Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Nisam bio na ovoj adi,  ona je zaštićena kao prirodno dobro, nije nikakvo izletište ili nešto slično...  Put nije prometan (nema teretnog saobraćaja, a nedeljom bi trebalo da je malo i putničkog). Jedina malo prometnija deonica je izlaz Pančeva ka industrijskoj zoni (put ka nasipu), ali nije ni tu ništa strašno.

 

Vetar može da bude problem, po sadašnjim procenama oko 4-6 m/s i to jugoistočni, koji u južnom Banatu zna da bude gadan kad krene da duva... W2U čak prognozira i par kapi kiše za nedelju... RHMZ kaže oblačno, ali suvo... Ne znam, kako se dogovorimo

Edited by Velocipede
Link to comment

Pa dobro, koji ludak je procenio da je ova trasa kraca od Bojcinske!?!

Ja sam najduze vozio do sada 70ak kilometara, ali valjda cu izdrzati i ovo. Koliko sam skapirao, bice nekoliko pauza.

Valjda nas vetar nece ubiti

 

*u stvari, sad vidim da je ovo stara trasa and then some :D

Link to comment

Nisam ja ništa procenjivao... Nisam ni tvrdio da je kraća trasa, bio je predlog da se ide do Pančeva i buvljaka, Sale je pitao da li ima nešto interesantno u blizini i ja predložio ovu rutu. Meni odgovara bilo koja tura, može i Bojčinska.

Link to comment

Ma do Panceva i nazad je tridesetak kilometara ,za  ovaj produzetak cemo u hodu da se dogovorimo u zavisnosti od vremena (vetra) i koliko smo raspolozeni za dalje ...

Odmaracemo normalno , nema trkanja kao sto je Sale prosli put jurio semafore po Bulevaru da ne zatvore  :P  Znaci totalno opusteno, da uzivamo  u voznji a ne da da se dokazujemo ko koliko moze da razvije  :D

 

@NBGD

Jel znas da dodjes barem do Aleksandra Nevskog crkve (prve beogradske gimnazije) ?

@Velo

Odakle ti dolazis ?

Edited by Geo
Link to comment

Stavicemo svi u potpis "Dogodine u Berlinu" ... 

obavezno :)

 

 

inače pređoh nekih 40-45km za oko 3h (plus mala pauza da pojedem tortu od marcipana i popijem kafu), prošla sam kroz super delove grada uključujući i jedan veeeeliki park (šumu?) koji miriše na borovinu i jedno genijalno veliko jezero sa puno jedrilica

 

a uspela sam čak i da vrlo malo izađem iz grada :D, mada tamo i nije bilo nešto pa sam se odmah vratila

 

inače super je i što možeš biciklom u gradski voz (i u metro mada to retko koristim), pa nema problema ako se smoriš ili se preceniš, ili hoćeš da obiđeš neki deo grada koji je baš daleko

Edited by Hjortron
Link to comment

inače sreća vaša što nije bilo ni foruma ni fejsbuka dok sam živela u Švajcarskoj, ne biste mogli da živite od mojih hajkačkih™ i biciklističkih izveštaja bogatih između ostalog i pređenim razdaljinama i dostignutim nadmorskim visinama :D

Link to comment

Odmaracemo normalno , nema trkanja kao sto je Sale prosli put jurio semafore po Bulevaru da ne zatvore  :P  

Jurio brzinom ne većom od 25km/h   :thumbd:

Uf, kada te poteram ja na Avalu i 15km/h će ti biti jurcanje.

 

Podržavam dužinu ture, a budući da je Glas (mučki) odustao ja bih apelovao da se krene ranije. Jer, skoro 80km mu dođe bar 4 sata vožnje, tu će uglaviti pauze, korzo na Buvljaku, pa ćemo ostati sigurno 7 sati, ako ne i duže. Zato predlažem da se kreće iz Geografove nulte tačke u 09h.

Link to comment

Daj Glas ne zezaj ima maksimalno jos jedan lep vikend u sezoni i ti to neces da iskoristis ... Sto se mene tice moze i u 9h ali nas dvojica smo najmanji problem posto nam je blizu start, pitanje je kada dolazi voz Velu i Nbgd bi morao dobro da urani ;)

 

@Hjortron 

Super ti je bila voznjica , po Nemackoj je to svarno uzivanje jer se gradke vlasti bas trude da ucine maksimaan komfor biciklistima i ostalim rekreativcima ...

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...