Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Sale za sada samo kibicuje. U principu planiram da se pridružim, ali se ne bih izjašnjavao do četvrtka, petka. I ja bih pre u nedelju. Ruta nije bitna, mada bi bilo lepo da se kreće nešto ranije. Znam da ne odgovara Glasu, ali šta da se radi :(

 

Velosipede, ako bi išli ka Pančevu jel' imaš neku interesantnu rutu ili bi se išlo samo do buvljaka? Mislim, ok je da se svrati do buvljaka, ali bih ja još nešto obišao.

Kada sam išao do Kovina, lik koji je vodio nas je odeo i do neke kafane na reci, tamo negde kod Starčeva. Ako znaš gde je to, možda možemo bar do tamo.

 

Uglavnom svima odgovara nedelja, pa onda da planiramo za nedelju. Možda u petak da vidimo ko može i gde idemo.

 

Stari put za Pančevo je zatvoren, jer su radovi na mostu na Tamišu na ulazu u grad. Ne znam da li je most prohodan za bicikliste. Pretpostavljam da zavisi od toga u kojoj fazi su radovi i da li uopšte žele da propuste nekog kroz gradilište. Nedeljom ne bi trebalo da je opterećen ni novi put za Pančevo (ima dve trake u kompletnoj dužini), pa nije strašno stići i ovom obilaznicom do grada.

 

Što se interesantne rute tiče, ne znam ništa zanimljivo, a da je na par km od Pančeva. Zanimljive bi bile duže ture, nasipom ka Kovinu ili ka Deliblatskoj peščari... 

 

Postoji jedan problem u vezi sa posetom buvljaku... To nije uređena pijaca u smisli tezgi ili nečeg sličnog, a zna da bude gužva i nije moguće gurati bicikl, a ne volim da ga ostavljam bez nadzora. Možda bismo ipak  mogli nekako da se organizujemo...

 

Što se kafana tiče, ima par na keju na Tamišu u samom gradu (udruženja ribolovaca, klasični restorani, ...) gde može da se popije pivo i/ili jede riblja čorba i još ponešto :) . Tu je i jedan zanimljiv restoran("Šajka"). Zanimljiv,  jer se nalazi na suprotnoj strani reke od grada, ali ima čamac koji prevozi goste preko. Nisam bio odavno tamo...

 

Starčevo nema reku, ima neki kanal, a ne znam da tamo postoji neka kafana (da je blizu vode). Možda je na nekom drugom mestu ili ja ne znam za to. Daj ako imaš neke detalje, pa da probam da nađem.  U Starčevu postoji arheološko nalazište i planirana je izgradnja nekog turističko-arheološkog kompleksa, ali ne znam da li je nešto napravljeno (nastavak prošle ture iz Vinče :))...

 

Možda bismo mogli nasipom od industrijske zone u PA do Ivanova (nadam se da je u OK stanju, ne garantujem :)), ima malo manje od 20km, pa nazad do grada asfaltom, ako Geu nije predaleko.  Naravno, uz pauzu za pivo i/ili neku hranu...

 

Ima par godina kako ne vozim tim stazama, pa ne znam da li je nešto promenjeno i da li sve izgleda kao što je nekad bilo...

Link to comment

Jel možeš da proveriš da li je most na starom putu prohodan? Ako je prohodan za pešake prohodan je i za bajseve.

 

Gledam sada po Google Earth-u i baš mi nije jasno gde smo mi to bili. Izgleda da je to bila Pančevačka luka.

Gledam i nasip i deluje zanimljivo. Možda bi moglo tamo.

A kroz buvljak se valjda može provlačiti lagano? Guraš bajs pored sebe i krećeš se lagano? Ako uopšte budemo skretali tamo? Geo je pominjao da ga interesuju stari stripovi? Ima li toga da se nađe? Jer ako bi išli i ja bih pogledao to isto. Ne verujem da bi me interesovale osale stvari.

