Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

cacko sam sad, dotezao i sredjivao, i mislim da je sve ok, sem sto mi ne radi svetlo.

ni prednje ni zadnje, a ne verujem da je velika sansa da oba neispravna.

jel ima teorije da dinamo ne fercera? 

i kako da to proverim?

Link to comment

pa nisam ja rokfeler :fantom:

 

ma naravno, to je opcija, nego cisto da vidim za sta da se bunim kod prodavca. 

a cim mi da opet saljem nazad bajs, pa da cekam povratak novca, pa da opet pazarim, okilavio sam se vec dovoljno.

 

plus leba nema da se nadje novi sa xl ramom za neke pristojne novce, ovaj je prvi i jedini na koji sam naleteo.

Link to comment

:o

 

 šta ima tamo? pričaj!

Ripanj generalno ne postoji. Zivog coveka nisam sreo. Ima nekih kuca, sve zatvoreno. Imao sam plan da se tu snabdem novom kolicinom vode, ali nisam uspeo. Ima nekih napustenih fabrika.

 

 

Hej! To je moja tura! [emoji35]

Jesi li je sam izabrao ili te je neko vodio?

I koja muka te je naterala da vozis takvu turu po ovoj vrucini?

Sam sam isao. Nisam nikog zvao jer verovatno nikom ne bi palo na pamet da ide po ovakvoj vrucini. Generalno je bilo OK osim sto sam ostao bez vode u Beloj Reci, pa sam na suvo morao da se pentram do Lipovice. Google maps me zajebao sto je prikazao da postoji put pored jezera kojim moze da se stigne do Lipovice, a to je u stvari jedna kozja staza kroz sumu sa visokom travom, pa sam se vratio na asfaltirani put. Tu je bio prestrm uspon pa sam sisao s bicikla i gurao do vrha i prodavnice. 

 

Moja dva placa :)

 

Kakava je ova deonica za voznju i kolko je moguce izbeci jaci saobracaj?

Nema tamo nekog ozbiljnijeg saobracaja osim par stotina metara Ibarske magistrale do skretanja za Sremcicu. Osim toga malo je jaci saobracaj i na spustu od Sremcice ka Zelezniku.

 

Isao bih ja Delijo, ali moram do servisa da mi montiraju nesto i iskreno, crkao bih na pola puta po ovoj vrucini. Bez preterivanja. Tebi svaka cast [emoji106]

 

Koliko je uopste tezak uspon na Avalu? Nikad nisam isao. Nikad nisam isao na bilo kakav konstantan uspon, kad smo vec kod toga

Icicemo do kraja leta. Sam uspon na Avalu nije mnogo strm jer ide oko brda. Nije veliki problem popeti se, mada mi se mozda i samo cini jer sam se psihicki pripremio na veliki uspon, ali je posle uzivanje u spustu sa 500 na 150m nadmorske visine.

Link to comment

dinamo te samo bez potrebe usporava.

ako već hoćeš zelenu varijantu bez baterija sad ima i onih indukcionih lampica

brz sam poput vetra, ili bas brzog vepra, pa je to gotovo neprimetno.

 

nista, naci cu nacin da sam provalim, kad nemam vasu podrsku :fantom:

Link to comment

Koliko je uopste tezak uspon na Avalu? Nikad nisam isao. Nikad nisam isao na bilo kakav konstantan uspon, kad smo vec kod toga

Zavisi kako ga voziš. Ako juriš uzbrdo ima da crkneš samo tako. Ako uhvatiš dobar tempo koji ti odgovara malo duže će da traje, ali ćeš se popeti bez da osetiš uspon.

 

 

Ripanj generalno ne postoji. Zivog coveka nisam sreo. Ima nekih kuca, sve zatvoreno. Imao sam plan da se tu snabdem novom kolicinom vode, ali nisam uspeo. Ima nekih napustenih fabrika.

 

 Sam sam isao. Nisam nikog zvao jer verovatno nikom ne bi palo na pamet da ide po ovakvoj vrucini. Generalno je bilo OK osim sto sam ostao bez vode u Beloj Reci, pa sam na suvo morao da se pentram do Lipovice. Google maps me zajebao sto je prikazao da postoji put pored jezera kojim moze da se stigne do Lipovice, a to je u stvari jedna kozja staza kroz sumu sa visokom travom, pa sam se vratio na asfaltirani put. Tu je bio prestrm uspon pa sam sisao s bicikla i gurao do vrha i prodavnice. 

Postoji Ripanj, samo si ti zaobišao centar sela i išao slabo naseljenim delovima tj. deloviam gde su vikendice. Kada si se spustio skroz dole u rupu u Ripnju i na raskrsnici pre nego što skreneš sa glavnog puta je prodavnica. Uvek je radila nedeljom kada sam ja prolazio. Posle toga ima jedna prodavnica u Beloj Reci. Ta radi kada odeš do kuče i pozoveš gazdu da ti otvori. Mada, mogao si da tražiš i vodu u nekom dvorištu u Beloj Reci.

Uspon od jezera je za sladokusce. To je jedno od retkih mesta gde ja vozim drugom.

 

 

Kakava je ova deonica za voznju i kolko je moguce izbeci jaci saobracaj?

 

Meni je ta deonica ružna zbog puta do i kroz Sremčicu. A imaš i tu vožnju magistralom. Mislim, da to nije put za tebe.

Link to comment

jbg kad sam kupio onu klasičnu pumpu u obliku slova T.

nema fensi merača pritiska tako da se oslanjam na čulo dodira.

 

edit:

bar ima adapter za presta ventile.

Edited by garcia
Link to comment

 

 

 

Meni je ta deonica ružna zbog puta do i kroz Sremčicu. A imaš i tu vožnju magistralom. Mislim, da to nije put za tebe.

I ja mislim. Mada ako nesto ispetljam da sam cesto na placu postace za mene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...