Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

OTisao do Zemuna, presao borcanski most, pa nasipom do Pancevca, spustio se na kej na Dorcolu, otisao do Ade, obrnuo krug, presao camcem u Blok 70 i nazad do kuce. Malo me je ubio vetar, ali je bila lepa voznja.

Link to comment

U dobrom je stanju staza. Zemljani put sa tragovima tockova koji su kao sine. Nije visoka trava, pa je dobro za voznju. Cini mi se da paralelno sa nasipom ima i regularni put, nisam siguran da li celom duzinom ili ima prekida, tu sam video da ima zemljanih i asfaltiranih deonica.

Link to comment

he, pa mogli smo da se mimoidjemo na nasipu, a mozda i jesmo?

 

nasa danasnja ruta:

 

kalenic - pancevac - nasip ka pancevu sve do racvanja pancevackog puta na stari i novi, pa nazad - krnjaca - nasip u borcaji do kineskog mosta - altina, jaga kod stefana - ugrinovackom i bul mih pupina preko brankovog mosta - sladoled kod saporea - kalenic.

 

nemam brojac ali mi se cini da je oko 42km po google mapi, od toga veci deo po nasipu, dakle ukljucena kompleta masaza tela truckanjem

 

prelaz preko pancevca je grozan ali se da izvesti, potpuno je postapokalipticni i pejzaz i ponasanje ljudi, svi voze 150 preko mosta a pesacka staza je u raspadu.

 

sve bilo perfektno, ne racunajuci sto sam odrao potkolenicu na glupost, izmedju krnjace i borcaje rupa na trotoaru, kasno sam je video i pokusao sam da skocim sa sve dizanjem bajka, no mi je okliznula noga sa pedale i zviznuo sam se. nije bolelo strasno.

 

sto niste rekli da je pogled sa nasipa ka pancevu totalni true detective fazon. moja zena je odlepila totalno a i meni je bilo strava generalno, prosto je neverovatno da se na 20 min bajkom od centra grada nalazi ovakav krajolik. 

 

da li neko slucajno zna sta je bila ova kuca na trecoj slici dole? videli smo istu ovakvu kucu simetricno u odnosu na pancevac na drugoj strani nasipa u borci. kapiram da je danas to privatno vlasnistvo ali s obzirom da postoje istovetne dve kuce na nekih 15km razdaljine, na istoj poziciji na nasipu, sa istovetnom okucnicom (pa cak i sa slicnim kosnicama na oba mesta), verujem da postoji neka zajednicka istorija. jab tu ako ne ziveo ono imao na stend baju za prolecni i jesenji zivot.

 

10409023_10152847372002643_5496895287369

 

10424229_10152847378177643_3990638008320

 

10424229_10152847378172643_2250118668323

 

10409023_10152847372007643_8861404768015

 

10409023_10152847372022643_3941559716518

 

10409023_10152847372017643_6109757527291

Link to comment

Uh dobre slike , slican pejzas je i kada se krene na drugu stranu prema Pancevu. Sto se tice kucica , predpostavljam da su tu ziveli "cuvari" nasipa ...

Link to comment

@geo: fotke i jesu sa strane nasipa ka pancevu.


 


@kaligula:  nama je to bila prva impresija, da u vodi nema nikoga. nijedan camac, nikakva ljudska aktivnost. da se ovako nesto nalazi na 5km od centra bilo koje evropske metropole, kapiram da bi imao freakove koji u limenim koritima ili slicnim camcima naokolo pokusavaju da se bave necim kreativnim, gledanjem ptica, fotografisanjem, bilo cime. umesto toga. videli smo jednog uzaludnog pecarosa i jednog dedu sa troje unucica koji su polegali na nasipu dok je deda zvizdukanjem pokusavao da privuce neke ptice. a svasta se vidi, nama iznad glave proleteo zdral koji je nosio povecu beolousku kao uskrsnji rucak.... mislim sa jedne strane je lepo sto je pusto i netaknuto, ne racunajuci poneku plasticnu flasu zaostalu na obali od proslog leta, sa druge strane tuzno je sto je takav sumanut resurs potpuno neiskoriscen, nismo sreli na tih 20km nasipa levo desno sveukupno 3 biciklista. u bilo kojoj civilizaciji ovako nesto bi zatvorilo 80% teretana u krugu od 20kg, imao bi upraznjivace x vrsta aerobnih sportova na nasipu.

Edited by yolo
Link to comment

Bas bedak za taj raspali pancevac. Preko je fenomenalno za voznju al mi se nikako ne ide preko mosta.

 

Jednom cu da ubacim biciklu u bus kad naidje praznjikav.

 

Sto me podseti...

 

Skoro sam gledao nesto americko i ako sam dobro video u pozadini je prosao gradski autobus sa nekom platformom za bicikle ispred. Moguce da je San Francisko u pitanju.

 

edit: nisam sanjao :)

 

https://www.google.com/search?q=bus+bicycle+rack&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pMgqVa6dAsKxsAG8soDQAg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=513

Edited by katamaran
Link to comment

 

@geo: fotke i jesu sa strane nasipa ka pancevu.

