Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Jel preporucujete neke sajtove za kupovinu istih?

 

Ja kupio na kupujem prodajem koliko se secam (ili kupindo) ali imas i berzu bicikala, lako ces izguglati. Ovo sam platio 150E

 

tumblr_mlm11558XC1rjssdoo1_1280.jpg

tumblr_mlm11558XC1rjssdoo2_1280.jpg

 

tumblr_mlm11558XC1rjssdoo3_1280.jpgjpg

tumblr_mlm11558XC1rjssdoo4_1280.jpg

Edited by Caligula
Link to comment


jel se meni cini ili su ovi preprodavci bajkova po buvljacima svi kolektivno poludeli sa cenama. bio sam prosli vikend na bubanj potoku i sve sto mi je izgledalo OK kosta 30% vise nego prethodnih sezona. lik mi je za (ruku nas srce ganc) bajk u klasi mog (recimo neka vise srednja klasa, SLX svuda, hidraulicni diskovi, zakljucavanje amortizera) trazio ladno 510e, ja sam moj po secanju platio recimo 320e (i jos nemam MB balonke nego kulturne gume za grad koje mogu da isteram i na makadam). pritom ih ima mali milion i bilo bi logicno da konkurencija malo ubije cenu, ali ne.



Edited by yolo
Link to comment

@Garcija, nece, to je stvar navike. Barem kod mene. Kidali su me dlanovi i podlaktice prvih par nedelja voznje (doope too)

 

Inace amortizer jeste korisna stvar.

Edited by Caligula
Link to comment

@Gazza, to jeste mnogo.

 

Moja prijateljica kupila prosle godine odlican i gotovo nov bajk (hidraulicne kocnice, prednji amortizer, Shimano Deore oprema, opasan ram) za 220E

 

Inace na buvljaku kod okretnice 82ke video prosle nedelje kao nov bajk za 250 (al ce se dogovorimo, dakle spustila bi na 200) koji u prodavnici kosta najmanje duplo vise.

Edited by Caligula
Link to comment

Bol u podlakticama? To nikad nisam imao ..., mozda ti jednostavno ne odgovara polozaj volana (ovo sam lupio na prvu loptu) . Po meni amortizer ima pravi ucinak tek u off road voznjama , dok na nervaninama na putevima i ne stigne da reaguje, tako da tu dobre gume vise imaju uticaj na udobnost.

Edited by Geo
Link to comment

Bol u podlakticama? To nikad nisam imao ..., mozda ti jednostavno ne odgovara polozaj volana (ovo sam lupio na prvu loptu) . Po meni amortizer ima pravi ucinak tek u off road voznjama , dok na nervaninama na putevima i ne stigne da reaguje, tako da tu dobre gume vise imaju uticaj na udobnost.

 

to je i moje iskustvo.

 

meni je veca razlika ako mi malo ispusti guma nego ako otkljucam amortizer (uglavnom vozim zakljucan jer mi je tako bolji osecaj kontrole i manja sansa za preletanje napred u slucaju incidenta sa naglim kocenjem).

 

dobre gume su keva, steta sto se ovde po servisima valja najgori kineski trash. da nisam uz bicikl dobio ovaj aktuelni profil koji je genijalan za asfalt a prolazi i po makadamu, ne bih znao sta propustam.

Link to comment

@Gazza, to jeste mnogo.

 

Moja prijateljica kupila prosle godine odlican i gotovo nov bajk (hidraulicne kocnice, prednji amortizer, Shimano Deore oprema, opasan ram) za 220E

 

Inace na buvljaku kod okretnice 82ke video prosle nedelje kao nov bajk za 250 (al ce se dogovorimo, dakle spustila bi na 200) koji u prodavnici kosta najmanje duplo vise.

Okretnica 82?Munze?
Link to comment

Okretnica 82?Munze?

 

Ma da, jednom video i bilo mi krivo sto sam zurio na posao pa nisam mogao da se cenjkam da kupim zeni.

 

Prodat je verovatno istog dana. Inace na tom (potpuno divljem) buvljaku se retko desi bajs, a jos redje ovako dobar.

Link to comment

to je i moje iskustvo.

 

meni je veca razlika ako mi malo ispusti guma nego ako otkljucam amortizer (uglavnom vozim zakljucan jer mi je tako bolji osecaj kontrole i manja sansa za preletanje napred u slucaju incidenta sa naglim kocenjem).

 

dobre gume su keva, steta sto se ovde po servisima valja najgori kineski trash. da nisam uz bicikl dobio ovaj aktuelni profil koji je genijalan za asfalt a prolazi i po makadamu, ne bih znao sta propustam.

Ja sam narucio od ovih , imaju apsolutno sve od Schwalbe asortimana (dobro neke ekstreme poruce ali brzo stigne) i trazio da mi poslaju u onaj servis kod Vuka , gde su mi odmah  zamenili postojece ...

 

p.s. Cene iz kataloga su dosta jace nego kad narucujes (valjda moraju da stave te jace/zvanicne kao ovlasceni predstavnici )

Edited by Geo
Link to comment

hoće li me prednji amortizer rešiti bola u podlakticama?

Neće. Bol u podlakticama ili ramenima se javlja kada ti je pritisak na rukama preveliki, a uzrok tome je mali ram ili nizak volan. Amortizer će te samo baciti napred još više. Možda da probaš sa dužom lulom ako se ruke ne naviknu.

 

Kod bicikla je super što nijedan deo tela osim dupeta ne trpi veliko opterećenje. Zato su i jedine nuspojave dugovečnih pedalanja šuljevi i havarisana prostata.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...