Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

 obrati paznju imas dve varijante fc m 430 i fc 361 ovaj drugi ti je sa 48zubaca 

Valjda je   FC-M171 48 zubaca?

 

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Pogoni/POGON-SHIMANO-FC-M171-C-48x38x28-170mm/13306/

 

Video sam da cesto imaju dve varijante kad sam gledao ponudu planet bajka.

 

edit: sad vidim da pricas o onim iz drugarove ponude...

Edited by katamaran
Link to comment

da,  mada ni on nije napisao a smara me sad ga zovem, gledao sam ih pre neki dan i oba su sa tehnicke strane bez greske (svi zubci bez ostecenja i sl.) ali mislim da je jedan veci od drugog tj ima vise zubaca...

Link to comment

Opusteno. Smislicu se jos do sutra sta mi je ciniti al za sada ipak vise naginjem novom. Hvala puno i za pojasnjenja i za link :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ja bih na tvom mestu razmislio i o novom tj novom polovnom bajsu.

Cini mi se da bi te manje kostalo i zivaca i odrzavanja.

Ja za 7 ipo godina na mom bajsu sam promenio samo gume i gripove. I sediste, ali to nije moralo.

Link to comment

Opet ti...

 

Stariji je moj bajk od tih 7 ipo godina. Ako te posluzi pogon kolko je mene sluzio da se udaras u dupe od srece :)

 

Jedino bih razmislio da ga menjam za veci zbog kolena. Inace mi se uopste ne menja i volim ga kolko Vucic voli Vucica.

Link to comment

Posle četiri meseca vozio oko 42km, bilo je odlično. 

 

 

Verovatno cu neki shimano jer mi kazu da je deore overkill.
 

 

Nećeš Golf, nego neki Volkswagen :)

 


svidja mi se sto moze i za 7 i za 8 pa ga mozda u buducnosti nabudzim da bude 24-brzinac :)

 

sta onda jos menjam? Kasetu i menjac il jos nesto?

 

ok, da bi presao na veci broj brzina (od 6 na 7 ili 8, 9 pa cak i deset) menjas kasetu, menjac pozadi i lanac

 

S obzirom na starost bicikla i samo 6 brzina, skoro sam siguran da bicikl nema kasetu nazad nego račnu.  Za račnu je 6 brzina max, možda 7 u krajnjem slučaju. Da bi prešao na kasetu, moraš da menjaš i zadnju nablu.

 

 

Ja bih na tvom mestu razmislio i o novom tj novom polovnom bajsu.
Cini mi se da bi te manje kostalo i zivaca i odrzavanja.
Ja za 7 ipo godina na mom bajsu sam promenio samo gume i gripove. I sediste, ali to nije moralo.

 

+ 1

Link to comment

Kaseta je pozadi. Cak mi majstor rece da sam mogao da stavim i menjac za 7 i 8 zbog debljeg lanca.

 

Uglavnom jedva nadjoh bas onaj sto sam trazio al sad idem ko avion. Bajk jeste mator al slabo sta na njemu nije prilicno novo :)

 

Kao sto rekoh ni najmanje mi ne treba nov. Eventualno veci da malo odmorim kolena.

Link to comment

Ja bih na tvom mestu razmislio i o novom tj novom polovnom bajsu.

Cini mi se da bi te manje kostalo i zivaca i odrzavanja.

Ja za 7 ipo godina na mom bajsu sam promenio samo gume i gripove. I sediste, ali to nije moralo.

 

 

+1

 

 

bas sam se pitala sta covece vozis kad ti stalno nesto crkava i otpada...mozemo da se kladimo da ja imam najstariji bajk ovde(17god)  pa mu opet nista bas toliko ne fali..crko mi tocak pre neki dan i jednom davno pedala..

Link to comment

Hoce to kad vozis 30 km mesecno :)

 

Ja od proleca do zime mesecno izvozam hiljadarku pa zaista ne cudi kad se nesto pokvari. Ove godine mi malo zaredjalo al u sustini nista posebno bitno. Pogon mi je kriv vec par godina al mi se sad konacno smucio pa ga promenih :)

 

Edit: Zapeli za novo a ovde sve sem rama novo ili skoro novo :)

Edited by katamaran
Link to comment

ok, samo ti vozis bicikli.. najvise,najdalje..

 

 

ali da najvise smaras-smaras.

Idi negde gledaj u sunce ili tako nesto. Kad ubuduce osetis potrebu da mi das pametan savet zadrzi ga za sebe. Edited by katamaran
Link to comment

Kaseta je pozadi.

Bajk jeste mator al slabo sta na njemu nije prilicno novo :)

 

 

Ti najbolje znaš šta imaš na svom biciklu, ali nova kaseta sa 6 brzina ne postoji i to odavno.  A i kad je postojala (ako sam dobro proverio, poslednja napravljena 1989. godine), koristila je stari standard za freehub koji nije komatibilan sa novim kasetama.

Link to comment

Onda moguce i da sam se zeznuo al meni izgleda ko i svaka druga kaseta. U delove se definitivno ne razumem previse.

 

Edit: Al sam u svakom slucaju digao ruku od ideje dodavanja brzina tako da je bespredmetna prica. Jednostavno se ne isplati a i 18 mi je puna kapa. Ionako 90% vremena koristim samo gornjih 6.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...