Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Tjentište....Kovačević Sava...V ofanziva...taj rad.

 

Danas deo Nacionalnog parka Sutjeska. 

Edited by Musky
Link to comment

ovde boravio devedesetih na najvećoj smotri izviđaća SFRJ...lu-di-lo.

zbog te informacije fasovo graničarsku interventnu u vojsci...kad mi jak CV :s_p:

valda 80-ih?bio i ja.zdruzeni jugoslovenski odred.ziveo kao u stripu zlatna serija.tako mi se cinilo tad
Link to comment

valda 80-ih?bio i ja.zdruzeni jugoslovenski odred.ziveo kao u stripu zlatna serija.tako mi se cinilo tad

ehhh...proteklo od tad mnogo vode Sutjeskom...pogreši čoek.

...puljanke su bile hajlajt iventa...Gabriela Biasoletto ... :wub:

Link to comment

Da malo izvestim o vožnji do Vršca, cca 140km. 

 

Ruta je bila slijedeća: Pazova-Bataja-Zemun-Bg-Pančevo-Dolovo-Mramorak-Deliblato-Šušara-Izbište-Vlajkovac-Vršac.

Krenuli u pola 11, stigli u Vršac u 19.10, praktično da se uredimo i sednemo u bus za nazad. Šteta, Vršac deluje lepo i uređeno. Vozili tih 140km oko 6 i po sati.

Vetar nas je na momente stvarno satirao. Kao highlighte puta istakao bi vožnju kroz samu peščaru, tj put Deliblato->Šušara. Vozi se kroz brdovit predeo gde 15km nismo videli apsolutno ništa osim jednog fazana. Put je asfaltni, ali je negde pukao, pun rupa, zemljani i sl, pa se ne valja zaletati previše. Ima dosta uzbrdica i nizbrdica i jako je zanimljivo. Baš na ulazu u taj deo najjači frontalni vetar nas je opalio, a sa obzirom da ima dosta uzbrdica, bio je to fin testić za noge. Takođe, na ulazu u Vršac nas je takođe vetar odvalio, pa smo laganim tempom uvozali u grad :D

Tačno u sred peščare nalazi se Šušara, drugi highlight puta. Ljudi, to je jedno neverovatno selo. Dugačko je oko 5.5km i kad smo ušli u njega, prolazili su minuti i minuti a "centra" nije bilo ni na vidiku, gde su nam rekli da je radnja a meni se grlo bilo sasušilo nenormalno. Mislim da sam popio 10l tečnosti za ceo dan (bez preterivanja). Ulica je nenormalno široka, kada kažem nenormalno - mislim nenormalno, od puta do kuća sa strane ima po 15, 20m. Ono što je prelepo i zanimljivo je da su ulice malko brdovite, zemljište je pomalo reljefno, a travnjaci su PERFEKTNO podšišani, bez izuzetka, pa i ispred kuća koje su nenastanjenje. KAda smo došli do prodavnice, prvo što sam pitao ljude je ko to pobogu održava i kosi na šta su oni rekli da oni drže do toga i da ili kose komšije ili vlasnici nekretnine plate nekoga. Ali to sve tako skockano izgleda stvarno mnogo lepo, kao jedan mali lepi Hobiton. Šlag na tortu je da selo ima 350 stanovnika, da se baškari na top prostranom i uređenom prostoru.

Sve u svemu, super vožnja i avantura. Malo nas je vetar opteretio više nego što bi inače noge osetile vožnju, ali ništa strašno. 

Na izlazu iz Pančeva do skretanja za Dolovo ima sasvim ok bike staza. Ovo je put za Dolovo, lep drvored sa obe strane i naravno mnogo, mnogo manji promet u saobraćaju:

 

fjVdTRh.jpg

 

Ovo je taj put kroz samu peščaru:

 

HTmBgpu.jpg

 

I Šušara...

 

jYWXM3h.jpg

 

inghOiQ.jpg

 

JH92MKy.jpg

 

Li1BVGv.jpg

 

 

Link to comment

ehhh...proteklo od tad mnogo vode Sutjeskom...pogreši čoek.

...puljanke su bile hajlajt iventa...Gabriela Biasoletto ... :wub:

splicankee..marika..al tek zavrsio 4 osnovne..lepio kolena,laktove flasterima :D  nece li obratit paznju al nista  :(

odred joj  se zvao luka kaliterna

 

bili smo prvi pravi šatoraši  :)

Link to comment

Sutra idem prvi put na malo duzu voznju tj bice ukupno nekih 80km. Krecemo u 8 ujutru pa onda stizemo na odrediste odmaramo malo pa na jedan bazen i klopu pa popodne kuci. Imate li neki savet sta poneti posto prvi put idem. Vodu za pice, kremu za suncanje i sta jos?

Link to comment

Bicikl

 

:Jova:

 

Jel nas pitas za bazen, ili za voznju? Kakva krema, kakvi kurci? Ponesi nesto da imas za jelo uz put. Bonzite, kikiriki, da ne moze da se sjebe na vrucini i teraj

Link to comment

Kakva krema, kakvi kurci? 

 

Rođo, ne budi naivan, krema je MUST. Ja sam se ispekao za onih 48 od pre par vikenda. Pri tom, ja bez kačketa ne pomišljam da sedam na bajs, pogotovu ne na te duže vožnje po suncu, mislim da bi mi mozak proključao.

Pored toga eventualno rezervnu majicu ako voziš iz više etapa, pošto ako bude kao danas, naMočićeš se, Moćo. :P

Link to comment

...vlažne maramice, labelo, rezervne sluške, šaku suvih kajsija ili bananu (kalijum) i naravno orbit eukaliptus.

Edited by Musky
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...