Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

uvek imam trip da ce mi neko otvoriti vrata pred nosom

uh da, ili da će krenuti da se iznenada isparkirava ispred mene (btw zato mrzuckam sve one parkirane sa blago zakrenutim točkovima, nikad nisam sigurna da možda nisu upravo krenuli da se isparkiravaju)

Link to comment

Kamiondzija nije mogao da ga vidi. A Kinezi su cuveni po tome da ih boli dupe za sve okolo. Bio je neki grozan video pre par godina kad je mali milion ljudi prosao a da nije pomogao. Unapred molim da se taj video ne postavlja ovde btw

kako bre nije mogao da ga vidi kad ga je pokosio?

Link to comment

Prilicnom sam siguran da kamiondizja blage veze nije imao da se ovaj uopste mota okolo. Dosao mu je kroz blind spot i izleteo pravo ispred njega. Ko zna da li je i posle provalio da je presao preko njega.

 

Ne mozes da reagujes na nesto cega nisi svestan.

Edited by katamaran
Link to comment

aman, kako mislis da nije primetio da je presao preko njega?

onda ne bi smeo da bude kamiondzija, ako mu takve stvari promicu.

ja bih svakako stao da sam na njegovom mestu da vidim sta je sa ovim na bajsu, ali okej, svakom svoje :)

Link to comment

Proglasili su vozaca kamiona krivim

 

Chinese traffic police say the driver of the truck was to blame for the crash, as he failed to notice the cyclist in his blind spot as he turned right.

 

Samo ne kazu kako je mogao da provali lika koji kao da se trudi da ostane neprimecen. Sve i da je presao na suvozacevo mesto pre skretanja desno i pogledao kroz prozor ovaj bi se zavukao za vreme skretanja.

 

edit: tekst i video koji jako lepo pojasnjavaju problematiku edit: ovde je sve kontra zato sto je u Engleskoj volan na desnoj strani.

 

http://www.pressonline.rs/plus/zanimljivosti/292445/video-neverovatno-pogledajte-koliki-je-mrtvi-ugao-kod-kamiona.html

 

edit 2: I ovde ima malo pri kraju o ovakvim situacijama (02:23)

 

Edited by katamaran
Link to comment

živ je topic, umro nije..nema odmora, dok traja.. blaga zima. Lepi sunčani, malo hladniji dani, tako da Hjortron, ako se sad osečaš zdravo, prepuručujem kapu, šal i rukavice ;-) I kod mene su rukavice, sa prstima:), a kod spustova i podkapa obavezani dio opreme. I ovaj vikend se igralo ninđe..ne kornjače, jer osim kacige ne nosim drugog oklopa. Doduše nije bilo spustova sa Krvavca, nego sa brdašca manjeg, 3. ranga. I brzine nisu bile u "bajinem" rangu, nego u rangu dozvoljenog ;) u Sloveniji može biti brzina izven naselja =<90. :P Njegova vožnja je bila veoma hrabra, ali primerena samom putu, a preticanje...ne znam kako vi vozite kolima(ja ne vozim), ali biciklom kod spustova uvek lako sustižem, ja jih nazivam, vikend vozače, i ti kad vide da se "zalepiš" izza njega, iz mog iskustva, u najviše primera, te puste/naprave mesta da prođeš
 

Link to comment

jos jedan divan dan za bajs. stvarno ne razumem ljude koji su prestali da voze. nikakva posebna oprema koja se razlikuje od onoga u cemu bi inace hodao ti ne treba. danas ne trebaju ni rukavice sem ako bas ne odocnite sa vracanjem u sitne sate kada ce temperatura pasti na 5-6C (a i to se da preziveti).

Link to comment

hehe živ je kr en, pobego nije :P

 

Hjortron, ako se sad osečaš zdravo, prepuručujem kapu, šal i rukavice ;-)
 

skoro zdravo :)

a i duva neki gadan vetar, tako da ipak neću sada

inače zimi uvek kapa, šal i rukavice ;-)

 

btw ja kad se spuštam niz planinu non-stop držim kočnicu :D (i bila sam masivno zezana zbog toga)

 

stvarno ne razumem ljude koji su prestali da voze. nikakva posebna oprema koja se razlikuje od onoga u cemu bi inace hodao ti ne treba.

+1010

Link to comment

ja vozio proslu nedelju do posla,I ok je skroz.samo sam svratio da pazarim rukavice I neku kapu.

 

uzo sam I spec.henge sediste, tako da sad mogu da vozim do snega...

Link to comment

Ja razmisljam da stavim zimske gume na bajk. Vec sam imao par proklizavanja po mokrom. Trenutno su neke koje imaju onaj gazni deo relativno ravan, znaci nisu ove MB balonke (mrzim da vozim na to). Realno mi treba malo jaci profil s kojim cu imati veci osecaj bezbednosti pre svega po klizavoj podlozi i vlaznom. Jel ovo besmisleno razmisljanje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...