Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Nulti servis je servis koji se radi kada je bajs nov. Provera fabričkih radova, dodatne korekcije, zatezanja i sl. Drugar koji se bavi servisom mada sve manje jer radi nešto drugo sada, je radio gomilu za Planet Bike, imao neki deal sa njima.

Link to comment

Jel su Velo i Sale jos zivi?

 

Jedva... :) Mesec i po uglavnom ležim s ortozom na leđima,  lom pršljena. Povremeno prošetam, ali na bicikl ne smem da se penjem. Napadala prašina po njemu :)

Link to comment

Smorili smo se, bilo je bas mnogo kola, a put ne ide uz vodu kako smo se nadali. Pa smo nasli plazu u banovcima i zaboli tamo.

 

 

Ovo mi je "domaća" staza, žao mi što nisam mogao s vama da vozim.  Nažalost, Dunav se na ovom delu rute vidi samo jednom na kratko između Surduka i Slankamena i to ako je nisko rastinje pored puta. :)

 

Ta nije za mtb, a nemaju ni jednu slicnu u ponudi. Uzimam slik, ili slik sa kramponcicima sa strane. Jedino da nadjem model i da cena bude ok.

 

Ne znam za dimenzije. Moje su 26*2.10, a one Conti 26*1.9.

Da li bih morao unutrasnju da menjam u tom slucaju? Da nije preusko tih 1.9 za voznju (laganu) van asfalta?

 

Ja vozim čitavu sezonu na 1.6 gumama, osim kad je baš težak off-road.  Na nekim bike forumima sam pročitao da se Conti gume jako brzo troše po asfaltu. Generalno, što kvalitetnija guma, to kraće traje :)

Edited by Velocipede
Link to comment

Stigoh kuci. U biciklistickom liftu provalim da mi je sam bicikl bukvalno vreo.

 

Ostatak seven up-a u flasi je presao u caj. Seven up caj je iznenadjujuce dobar al ne prija po vrucini.

Link to comment

Uzeo CX comp *2, uzeo Acera kocnice *2, uzeo Endura xtract mitt rukavice. Na serviz cu verovatno kod Caspera, samo treba stici na vreme. Radi do 18h, a ne bih bas da ostavljam bajs pa da odatle idem peske po vrucini nazad.

 

Naravno, do nedelje mi se ne ceka :D

Link to comment

Oterase nas sa staze...Kod lifta preporucuju nbgd pa most na Adi. Na stazi znak za zabranjen saobracaj bicikala i pesaka. Ja prosao. Fuck the police.

Edited by katamaran
Link to comment

ja sutra stavljam schwalbe hurricane iz performance line serije. 2100 din u pro bajku plus 200 montaza. cini mi se da su bolje od cx comp za ovo sto ja vozim. bumo videli...

Link to comment

Montirao gume, kocnice. Fino ide bajs. Rekao bih da je 4-5 kmh brzi sada. Mereno na jednoj strafti gde ga nagarim do 40 max, a sad je isao 44

 

*servis uradio kod Caspera

Edited by nbg4ever
Link to comment

Nego, razmisljam se da uzmem i gripove.

 

Prvi problem je sto su moji, veroatno zbog gripshift menjaca, uzi od standardnih koji se prodaju. Dakle, moralo bi da se sece. Ili da sve pomeram jos ka centru, a vec je tesno. U Planet bajku sam video Scott od 900 dinara. Imaju neki dual lock sistem sa dve bravice za stezanje na oba kraja. Onaj sa jednom bravom kosta par stotina manje

 

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Ručke%20volana/7776/

 

Ima i Ritchey za ispod 1000, ali ne bi lepo izgledalo ako bi moralo da se sece

 

http://planetbike.rs/pbshop/pb-7563;1;2;50;0;0;0-Rucke-volana.html

Link to comment

Ja se vratila. Na 60km do mora (1 dan) pukao je momku (!) šraf koji drži sic, u sred vožnje, pa je pao i povredio zglobove na rukama. 

Nije ništa ozbiljno, ali neće moći da vozi niti da ih pošteno koristi par nedelja, tako da smo se sinoć vratili busom.

Tja.

Link to comment

Uzas. Prvi put cujem za takav slucaj.

 

Ja ponovo jako dobro iskustvo sa servisom na 25. maju al iskljucivo sa starijim majstorom. Covek zna sta radi i voli svoj posao. Par drugih majstora je lupalo sa dijagnozama a sa njim sam odmah nasao da mi bajk lupa zbog lezajeva na zadnjem tocku. Odlepio sam nedelju dana dok nisam provalio sta je.

Edited by katamaran
Link to comment

Jedno pitanjce za kolege sa cx comp gumama. Jesam li ja poblesavio il se sa njima bajk mnogo vise prlja? Bukvalno svaki dan usvinjim bajk.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...