Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Stigao sam danas u Beograd posle vise od 24 sata puta i nema sanse da ustanem do 9. Ako bi bilo dosta kasnije mogao bih da se pridruzim, ali cu najverovatnije propustiti ovaj put.

Link to comment

Glavni problem je što ću leći oko 4, 5. Radim, a weekend je, a weekendom zaglavim uvek bez izuzetka, pri tom moram posle zatvaranja da ostanem i sredim jednu mašinu liku kome sam je prodao, a ne ustaje mi se posle 3, 4 sata sna da vozim bike. :( Mada sam spavao 2 sata kada smo išli u Temišvar, 6-8. 

 

A malo me plaši i ova priča oko vetra, kiše i tih čuda. Tj instikt mi kaže da vreme neće biti kao prošli put. A pri tom, ima tu još nekih manjijeh razloga. 

Stoga, ispaljujem mučki i sa leđa. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Stigao sam danas u Beograd posle vise od 24 sata puta i nema sanse da ustanem do 9. Ako bi bilo dosta kasnije mogao bih da se pridruzim, ali cu najverovatnije propustiti ovaj put.

U devet smo mi vec po Saletovoj novom planu na nasipu sa druge strane reke ...   :lolol:

 

Sledeci vikend kazu bice jos lepsi (24c), ko zna mozda se opet nesto organizujemo ...

Link to comment

Vožnja luda i nezaboravna. Uplašio sam se da će mi najavljenih 78 km biti predugačko jer neću stići da se vratim kući na vreme.

A onda se desilo da sam umesto 78 prešao skoro 100km.

 

Nakon što me je Geo sačekao kada sam kretao na vožnju i obavestio da se odustaje zbog problema koji su imali dva učesnika bilo mi je bezveze da odustajem od svega pa sam mislio da bar odem do tog Buvljaka i prošetam se tamo malo, a onda krenem kući.

Ne lezi vraže...

Kako sam prešao most i sišao na nasip u daljini vidim neku crnu tačkicu kako se kreće nasipom od čega sam pomislio da je džoger. Ali, vozim ja nasipom a tačkica nikako da bude bliža. Vozim i daje, ništa. Tu sam shvatio da je u pitanju biciklista pa sam požurio da vidim o kome je reč. Možda čovek ima nešto zanimljivo u planu.

Sam nasim mi se nije preterano dojmio. Dosta je zarastao. Može da se vozi, ali sam više gledao u put nego što sam mogao da razgledam. 

A ima se šta razgledati. Prizori su pravi jesenji. Mirna voda (žabokrečina :)), sa drvećem i panjevima koji vire i pticama koje se vrmaju po toj močvari. Video sam par labudova u tom delu.

Negde usput uspem da stignem onu crnu tačkicu koja se pretvori u biciklistu. Pozdravimo se nas dvojica. Pita on mene dokle ću - Pančevo. Ti? - Ja idem uzvodno Tamišem do Zrenjaninca, pa tamo prelazim ka Dunavu. (!!!) - Koliko to ima vožnje? - Oko 88km. - Hmmm... Ipak, mi je mnogo. Moram da budem kod kuće do 15h. - Hajde sa mnom do Opova, pa se vrati Zrenjanincem. - Dobra ideja!

I tako se moj put do buljvaka prtvori u Tamišku avanturu. Lik je prvi put išao tuda, pa nije ni znao u kakvom stanju je nasip i da li može da se prođe tuda. Krenusmo mi u nepoznato.

A nasip je, pa... svakakav. Bilo je finih delova gde je moglo baš lepo da se vozi. Ali, bilo je i gadnih delova, zaraslih u travu i potpuno neravnih. Usput je potpuna divljina i srećete samo ptice, miševe i žabe. Mi smo imali sreću i da vidimo jednog zeca, mada nisam siguran da li je bio domaći ili divlji jer je u blizini bila neka kućica.

Prizori su pravi vojvođanski. Mene su nekako najviše podsećali na "Salaš u malom ritu". Inače ne volim da vozim Vojvodinom jer je sve ravno i usput gledaš samo njive, ali nasip je nešto potpuno drugačije.

Usput smo se lepo ispričali, a ispostavilo se da je lik amaterski ronilac, pa je spašavao ljude u Obrenovcu. Kaže da je tamo bio haos i da nije postojao nikakav lanac komande i da su oni radili najviše uz pomoć Radio amatera.

