da je zamenim, onda se ispostavilo da je zadnja glava zrela za servis pa sam i to odradio i subjektivni osećaj je da je bajs poleteo :)

 

dani sve kraći pa sam napokon stavio crvenu bleskalicu pozadi.

 

utisci sa bici-staze u Bulevaru oslobođenja:

dobro je ovo, automobili ne prelaze u stazu, busevi takođe.

jedino što se poklapa sa bus/stanicama kvari utisak. to i oni slivnici.

 

tako se nerviram što ide zima i što neću moći da idem na posao bajsom, živ se pojedoh :(

Link to comment

 

 

tako se nerviram što ide zima i što neću moći da idem na posao bajsom, živ se pojedoh :(

 

 

+150 :(

 

sad se vec nerviram za narednih nekoliko dana..

Link to comment

utisci sa bici-staze u Bulevaru oslobođenja:

dobro je ovo, automobili ne prelaze u stazu

 

al se zato sad majmuni parkiraju celom dužinom po pešačkoj stazi, a pešaci mogu da dele stazu s nizbrdojurećim biciklistima, šta fali. 

pa malo radi ključ :(

Link to comment

tako se nerviram što ide zima i što neću moći da idem na posao bajsom

Ako ti nije hladno, itekako ćeš moći.

Kada je suvo, a česti su takvi periodi, minus ne pravi problem uz dobru odeću.

 

edit: čak i kada je kiša najavljena česti su dani kada ne padne dok ste na poslu ili prestane pre nego što krenete kući. Ove godine ja sam svega 2-3 puta išao kući po kiši, a retki su dani kada nisam išao bajsom na posao. Čak i tih par dana kada jeste bila kiša, uglavnom je sipilo pa nije predstavljalo veći problem.

Edited by salerokada
Link to comment

Da potvrdim samog sebe od juče. Juče je palo 10ak kapi kiše dok sam se vraćao kući. Jutros isto toliko kada sam dolazio na posao, a izgleda i da će biti suvo kada se budem vraćao iako je prognoza bila kiša ceo dan.

Link to comment

Posto sam bio odsutan sa nase Kriticne mase posetio sam istu manifestaciju u Barseloni. Imao sam problem da nadjem bicikl jer sve radnje koje iznajmljuju bicikle zatvaraju u 8, a masa pocinje u 8:30, pa sam dosao peske na mesto okupljanja, pa su mi organizatori iznajmili onaj javni bicikl. Iznenadilo me je da ima jako malo ljudi na masi, negde oko 200, ko na nasoj februarskoj. Barselondjanska Masa vise lici na nas pokojni Fool Moon Ride nego na Kriticnu Masu. Odrzava se uvece, ima malo ucesnika, nekako deluje neorganizovano, a ne bi me ni malo cudilo da je trasa odredjena na licu mesta. Sve u svemu bila lepa vecernja voznja, ali je nasa Masa znacajno veci dogadjaj.

Link to comment

U Barseloni su uslovi vrhunski. Grad je planski pravljen, pa ima velike siroke ulice i u velikoj vecini se nalazi biciklisticka staza ili traka, ukljucujuci i u pesackim zonama. U Bari Gotiku koji je stariji deo grada, pa su uzane ulice nema staza jer nema mesta, ali tamo gde ima automobilskog saobracaja ogranicenje brzine je 30 km/h i to se postuje. Vozaci generalno postuju sve propise. Staju pesacima, ustupaju prednost, postuju ogranicenje brzine... U metrou i tramvajima postoje mesta za bicikle, za autobuse nisam siguran. Od predgradja sam obisao Badalonu, Sant Adriju, Santa Kolomu i El Prat, ali tamo nisam vozio bicikl. Tamo vec ima manje staza, ali nije neki problem za voznju i video sam dosta biciklista po ulicama. U Valensiji moze da se nadje i po neka ozbiljnija ulica bez biciklisticke staze i u tim ulicama sam vidjao manje biciklista, ali Valensija ima jedan magistralni park kroz centar grada od desetak kilometara koji je bivse recno korito (Zrenjanin govna da jede, ovde ima dvadesetak suvih mostova), pa biciklisti uglavnom voze tuda, pa se iskljucuju tamo gde im se ide.

Link to comment

ja ovih dana do sada samo dva puta pokisla,oba puta onako ka slabije a i presvlacim se na poslu pa i nije mnogo bitno ali nijednom nije bilo ozbiljno

ali  da bih to postigla po ceo dan studiram 4 prognoze sta kazu i svo svoje znanje o meteo uslovima izvlacim iz malog mozga i odakle znam i umem :P

 

danas je bilo na granici da podjem busom ali je kisa prestala u momentu kada sam izasla napolje pa sam u poslednjem trenutku krenula prema biciklani..moze biti i da me gore neko voli :D

Edited by ivy
Link to comment

O tome ti pricam. Tako sam se i ja do prosle godine cimao kada najave kisu i milion puta odem prevozom i ne padne kisa.

Onda me je prosle godine smorila kisa jer je non-stop padala pa sam sebi rekao "ako mogu Englezi, mogu i ja". Nakacio blatobrane, nabavio kisnu jaknu i sada se ne obazirem na prognozu. Cele ove nedelje sam isao bajsom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...