Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Mi smo danas isli do Bojcinske. Posto je ona sumska staza ogradjena (neko takmicenje se odrzava, sta li), isli smo onom koja ide pravo do samog kraja.

Kada smo vec dosli do kraja, mudrmo smo odlucilo da nastavimo da pratimo stazu pored njiva. I pratili smo je. Kroz njivu, pa sumu, pa opet njivu, novu sumu... I tako kilometrima. Blato, naravno, na sve strane.

 

2903c4000070a880975c5e47b910567a.jpg

 

7809cc7b062ce354d5fcfafe6954ae0a.jpg

 

Na kraju smo izasli negde kod Asanje i krenuli asfaltom

 

 

f9d8f276f76611c7b29aff23119e2008.jpg

 

Skrenuli desno za Surcin i tu usli na 604, do blokova. Posle produzili na Dorcol i stigli na 2/4 utakmice i ladan Carling

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

Konačno sam vozio bez ranca na leđima, obično nosim neke sitnice, i koliko sam lakše i brže vozio...

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Napravio si prvi korak na putu ka korpi  :thumbsup:

Link to comment

Za sad nista. Mislio sam da sam smrvio monoblok a ustvari mi se pojeo pogon pa polako gledam zamenu. Verovatno cu neki shimano jer mi kazu da je deore overkill. Ovako sa mobilnog cini mi se da ce izbor pasti izmedju neka dva sto su u probajku 2200 i 3200.

 

Za sad mi samo u Pirani promenili sraf jer je stari pukao kod dotezanja. Vec to mi je ogromna stvar jer nema vise onog odvratnog cvrcanja. Presela mi voznja poslednjih desetak dana zbog toga.

Edited by katamaran
Link to comment

Ova dva su mi zanimljiva

 

http://probike.rs/pogonska-grupa/shimano-fc-m171-888-LC

 

http://probike.rs/pogonska-grupa/Pogon-M311-888

 

naginjem ovom skupljem (valjda je i bolji) al me buni jedan momenat

 

broj brzina: 7 / 8

 

 

kod ovog jeftinijeg je

  • broj brzina: 6 / 7 / 8

     

     

 

 

Jel mi oba pasuju? Moj bajk je 3x6. Menjac na pogonu u svakom slucaju ima samo 3 brzine tako da me ovo 6,7,8 poprilicno buni.

 

edit: otvoren sam za preporuke u tom cenovnom rangu. Zaobilazenje pro bajka je svakako plus...

 

edit 2: u onom servisu preko puta Ade mi preporucise neki Suntour pa sad naleteh na ovo

 

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Pogoni/POGON-SUNTOUR-CW14-XCM-T414-PB-SQ-44x32x22-black-175mm/17709/

 

Sta se desava sa brojem zupcanika? Ovaj u Pirani mi preporuci 48-38-28, takav je valjda i moj aktuelni. Ovaj suntour je 44-32-22. Da li taj uopste moze kod mene i ako moze sta bi konkretno ta promena znacila? Isto kod ovog vidim nesto 175, to je valjda duzina kurble. Da se drzim onih od 170 il jje tih 5 mm manje vise nebitno?

Edited by katamaran
Link to comment

Razjasnio sam ovo sa 6,7,8.  Moram da jurim sa 6 da ne bih morao da menjam sve zivo.

 

Rece nesto da moze da se stavi i da ostane visak al to nesto remeti...

 

edit: valjda je ovo neki best buy za 6 brzina

 

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Pogoni/POGON-SHIMANO-FC-M171-C-48x38x28-170mm/13306/

 

svidja mi se sto moze i za 7 i za 8 pa ga mozda u buducnosti nabudzim da bude 24-brzinac :)

 

sta onda jos menjam? Kasetu i menjac il jos nesto?

Edited by katamaran
Link to comment

ok, da bi presao na veci broj brzina (od 6 na 7 ili 8, 9 pa cak i deset) menjas kasetu, menjac pozadi i lanac, prenos koji hoces da stavis je neka donja klasa (ok sto je nov ali ja vise volim polovno ali boljeg kvaliteta) ja takodje na svom MTBu imam prenos  48.38.28. sto meni odgovara jer vise vozim po asfaltu pa mi treba brzina koju dobijas sa vecim brojem zubaca... inace je neki standard za MTB 42.32.22... fora je sa prenosom da ga ne mozes skinuti bez odg. kljuca (radapcigera) ali ga mozes staviti lako, duzina kurbli je takodje standard 170 za MTB i 175 za treking.

Link to comment

ok, hvala. Razmisljao sam i ja o polovnom kvalitetnijem al mi je novo sigurnije. Kolko sam video misljenja ljudi koji su stavljali taj pogon uglavnom kazu da je kvalitetan i napravljen da traje. Jedina kao neka zamerka je da verovatno menjanje brzina nije tako glatko kao na nekom sega mega pogonu.

 

Cisto sumnjam da je po bilo cemu losiji od ovog koji menjam.

Edited by katamaran
Link to comment

jos da dodam da proveris koji si broj zubaca imao na svom prenosu da ti majstor ne bi prodao nov lanac bez razloga, sto ne mora da radi osim ako ne menjas kasetu tj zadnji menjac i ako te zanima mogu ti na PM bacim link ka cikloberzi gde ortak prodaje svasta nesto ispalo iz kamiona u svajcarskoj (ima i nekoliko prenosa)

Link to comment

ja sam sa prenosa FSA 42,32,22 presao na shimano biopace 48,38,28  bez problema, shaljem link a sad gledam i ja sta ima, obrati paznju imas dve varijante fc m 430 i fc 361 ovaj drugi ti je sa 48zubaca 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...