Od saputnika sam se odvojio blizu Čente, gde se nasip i Zrenjaninac i krenuo u ono što sam mislio da će biti rutinski povratak kući.

Tu smo bili na 50 km i mislio sam da do kuće imam 40 km. Nisam bio nimalo umoran, i verovao sam da mogu lagano da se vratim kući.

No, vetar nije mislio to isto.

Kako sam krenuo zaustavio me jak čeoni vetar. Iako sam se zaista trudio nisam mogao ići brže od 20-21 km/h.

Tu sam skontao da me čeka paklenih dva sata povratka.

Posle 20km i sat vremena vožnje već je pozadina počela da me boli, bio sam ostao bez vode i nervirali su me vetar i dosadni zrenjaninac pa sam iskoristio priliku da u Kovilovu skrenem ka kineskom mostu. Znao sam da prodiužavam put, ali sam se nadao da ću kod Dunavskog nasipa bar malo biti zaštićeniji od vetra.

Tu sam i napravio odmor (druri na celom putu) gde sam se okrepio i popunio rezerve i krenuo dalje.

Zanimljiv detalj kod kineskog mosta. Kako sam prilazio video sam toje ljudi kako voze bajseve na mostu! Nisu mi delovali kao neko ko tamo radi, pre kao neki hipsteri. Ali, kada sam pitao radnika obezbeđenja, kada će moći da se most prelazi bajsom rekao je "kada most bude bio otvoren".

Na nasipu situacija sa vetrom nije bila ni malo bolja, ali je situacija sa putem bila lošija, pa umesto da ubrzam ja sam usporio.

Tu sam izgubio dosta vremena, pa sam umesto planiranim 15h, kući stigao tek u 15.45h

Ne moram da pričam kako me je žena dočekala :(

Na kraju sam izašao na 98km i 5 i po sati vožnje.

 

Ruta koju sam prošao

 

Kada sam prošao ceo put pala mi je na pamet ideja kakva tura bi mogla tu da se napravi, da ne bude predugačko a da bude zanimljivo.

Možda bi vi to mogli da vozite sledeće nedeje jer sam ja fasovao zabranu vožnje bajsa do daljnjeg.

 

Skraćena tura Tamiš - Dunav

Link to comment

Problem sam ja imao sa bolesnim bebcem i Velo sa nekim zescim trovanjem ... Nbgd je samo obavesten da nas dvojica moramo da odustanemo i predpostavio je da se nece uopste ici , odnosno predlozeno mu je da se ide sledeci vikend koji bi trebao da bude vremenski jos lepsi ...

Super sto si ipak izvozao po ovom lepom jesenjem danu neku novu turu , jedino jebe tih 45 minuta zakasnjeja (sva sreca moja z. ne cita ovaj forum :) ) ....

 

p.s. Nisi se pohvalio za novi dres :)

 

edit: Svidja mi se ova skracena turica Tamis-Dunav  :thumbsup:

Edited by Geo
Link to comment

Dres je lepo poslužio. Prvih sat vremena sam ipak vozio u jakni jer je bilo hladno.

Posle toga sve vreme dres. Nisam se skoro uopšte oznojio, tj. verovatno jesam, ali je sve izvetrilo kroz dres. A ni vetar mi nije smetao.

 

Ako se odlučite za Tamiš-Dunav obavezno ponesite neki GPS da bi znali gde da skrenete sa Tamiškog nasipa. Tamo je potpuna divljina i nemate ništa po čemu bi se orjentisali. Ja sam npr. od skretanja za Sefkerim mislio da je to skretanje za Opovo.

Link to comment

Stvarno je voznja u 21:30 , zato  sto je pomracenje meseca nocas (valjda u 23) ... Inace veceras bi mesec trebao da bude one narandzaste boje ...

Sve u svemu dolazim a mislim da ce i Delija 67  , ako jos neko bude bio raspolozen za ovu nocnu voznjicu gradom , vidimo se tamo ...

Link to comment

kakav pakleni smrad kod starog zel mosta. Vqljda se povukla Sava pa kanalizacija ostala na donjem keju sto je bio potopljen do skoro. Sad sedim kod pirane i psihicki se pripremam za novi prolazak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...