Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

another day, another inner tube flat.

izgleda je točak, nema druge.

 

Pregledaj detaljno spoljašnju gumu, ispipaj je detaljno s unutrašnje strane, moguće da se nešto oštro zabolo i da samo čeka novu unutrašnju da bocne :)

Link to comment

nosio sam ceo točak juče u capriolo u resavskoj

napomenuo sam da su mi menjali vec unutrašnju proslog četvrtka.

rekli su mi da ništa nisu našli i da je problem samo bušna unutrašnja.

 

ima li bilo koji deo na biciklu ikakve garancije ili ne?

sve i da da ram prsne na pola oni u capriolu bi odmahivali glavama uz "pa to je fizičko oštećenje" mantru.

Link to comment

odnela bicikl na servis ,prvi posle x godina..menjam korman u zakrivljen gradski,ne mogu vise ovaj ravan bole me ruke i ramena...,stavim korpu :D a i pukla mi je zbica na zadnjem tocku pa radi osmice i koci..

Edited by ivy
Link to comment

ja konachno sredio bajs, ocistio rdju, sve rastavio i podmazao, promenio pogon, umesto nekog FSA sa  22, 32 i 42 zupcanika, stavio dobri stari shimano biopace HP 28, 38, 48. takodje umesto prednje shwalbe SMART SAM stavio kenda kwick, proverio kochnice jednom brdskom turom od 17k i sad je sve spremno!

Edited by kizjah
Link to comment

I evo ga, post je prekinut, ja se konačno u velikom stilu vratih na dugoprugašenje.

Danas sam išla sa ciklosvetom na Kosmaj.. Do Sopota je bilo 50km, od Sopota preko Barajeva, Sremčice i Železnika oko 70. Sveukupno dakle oko 115, uz oko 1200m visinske razlike. Nije loše za prvu dugu vožnju u sezoni.

 

:thumbsup:

Baš kada sam kupio moj sadašnji bajs, dakle pre 8 godina, to mi je bila prva prolećna vožnja.

Početkom marta smo krenuli drugar i ja. Trebalo da pođe još ljudi, ali su odustali baš zbog početka sezone.

I ista priča. Do Kosmaja super. I kao, "ajd da se ne vraćamo istim putem, ajmo preko Barajeva". A do Barajeva hiljadu i jedan uspon.

Psovao sam sve živo i mrtvo što smo krenuli nazad preko Barajeva. Najgore, za kraj, predstavljao je uspon od 5 km iz Barajeva ka lipovičkoj šumi.

Povratio me je spust od lipovice ka Ostružnici, pa sam kući stigao presrećan.

 

 

another day, another inner tube flat.

izgleda je točak, nema druge.

Sa koje strane se buše gume?

Ako je sa spoljašnje onda je verovatno neki trn, metalni opiljak, parčence stakla ili nešto slično.

Ako je sa unutrašnje onda je to točka, tj. verovatno žica koje nisu dobro pokrivene.

Ako je sa strane može biti prvi razlog ili ivica točka ima neku neravninu/žleb/ogrebotinu.

 

 

samo da prijavim jedno stradanje

zakacena rezervoarom kamiona izgleda i pala pod prikolicu

vetar, pas, zanela se,... ne znae se

Uf. :(

Link to comment

..

Sa koje strane se buše gume?

Ako je sa spoljašnje onda je verovatno neki trn, metalni opiljak, parčence stakla ili nešto slično.

Ako je sa unutrašnje onda je to točka, tj. verovatno žica koje nisu dobro pokrivene.

Ako je sa strane može biti prvi razlog ili ivica točka ima neku neravninu/žleb/ogrebotinu.

...

 

jedino sam pogledao poslednji defekt, na gaznoj površini je.

pregledali detaljno spoljašnju gumu nema ništa.

pregledali točak, ispipali sve, nema neravnina, žica, ulubljenja.

guma izbušena na jednom mestu, dakle nema "snake bite" duplog reza ili čega već.

