Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

hip flexor?

 

Ja sam jednom kupio cheapo bicikl na ebayu koji je stigao sav razjeban (ulubljen branik, krivi tocak) i cim sam im to pomenuo, nudili su da posalju nove delove.

Link to comment

Zali im se da ti ne radi dinamo i imas dobre sanse da ti posalju novi. Lakse im je tako nego da im eventualno zbog toga vratis ceo bajs. LED je bezveze, zena je imala istu teoriju i punjac za baterije, kao i baterije, vec godinama stoje u fioci. Prosto, najprostije, imamo vec dovoljno uredjaja oko kojih se drkamo s punjenjem. Naravno i dinamo ima lose strane - pipava stvar, pogotovo jeftini danas, moze lako da rikne.

Led se puni preko USB-a koji udeneš u komp, puni se tokom noći i šljaka cele godine. Bar ovaj moj. Istina ne vozim baš često po mraku. Sat-dva nedeljno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

cesto radim vjezbe zanoge u bilderani, dl i cucanj, neke misice definitivno samo bajs moze da aktivira, npr ovaj deo izmedju vrha butine i donjih trbusnjaka, jebemliga kako se to zove.

pa jebulje :fantom:

Link to comment

Led se puni preko USB-a koji udeneš u komp, puni se tokom noći i šljaka cele godine. Bar ovaj moj. Istina ne vozim baš često po mraku. Sat-dva nedeljno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

U pravu si. Toni kupi LED :D.

 

Tj. verovatno ima prakticnijih. Mene je nakon odredjenog vremena mrzelo da menjam baterije. Zena sad ima dinamo u tocku koji je teoretski uvek ukljucen, ali se ne oseca i mislim da je to way to go.

Link to comment

Ako sam dobro pratio niste se sporazumeli u terminologiji.

Venom je mislio na ovaj dinamo:

2jb1udk.jpg

 

A ostali na

Dinamo%2BSepeda.jpeg

 

Apropo kočenja, majstor mi je pominjao da takmičari više koriste prednju kočnicu. Pretpostavljam da to stvarno ima veze sa efikasnijim kočenjem. Međutim, oni su drugačije postavljeni na bajsu od nas koji (mahom) vozimo maunti bajseve.

Na trkačkom je težište niže i onda je manja opasnost od preletanja kada se koči prednjom. Na mauntiju je težište visoko i zato je opasno kočiti prednjom na nizbrdicama.

Link to comment

Toni je svakako govorio o obicnom dinamu. Ako su iskustva takva da se baterija puni jednom godisnje, ili veoma retko, onda ima smisla. Moja iskustva su drugacija, pritom neredovno vozim po mraku i cesto mi se desavalo da ni ne znam da mi je prazna baterija. Ovo za moderan dinamo sam pomenuo usput na kraju, da bi koristio to pre leda u bilo kom slucaju. Naravno, ni to nema smisla ako se vozi polovan krs kao sto ja vozim.

Link to comment

Ja sam menjao baterije na 3/4 sezone onda kada sam 2-3 puta nedeljno vozio bajs nocu. Pretpostavljam da vecina ne vozi toliko pa da bi im baterije trajale bez problema godinu dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...