 

@kaligula:  nama je to bila prva impresija, da u vodi nema nikoga. nijedan camac, nikakva ljudska aktivnost. da se ovako nesto nalazi na 5km od centra bilo koje evropske metropole, kapiram da bi imao freakove koji u limenim koritima ili slicnim camcima naokolo pokusavaju da se bave necim kreativnim, gledanjem ptica, fotografisanjem, bilo cime. umesto toga. videli smo jednog uzaludnog pecarosa i jednog dedu sa troje unucica koji su polegali na nasipu dok je deda zvizdukanjem pokusavao da privuce neke ptice. a svasta se vidi, nama iznad glave proleteo zdral koji je nosio povecu beolousku kao uskrsnji rucak.... mislim sa jedne strane je lepo sto je pusto i netaknuto, ne racunajuci poneku plasticnu flasu zaostalu na obali od proslog leta, sa druge strane tuzno je sto je takav sumanut resurs potpuno neiskoriscen, nismo sreli na tih 20km nasipa levo desno sveukupno 3 biciklista. u bilo kojoj civilizaciji ovako nesto bi zatvorilo 80% teretana u krugu od 20kg, imao bi upraznjivace x vrsta aerobnih sportova na nasipu.

 

 

Cuti bre ne prizivaj. Jos fali da postane rekreativna oaza izletiste. Ljudi u Srbiji zaseru sve.

 

Meni se ovako netaknuto vise dopada, samo jos da pronadjem osam sati i par rolni filma koje cu da potrosim tamo.

Link to comment

Bas bedak za taj raspali pancevac. Preko je fenomenalno za voznju al mi se nikako ne ide preko mosta.

 

Jednom cu da ubacim biciklu u bus kad naidje praznjikav.

 

Sto me podseti...

 

Skoro sam gledao nesto americko i ako sam dobro video u pozadini je prosao gradski autobus sa nekom platformom za bicikle ispred. Moguce da je San Francisko u pitanju.

 

edit: nisam sanjao :)

 

https://www.google.com/search?q=bus+bicycle+rack&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pMgqVa6dAsKxsAG8soDQAg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=513

Ma nece ti se nista desiti ako vozis preko njega (pesackom stazom) nekim normalnim tempom, trebalo bi naravno da se uredi da bude udobnija voznja ali glupo je ne voziti do rekonstrukcije ...

Link to comment

Probacu jednom pa nek ide zivot. Jel bolja pesacka staza levo ili desno od pruge?

 

edit: malo usko za moj ukus al ne deluje onako izrovareno kao sto pricaju

https://www.google.com/maps/place/Pan%C4%8Deva%C4%8Dki+most/@44.828189,20.49202,3a,42.3y,20.92h,71.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1spd2iH7U8QoQ1Aa3JUG1phA!2e0!4m2!3m1!1s0x475a7add13366bf3:0x8fc86a0ea16cae79

 

valjda su ovo najproblematicniji momenti

https://www.google.com/maps/@44.824186,20.491309,3a,52.7y,133.39h,64.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1swABlqAY3m1SA8A7euGBOQQ!2e0

 

predjoh ga gugl mapsom. Prvi korak u suocavanju sa strahom :)

Edited by katamaran
Link to comment

...

 

Skoro sam gledao nesto americko i ako sam dobro video u pozadini je prosao gradski autobus sa nekom platformom za bicikle ispred. Moguce da je San Francisko u pitanju.

...

 

ja bio u San Francisku. Imaju rekove za bajseve napred na busevima i trolama. vozač mirno sačeka da postaviš bajs i skineš ga kad siđeš.

u podzemnoj udjes sa bajsom i ima obelezeno mesto u vagonu (sa strane) za bajs.

 

ako vozač udari biciklistu preti im robija tako da su svi ultra pažljivi prema biciklistima.

Link to comment

150

 

 

Evo Garcia ti lepo reche. Kupi polovan za 150 koji nov kosta 600+ ulozi jos 30E u kompletni remont i imas opasan bajk

 

Jel preporucujete neke sajtove za kupovinu istih?

Link to comment

Probacu jednom pa nek ide zivot. Jel bolja pesacka staza levo ili desno od pruge?

 

edit: malo usko za moj ukus al ne deluje onako izrovareno kao sto pricaju

https://www.google.com/maps/place/Pan%C4%8Deva%C4%8Dki+most/@44.828189,20.49202,3a,42.3y,20.92h,71.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1spd2iH7U8QoQ1Aa3JUG1phA!2e0!4m2!3m1!1s0x475a7add13366bf3:0x8fc86a0ea16cae79

 

valjda su ovo najproblematicniji momenti

https://www.google.com/maps/@44.824186,20.491309,3a,52.7y,133.39h,64.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1swABlqAY3m1SA8A7euGBOQQ!2e0

 

predjoh ga gugl mapsom. Prvi korak u suocavanju sa strahom :)

Da malkice je uza nego na Brankovom ali zato kao sto mozes da vidis nema zive duse na istoj. Prvi deo jeste katastrofalan(Ruanda da nam pozavidi :isuse: ) ali uz laganu voznju i mtb, da se izvozati (bolje to nego da me zanose one PA kamijondzije na kolovozu)

 

@Garcia

Sto ti nisi uradio tu kombinaciju sa bajsom ? Po meni najbolje resenje ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...