Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Razmišljam da ponekad odem na posao bajsom, trasa bi bila bul. Patrijarha Pavla (tram 3), pa na Novi most i dalja NBG, vreme ujutru oko 7i30, popodne povratak oko 16i30. Koliko je to rizičan poduhvat, do sada kada sam vozio bajs, obično sam birao vikend i vreme van rush houra. Razdaljina je oko 11km, a busom kružim skoro sat vremena.

Link to comment

Ne znam taj kraj al mi se cini da to ima veze sa potencijalnom biciklistickom stazom Ada - Rakovica

 

NBGD je laganica za voznju jer svuda vozis biciklistickim stazama i sirokim trotoarima.

 

edit: ono je ipak Patrijarha Dimitrija

 

Saopstenje:
Planiramo da na prvi dan u prolecu 22.03.2015. odrzimo masovnu biciklisticku voznju od ugla Oslobodilaca Rakovice i Patrijarha Dimitrija (tramvajska stanica 21.Maj) do Ade Ciganlije. Vozili bi ulicom Patrijarha Dimitrija pa u nastavku Bulevarom Patrijarha Pavla do petlje Hipodrom i pored Hipodroma na Adu ciganliju.
Cilj ovog dogadjaja je da se skrene paznja na bicikliste koji imaju potrebu da im se izgradi biciklisticka staza na toj deonici.

 

Ne nalazim Patrijarha Pavla na b92 mape

Edited by katamaran
Link to comment

Ne znam taj kraj al mi se cini da to ima veze sa potencijalnom biciklistickom stazom Ada - Rakovica

 

NBGD je laganica za voznju jer svuda vozis biciklistickim stazama i sirokim trotoarima.

 

edit: ono je ipak Patrijarha Dimitrija

Ne nalazim Patrijarha Pavla na b92 mape

To je to ili je ista ulica, ili se nastavljaju jedna na drugu.

 

Drugo pitanje jel probao neko biciklističke naočare sa umetkom za dioptrijska stakla i kako bi to izgledalo sa malo debljim staklima oko -3?

 

http://www.aliexpress.com/item/Hot-RockBros-Polarized-5-Lens-Outdoor-Sports-Hiking-Climb-Bicycle-Cycling-Sun-Glasses-Bike-Sunglasses-TR90/32323423723.html

Link to comment

Odlican je profa. Samo smo se jednom zakacili bas zbog tog kratkog fitilja :)

 

Kad god ja prodjem  pored Stenke ovaj radi. Retko se vracam poosle 16-17h Moguce da relativno brzo posle toga zatvori

 

Koliko znam on je radio u Pirani pa je resio da proba sam. Meni se svidja sto nema radnike (kolko vidim) nego sve radi sam. 

Link to comment

Verovatno ću kod tog Caspera, jer mi je bliže, sećam se 90-ih kad sam kupio bajs, jedino je planet imao firmirane (GT) i te pirane se sećam, uglavnom custom su bili. Trkački su bili misona imenica za kupiti.

Link to comment

mene on nervira jer on i musterije uvek bleje na stazi, pa mora da se koči. barem bi oni kao biciklisti znali da to baš i nije poželjno ponašanje.

 

el guapo - ja obično kad idem za banovo brdo na primer, tamo ka topčideru idem između tramvajskih šina. a inače, u špicu je možda i lakše voziti, jer auti često i stoje, pa možeš bez opasnosti da se voziš pored njih

Link to comment

ja vozim tu cx comp ali je srednji deo skroz celav i to mi prija jer je tise i brze i sama gazna povrsina je mnogo ravnija od te sa slike, voleo bih da mogu da nadjem novu gumu koja ima neki slican profil da bude brza za voznju a da ima tu bocnu saru zbog skretanja

2012_schwalbe_hurricane_mtb_tyre.jpg

 

 

Razmišljam da ponekad odem na posao bajsom, trasa bi bila bul. Patrijarha Pavla (tram 3), pa na Novi most i dalja NBG, vreme ujutru oko 7i30, popodne povratak oko 16i30. Koliko je to rizičan poduhvat, do sada kada sam vozio bajs, obično sam birao vikend i vreme van rush houra. Razdaljina je oko 11km, a busom kružim skoro sat vremena.

 

Nije baš najbolja trasa za vožnju. Tamo gde prolazi 3ka je pust predeo bez pešaka i brzo se vozi. Dosta je i prometno zbog mosta.

Most je isto nezgodan jer na njemu voze ludački brzo.

Mislim da ti ne bi bilo prijatno da se voziš.

Ali, ali! Najbolje je da prođeš tom trasom jednom vikendom da izvidiš situaciju, pa jednom i odeš na posao tako. I posle tih testnih vožnji vidiš da li ti prija da voziš tuda.

 

edit: taman možeš sutra da se priključiš ovom vožnji što ju je neko pre par strana okačio

Edited by salerokada
Link to comment
 

Nije baš najbolja trasa za vožnju. Tamo gde prolazi 3ka je pust predeo bez pešaka i brzo se vozi. Dosta je i prometno zbog mosta.

Most je isto nezgodan jer na njemu voze ludački brzo.

Mislim da ti ne bi bilo prijatno da se voziš.

...

 

+ milion.

vozi se ludački brzo. vidjam tu i tamo po nekog biciklistu ali sam ne bih tuda.

 

nije BG napravljen za biciklistte već za redove automobila u špicu. a u svakom po jedan čovek.

Link to comment

Nije mi bajs spreman, tj nosio bih ga prvo na servis.

Kakva je priča sa tom stazom?

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Ada - Rakovica? Za sada je samo inicijativa ali krecu se stvari polako

 

https://www.facebook.com/Biciklisticka.staza

 

edit:

 

http://maps.google.com/maps/ms?hl=sr&ie=UTF8&msa=0&msid=202405274795694916139.0004a15932d7c8d503fd1&ll=44.788308%2C20.434828&spn=0.009015%2C0.019248&z=16&hc_location=ufi

Edited by katamaran
Link to comment

Glase, jel bilo vožnje juče?

Vreme prohladno, ali kontam odlično za vožnju?

 

Nije, kod mene bilo solidno hladno kada sam ustao plus sam negde pročitao da opet postoji mogućnost kiše i reko da se ne zezam 70km kolima, na kraju. Drugar koji je trebao sa mnom za BG ispalio veče pre (mislim da u svakoj ekipi ima jedan takav minimum <_< ), Velocipede nije mogao, pa mi se nije dalo sam da polazim.

 

Vozila je ta drugarica neku kraću turu, malo se izblatnjavila kaže da je bilo hladnjikavo ali ništa strašno.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...