Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Jos ja idem po najgorem suncu  :ph34r:

 

 

Za sad mislim da cu ipak voziti al idem sad do pijace pa ako tu riknem lako moze da se desi da se predomislim.

 

Sad mi je mis ostao na suncu dok sam izasao da zalijem bastu (< 5min) i dobro se nije istopio. Vreo.

 

edit: podloga za misa je ostala jos desetak minuta i bukvalno je pocela da se topi...

Edited by katamaran
Link to comment

Proleće je najbolje za vožnju. Temperature idealne i priroda u razvoju. Leto donese vrućine, a jesen... nemam pojma. Jednostavno, s jeseni to više nije to.

 

btw: ko može ovih dana treba da ujutro pobegne bajsom na Adu i tamo provede ceo dan, što u hladovini, što u vodi.

Meni su najlepša leta bila koja sam provodio tako. I onda se tek oko 22h vratim u grad kada i u gradu može da se diše.

Edited by salerokada
Link to comment

uvek je dobro za vožnju osim po snegu i ledu

 

i dobro, na preko 39-40C nikad nisam probala (a nemam ni preteranu želju :D )

Link to comment

Naravno da nisam mogao da ostanem kuci :)

 

Dok vozis nije problem her vetar hladi al Sam hteo da se istopim kad Sam stao da slikam nesto.

 

Izgleda da he samo 35. Najavili Su 39

 

Edit:Jos da me be zeza autocorrect :)

Edited by katamaran
Link to comment

Zvao sam ProBike i cena servisa je 3000din. Jel moze da se prodje jeftinije kod konkurencije, ili...?

Edited by nbg4ever
Link to comment

Probao Kaspera?

 

U ProBike ne bih vise isao ni da su jedini u gradu. Lopovcine.

 

Neki dan sam imao jako dobro iskustvo u servisu na 25. maju kad mi je pukla sajla. Jeste da nije preterano jeftino (500 kinti) al mi covek majstorski nastelova kocnicu. Mekana a koci ko luda.

Link to comment

Pa nisam probao nikoga, jos uvek pitam za iskustva drugih.
Kakav je Kasper i kolika je cena? Sto su te naljutili, ovi iz PBa? :D

 

*Vidim da ima na fb strani cenovnik. Ne znam koliko je aktuelan, doduse

 

-Pranje 200 din, servis 1000

 

Verovatno nije temeljan kao onaj u PBu. Pise da traje oko 40 min (PB kaze 3h) i pominju podesavanje kocnica, menjaca i centriranje tockova

Edited by nbg4ever
Link to comment

Dva puta za redom su me orobili. Jednom mi samoinicijativno nesto cackali na bicikli (stelovanje kocnica i ostale omiljene majstorske fore za potkradanje) pa mi umesto dogovorenih 750 kinti naplatili oko 2000 jer su mnogo brizni pa ne mogu da me puste iz servisa nenastelovanih kocnica. Glavnu stvar zbog koje je bicikl otisao na servis nisu ni popravili...

 

Sledeci put mi magarac polomi tocak dok mi je menjao gumu.

 

Dok je onaj krupni sam radio bili su super servis al otkad je doveo pomocnike cista hajducija.

 

Mislim da je Kasper ok i trebalo bi da je jeftin. Jos jedan dobar i jeftin servis ti je Kapriolo u luci Beograd al ih je malo muka uloviti jer su uvek zauzeti.

 

edit: evo ti kontakt od Kaspera pa vidi

https://www.facebook.com/pages/Bicikl-servis-Casper-011/1418762235054616

 

btw sad u svakoj Kapriolo prodavnici imas servis pa ti je i to opcija.

 

edit:

 

Verovatno nije temeljan kao onaj u PBu. Pise da traje oko 40 min (PB kaze 3h) i pominju podesavanje kocnica, menjaca i centriranje tockova

 

 

Kasper

redovan servis celog bicikla je 1000din I u tu cenu ulazi štelovanje obe kočnice oba menjača osnovno centriranje oba točka provera bicikla i saniranje svih nedostataka 

 

Za PV sam siguran da vrlo temeljno prazne tvoje dzepove :) Nemoj da se iznenadis ako im ostavis bajk i dogovoris jednu cenu pa da te sutra pozovu sa vecom.

Edited by katamaran
Link to comment

Meni drumasa uvek onaj glavni popravlja, i ja sam njima zadovoljna. Naplatio je tacno 3000 a radio je jos neke stvari van spiska za generalku

Link to comment

Momak iz Kaspera je totalni car. I zna znanje i vanredno je korektan. U Patrijarha Gavrila sam 5-6 puta radio servis i svakog puta sam od dopunskih stvari tražio samo da mi pogledaju i ako je moguće urade nešto sa pedalama. Uvek su mi nešto naplaćivali, a problem (krckanje) bi se vrlo brzo vraćao. Iznajmljivanje pedalirane tišine su uvek naplaćivali.

 

Kasper mi je sredio pedale u okviru servisa od 1000 din.

 

Druga stvar iz novijih dana vezana je zatezanje zadnjih zupčanika. Ovi su tražili 1000 din uz opasku da je skidanje točka 500, u Pirani su mi tražili 300, a Kasper mi je odradio za džabe.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

ko je kasper?

 

inace sam zaboravio da prokomentarisem ono sto je neko pisao za onaj bajk od 1200e

 

o tim parama moze samo da se masta na oglas, onog trenutka kada nov bajk krene u voznju cena MORA drasticno da mu pada

 

a utisci iz voznje, letenje, ovo ono, bilo koji nastelovan karbonac se tako ponasa - i ne kosta s/h 1200e

 

ja samo svoj platio 280e (drumski, stevens sa microshift opremom, starije generacije ali perfektnom) i imam taj ugodjaj

 

koji je samo posledica toga da vozim nesto sto ima 7 a ne 17 kg i to je sve.

Link to comment

Kasper je na biciklistickoj stazi pored Stenke. Koliko kapiram covek je radio u Pirani pa resio da se osamostali.

 

Ovima iz Patrijarha Gavrila sam presao preko jedne svinjarije al posle ove druge me sasvim sigurno nikad vise nece videti.

 

Danas najavljuju 3 stepena toplije nego juce pa mi je opet frka :)

Edited by katamaran
Link to comment

*Vidim da ima na fb strani cenovnik. Ne znam koliko je aktuelan, doduse

 

-Pranje 200 din, servis 1000

 

Verovatno nije temeljan kao onaj u PBu. Pise da traje oko 40 min (PB kaze 3h) i pominju podesavanje kocnica, menjaca i centriranje tockova

 

Malo je zbrka sa terminologijom servisa.

Nulti, prvi i ful servis mogu biti isto kod različitih majstora.

Možda bi najispravnija terminologija bila da su nulti i ful servis isto, dok je prvi servis posebna stvar.

U toj terminologiji ful servis bi bio potpuno rasklapanje bajsa i čišćenje svega i podmazivanje svega što treba da se podmaže, centriranje točkova, podešavanje kočnica i menjača. To je ono što u PB naplaćuju 3000 din.

Prvi servis bi bilo ovo što Kasper naplaćuje 1000 din.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...