Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ma , ok ... Onaj moj gore post je vise bio oko kilometraze koliko je to relativna stvar ... Posto objektivno nemam puno licnih primera ,moarao sam kao drugi primer da uzmem Vincu ... Naravno da ona nije bila klasicno trkanje i da je sve bilo korektno , ali mene je ona stvarno mnogo vise izmorila ...

Link to comment

Ma , ok ... Onaj moj gore post je vise bio oko kilometraze koliko je to relativna stvar ... Posto objektivno nemam puno licnih primera ,moarao sam kao drugi primer da uzmem Vincu ... Naravno da ona nije bila klasicno trkanje i da je sve bilo korektno , ali mene je ona stvarno mnogo vise izmorila ...

 

Druže, nemoj da misliš da si jedini. Mi smo kao što rekoh tada u Bataji seli u bus zbog mrklog mraka, ali su butine vrištale od onih uspona... Msm, nisi jedini koji se umara i kome nekad vožnja ili deo vožnje padne teško, ne brini. :) Ono penjanje iz Vinče kada smo išli do glavnog puta je samo da popizdiš i ništa više, al taj umor je samo plus za svaku vožnju. Granice i kondicije i snage se pomeraju uz maksimalna opterećenja, zato valja malo sa vremena na vreme i to ;)

 

Edit: primera radi, bio sam duplo umorniji nego kada smo išli u Rumuniju, a prešli smo 50ak km više tamo. Pri tom, kada smo stigli, bio sam u fazonu daj još 50, 100, daj! 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Slazem se naravno sa ovim sto si napisao ... Ja sam i posle Vince bio najveci inicijator nekih novih nasih voznja ,tako da je sve ok i stvarno se radujem nekoj novoj prilici da opet vozimo ...

Edited by Geo
Link to comment

Ako sam ja izdrzao bez problema (91km u mom slucaju), moze bilo ko. Vozilo se od 8:30, do 19:30. Po ravnom se islo 25-30, po pesku 7-8, po nasipu 15ak, a po buvljaku -1,4 km/h. U vozu sam pokidao, mislim da sam jurio bar 60 na sat

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Bila je dobra vožnja juče.

Krenuo sam malo posle 8h u susret Geu i nbg4everu, do pančevačkog mosta prešao oko 23 km. Od mosta smo krenuli nasipom ka Pančevu.
U početku je nasip poprilično zarastao u travu, kasnije je u nešto boljem stanju, sa delovima koji su manje ili više travnati. S nasipa smo sišli kad smo prošli ispod novog puta za PA i uključili na stari put koji je bio skoro bez saobraćaja, jer je most zatvoren.
Prešli smo preko mosta gde je pešacima i biciklistima "nezvanično" dozvoljen prelaz. Otišli smo na buvljak, tamo ogromna gužva, nema čega nema, provlačili se kroz guzvu koliko smo mogli s biciklovima.
Nakon toga krenuli ka industrijskoj zoni, a zatim ka nasipu. Nisam išao par godina putem ka nasipu, mislio sam da ima samo par stotina metara od puta do nasipa, međutim bilo je bar 2 km i to čistog peska. Točkovi propadali u pesak, nema kočenja, a bicikl klizi i pleše po pesku. Nije bilo padanja, ali je bilo ozbiljnih zanošenja i skakanja s bicikla :)
Nasip ka Ivanovu u mnogo boljem stanju nego onaj od BG ka Pančevu, kombinacija zemljanog puta, tucanika, uglavnom ravan, na par mesta u lošijem stanju. Spustili se na Dunav u vikend naselju Milje i drugi put ispred Ivanova na mestu gde skela vozi za Ritopek.
U Ivanovu napravili pauzu za pivo, sok i čokoladice. :) Nakon pauze asfaltom preko Omoljice, Starčeva stigli nazad u Pančevo, ručali na Tamišu, pa nazad preko mosta u izgradnji do pančevačkog mosta. Stigli oko 18:30. Tačno 100km vožnje.


 

Link to comment

Meni su najjace te voznje po nasipu ... pored reka i priobalja , asfalt posle duzeg vremena ume da bude malo dosadan ... Tako da cu u narednom periodu vise praktikovati te off-road nasipske ture :)

Link to comment

A do Vinče je bila maaaalo veća grupa, nisam imao utisak da smo se nešto puno razdvajali, rekao bih u nekim granicama normale za toliki broj ljudi...

 

+1

 

 

Naravno da ona nije bila klasicno trkanje i da je sve bilo korektno , ali mene je ona stvarno mnogo vise izmorila ...

Geo, ono je bila klasična vožnja veće grupe frekventnim putem. Em što je grupa veća, pa se izdvoje manje grupice koje voze svoj tempo, em što frekventnim putem ne možeš da voziš u većoj grupi. Osim da se vozi jedan iza drugog, ali i tada se grupa razvuče.

Ti si se u Vinči izmorio jer nisi navikao na brdo. Ozbiljno ti savetujem da povremeno odvezeš do Zvezdarske šume da bi se navikavao na brda.

Kao što si video malo brda mnogo više umara nego mnogo ravnice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...