Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Guma je 1100 (schwalbe cx comp 26x2.0) + 300 unutrasnja + 200 montaza. Za tocak sam popizdeo kad mi je polomio zice al je realno bio mator pa sam nekako progutao. Bezobrazluk priucenog servisera mi je najteze pao u celoj prici al ne isplati mi se da previse pizdim oko toga il da napravim neki belaj

 

Ovako je sve to i bilo planirano za zamenu u skorije vreme al nikako danas :)

 

Da zamenim sam paknove - polomim rucicu kocnice. Idem dole u Kapriolo servis u luci Beograd i u Zorza Klemansoa mi pukne guma. Zamene mi gume u Patrijarha Gavrila - polome mi tocak. Neverovatna kolicina malera

 

Kad mi je majstor u Kapriolo servisu u Resavskoj zamenio tocak provalim da mi ne radi kompjuter kad sam izasao pa sad logicno pretpostavio da je i on otisao :) Srecom samo mi je stavio magnet na kontra stranu tocka.

 

odlicna je ova cx comp. Pred kraj prosle sezone sam je stavio na zadnji tocak kad sam menjao a sad i na prednji kad se vec zezam

 

Schwalbe-CX%20Comp-174.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

rešenje se samo nameće - nauči da stvari popravljaš sam :)

Da sam platio majstoru 300 kinti za stelovanje kocnice ovo se nista ne bi izdesavalo. Krenuo sam da popravljam sam i zanimljivim lancem dogadjaja ostao kraci za 4500

 

@ Gazza 

 

Tako je meni odgovarala prednja celava pa puce danas cim je malo jace naduvana :)

 

Inace nova cx comp je jako brza za voznju. Osetio sam ogromnu razliku kad sam je stavio pozadi umesto neke Rubena kramponjare.I sad je jos lakse za voznju kad je stavljena napred umesto vec procelave rubene.

Edited by katamaran
Link to comment

Gde povoljno i kvalitetno uraditi preventivni servis?

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Patrijarha Gavrila eliminisi u startu. Trebalo bi da decko posle Pirane fino radi i da nije skup

 

Servis se zove Casper.

 

edit:

 

https://www.facebook.com/Casperbgd?fref=ts

 

Kolko se secam uvek ima izlepljene neke povoljne cene za servis. Poslali smo svojevremno nekog sa foruma tamo i bio je zadovoljan :)

Edited by katamaran
Link to comment

eh, pa ne uči se tako što probaš jednom pa odustaneš jer ne ide

inače, imala sam priliku da vidim kako se ti majstori zapošljavaju, i nije ni čudo što ne valjaju. te uslove pod kojima radi ni jedan kršteni majstor ne bi prihvatio

Link to comment

Prosle ili pretprosle godine mi nesto cvileo volan. Sad cu ja to da dotegnem kineskim imbusom... Prokletinja nije bila ravna nego imala neke kugle na krajevima i naravno pukne unutra  :isuse:  Ajde sto sam posle morao da menjam i lulu i taj sraf nego sam se ludo zabavljao dok nisam izvadio stari sa odlomljenim komadom imbusa.

 

Ceo zivot petljam sam al me iskustvo uci da je jeftinije odmah otici u servis. Osim ako nije u pitanju lopovski servis...

 

Usput da pohvalim Kapriolo servis u luci. Dva puta sam bio i oba puta su mi odlicno odradili i ne deru.

 

edit: krenuo danas kod cuvenog Profe u Takovsku i vidim da mu srusena radnja. Sad je negde kod Branka? Tako nesto rece Gaza neki dan.

 

Izgleda nema vise ni Planeta kod 25. maja

Edited by katamaran
Link to comment

Za tocak sam popizdeo kad mi je polomio zice al je realno bio mator pa sam nekako progutao. Bezobrazluk priucenog servisera mi je najteze pao u celoj prici al ne isplati mi se da previse pizdim oko toga il da napravim neki belaj

 

 

Što si menjao ceo točak ako su samo žice bile polomljene? Kako je uspeo da polomi?

Link to comment

Otkud znam kakva je zezancija menjati zice. Tocak je svakako bio planiran za zamenu jer je preteska celicna mrcina pa sam ga nekako prezalio.

 

Veliki majstor nije uspevao da nasteluje kocnicu pa je usput pokidao najmanje jednu zicu. Posle je srgao jos jednu ili dve maltene da mi pokaze kako se lako lomi. Fenomenalan majstor prosto....

 

Al posebno su mi slatki sa slepackim potkradanjem da naplate 300 stelovanje za koje u startu kazu da je 200. Prosle sezone sam im doterao drugi bajk i pogodio za 700-800 kinti da odrade neke sintice. Sutradan mi traze skoro 2000 jer su suvise fini da me puste iz servisa sa nenastelovanim kocnicama. To sto je bajk i dalje setao levo desno i zbog cega je uopste i otisao na servis nikom nista...

 

odvratni lopovi

 

dok su mi menjali gume cuo sam kako se pickaraju sa nekim covekom.

 

edit: izgleda da ce od juna lift na Branku raditi do 22h

Edited by katamaran
Link to comment

Daj malo više detalja o ruti. Generalno, ja sam zainteresovan. Ne bi trebalo da bude kiše, biće oko 14 stepeni, vetar do 3m/s, može da se vozi.

 

Drugarica predložila ovo, ali pošto je dosta od mesta polaska, moraćemo malo da smanjimo, ako se uopšte odlučimo za tu turu. Imamo fore do nedelje da se skontamo.

 

http://ridewithgps.com/routes/7507073

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Kolima verovatno, ima ortak multiplu, pa bi se popakovali.

 

Ali uzmi sve sa rezervom, kako budem dobijao info, prosleđujem, šibni mi mob na pp.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...