 

zamenio sam gumu ali sad mi se nešto ne vozi jer mi je zaista dosadilo da guram bicikl sa ispuštenom gumom kilometrima. osećam se kao magarac.

serviser me "utešio" rečima: "ih, jednom čoveku sam tri puta u jednom danu zamenio unutrašnju".

 

mislim, pre desetak godina sam vozio nekakve tenkove od mountin bajkova, jednu bugarsku i jednu deltinu i nisam imao nikakvih problema.

prevaljivao sam na desetine kilometra dnevno.

sećam se samo jednom sam promenio unutrašnju na prednjem točku i to na početku sezone.

a sad tri bušenja za manje od nedelju dana, na istom točku u gradskoj vožnji.

 

padalo mi na pamet da uvaljam nekom biciklu koja je stara mesec dana.

jebeš sve, živci su mi preči od ravnog stomaka.

Link to comment
serviser me "utešio" rečima: "ih, jednom čoveku sam tri puta u jednom danu zamenio unutrašnju".

 

 

Mozda koriste neke bas krs gume. Kad mi je skoro pukla spoljasnja malo mi je falilo da kod njih uzmem Rubenu (najbolje sto su imali) al me njihovi majstori ubedise da ne valja i da ipak uzmem Schwalbe. Prosle Rubena gume su mi trajale sto godina.

 

tri bušenja za manje od nedelju dana

 

jako cudno

Edited by katamaran
Link to comment

dobila novi city zakrivljani korman umesto ravnog od kog su pocele da me bole ruke i ramena

,pa ovo je 1 potpuno nova domenzija voznje bicikla :wub:  divno je!!!!

Link to comment

jedino sam pogledao poslednji defekt, na gaznoj površini je.

pregledali detaljno spoljašnju gumu nema ništa.

pregledali točak, ispipali sve, nema neravnina, žica, ulubljenja.

guma izbušena na jednom mestu, dakle nema "snake bite" duplog reza ili čega već.

 

zamenio sam gumu ali sad mi se nešto ne vozi

jebeš sve, živci su mi preči od ravnog stomaka.

Bedak. Ne dozvoli da ti bušna guma pokvari entuzijazam.

Po tome što pričaš deluje mi da si imao neki metalni opiljak u gumi.

 

Pravilo za bušne gume - kada vadite unutrašnju, obeležite hemijskom/flomasterom spoljnu gumu, a zatim i unutrašnju na istom tom mestu.

Kada izvadite unutrašnju i otkrijete gde je bušna imaćete marker gde na spoljašnjoj da tražite uzročnika bušenja.

 

 

jebeš sve, živci su mi preči od ravnog stomaka.

 

:lol:  Ovaj... ne znam kako bih ti rekao... bajs baš i nije najbolje sredstvo za ravan stomak.

Pre dve godine kada sam bio do Obedske bare (tura od 100km) od nas 7 koji smo vozili 6 su imali stomake (naravno, nisu to bile stomačine, ali ravni stomaci sigurno nisu bili). To mi je baš bio jedan od utisaka te ture.

Ne znam tačno šta ti je cilj. Smršati od vožnje skoro sigurno hoćeš. Ali teško da ćeš se rešiti stomaka.

 

btw: deda u crvenom dresu vozi bajs non stop. Vozio sam sa njim u avgustu pre 4-5 godina. U tom trenutku je imao pređenih 12.000km za tu godinu (bar je tako tvrdio). Toliko oko ranih stomaka.

post-2702-14016288879863.jpg

 

Edited by salerokada
Link to comment

mislio sam "ravniji" stomak :)

 

nije mi cilj da smršam. cilj je da unesem aktivnost koju volim u svoj život i da izbegnem GSP.

teretanu aka "smrdekanu" imamo i u firmi ali nisam lud da kročim tamo. toliko bromancea mi zaista ne treba :D

 

danas vozio dete malo po kraju i sve proteklo u redu osim što sam razvio tik da blenem u zadnji točak i povremeno stajem da ispipam gumu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...