Link to comment

A kroz buvljak se valjda može provlačiti lagano? Guraš bajs pored sebe i krećeš se lagano? Ako uopšte budemo skretali tamo? Geo je pominjao da ga interesuju stari stripovi? Ima li toga da se nađe? Jer ako bi išli i ja bih pogledao to isto. Ne verujem da bi me interesovale osale stvari.

 

TV Pančevo o buvljaku

 

Što se stripova tice, ne znam da li ih sad ima... Ja sam tamo kupovao knjige, ponekad neki alat, ali nisam bio odavno.

 

Probaću da proverim za most

Link to comment
 

Ja se prijavljujem za nedelju.

 

Svaka cast komsija , nisam ni sumnjao u tebe ;)

 

 

Sad mozemo polako da se dogovarama , odakle da krenemo i u koliko sati ... Moj neki predlog recimo Nedelja 10h u ovom parkicu u Djure Djakovica (Venizelosova) ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

edit:Naravno ovi sto dolaze iz Autrougarske mogu se naci na nekom drugom mestu a Sale i ja bi cekali ovde , posto je to neka ruta do mosta  sa manje saobracaja ... Sta se dogadja sa Delijom ?

mapppa.jpg

sira mapa.jpg

Edited by Geo
Link to comment

blago vama :)

 

lepo se provedite za vikend

 

a ja odoh sad malo da projezdim bespućima Berlina...

 

bwt mogli biste nekad da dođete pa da zajedno ovde negde vozimo :)

ima super tura, skoro sve je ravno, a možeš i da voziš i voziš i navozaš se kao blesav i vidiš svašta a uopšte ne izađeš iz grada :lol:

Edited by Hjortron
Link to comment

Evo predloga rute, oko 77 km: Pančevački most - nasip do Pančeva - kej na Tamišu - kraći obilazak centra grada (nije ucrtan na ruti) - poseta buvljaku - nasipom do Ivanova - Omoljica - Starčevo - Pančevo - Pančevački most. http://ridewithgps.com/routes/6164847

 

Ove je predlog, može se u zavinosti od želja, potreba i drugih stvari menjati :)  Gledao sam fotke sa nasipa ka Ivanovu koje su napravljene letos, put deluje OK. 

 

Do večeras da vidimo ko je zainteresovan, pa da dogovorimo detalje.

Link to comment

El dolazi neko s Nbgda, cu se izgubim :(

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Pa Delija ako ide(do sada se odazivao na sve akcije) dolazi iz blokova , samo je problem sto ga nema na forumu u zadnje vreme a ja nemam njegov broj ... Jel znas barem kako da dodjes do Crkve Alksandar Nevski (Ugao Francuske i Cara Dušana ) .... To ti je bukvalno da ides biciklistickom stazom i izadjes na Cara Dusana kod Kule Nebojsa ili na ona dva podvoznjaka u T.Koscuska, Dubrovacka (on je basna kraju staze) i pravo do prve crkve u C.Dusana sa leve strane (raskrsnica sa Francuskom)

Link to comment

Evo predloga rute, oko 77 km: Pančevački most - nasip do Pančeva - kej na Tamišu - kraći obilazak centra grada (nije ucrtan na ruti) - poseta buvljaku - nasipom do Ivanova - Omoljica - Starčevo - Pančevo - Pančevački most. http://ridewithgps.com/routes/6164847

 

Ove je predlog, može se u zavinosti od želja, potreba i drugih stvari menjati :)  Gledao sam fotke sa nasipa ka Ivanovu koje su napravljene letos, put deluje OK. 

 

Do večeras da vidimo ko je zainteresovan, pa da dogovorimo detalje.

Ma moze ako nema nekog ludackog vetra ...  Jel si bio nekad na toj Ivanovackoj Adi (Parku prirode)  ? Kakav je put  Omoljica-Starcevo-Pancevo (da li je puno prometan) ?

 

edit: Nbgd-u je ta ruta 100+ km ...

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...